PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34242}

Gdy zmysły grają

Gösta Berlings saga
7,2 249
ocen
7,2 10 1 249
7,3 3
oceny krytyków
Gdy zmysły grają
powrót do forum filmu Gdy zmysły grają

Za długi

ocenił(a) film na 7

To jedyny minus filmu

Goracy

Zgadzam się, że posiada dość długi czas trwania. Film jest podzielony na dwie części. Więc jeśli ktoś go posiada wystarczy obejrzeć część pierwszą jednego dnia, a następną nazajutrz. TVP Kultura popełniła ten błąd, że wyemitowała wszystko za jednym zamachem. Przez co musiałam się uzbroić w cierpliwość. Jeśli ktoś z góry nastawi się na rozrywkę ponad dwugodzinną powinien być zadowolony. ;)

joacha

No trochę szok, że taki długi, ale fajnie się ogląda, choć trochę śmiesznie. A i tak podobno jest to wersja skrócona.

ocenił(a) film na 7
joacha

ja tak właśnie zrobiłam - miałam film nagrany na dekoderze, więc mogłam spokojnie obejrzeć w dwóch turach. Jednak - wcale mnie nie znudził i chyba nawet 3 godzinny seans jednym ciągiem byłby do znisienia. Jak na film z tamtego okresu ma dość szybko montaż, ujęcia nie są długie, wyglądają prawie jak współczesne. Porównując np z "Aleksandrem Newskim" to był to prawie film akcji, nie było takich dłużyzn, które miałabym ochotę przewijać. Dla mnie największym atutem jest muzyka - bardzo ciekawa i naprawdę "grająca" ważną rolę w filmie. Gra aktorów, którzy mimiką doskonale wyrażali swoje kwestie, tak, że czasem napisy nie były konieczne, też mi się podobała. Współcześni mogliby się tu czegoś nauczyć.

ocenił(a) film na 8
mizzparadize

Trochę przydługawy ale ja uwielbiam filmy nieme, więc i tak czy siak bym go obejrzała:) Widziałam już gorsze gnioty. Zresztą, byłam nim zainteresowana ze względu na chęć zobaczenia młodziutkiej Grety:) Lars Hanson też dobrze zagrał. Podobała mi się jego rola w Erotikonie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones