PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35701}
7,9 3 434
oceny
7,9 10 1 3434
7,7 6
ocen krytyków
Gasnący płomień
powrót do forum filmu Gasnący płomień

Ten film to popis dwójki aktorów Bergman i Boyera. Mglisty, dziewiętnastowieczny, surowy Londyn, fascynujący, tajemniczy i zbrodniczy vide Kuba Rozpruwacza. Historia młodej pięknej damy z wyższej sfery, która po tragicznych doświadczeniach z młodości wraca wraz z mężem do dawnego domu, gdzie powoli pod jego wpływem zaczyna tracić zmysły. Bergman doskonale pokazała, jak przechodziła wszystkie etapy załamania. Od początkowej radości i szczęścia, przez zwątpienie, zagubienie, aż prawie szaleństwo. Niewiarygodny Boyer, który hipnotyzował. Do tego te ujęcia, zbliżenia, przyciemnienie, muzyka, to wszystko tworzyło atmosferę grozy, oczekiwania i niepewności. Poza tym bohaterowie drugiego planu, jak Cotten czy charakterystyczna Dame May Whitty z tym jej well. Postawiłem 10 bez żadnych wątpliwości.

użytkownik usunięty
Doe

Dokładnie. Aktorsko ten film po prostu powala. Obie kreacje są brawurowe. Oglądałem go 2 dni temu i cały czas myślę o Ingrid Bergman, naprawdę rewelacyjna rola, jak najbardziej zasłużony Oskar.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones