PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136940}

Gdzie jest Nancy?

Downloading Nancy
6,2 2 553
oceny
6,2 10 1 2553
Gdzie jest Nancy
powrót do forum filmu Gdzie jest Nancy?

Przerażające studium depresji spowodowane samotnością i skłonnościami sado-masochistycznymi. „Downloading Nancy” jest zbudowane na wspaniałej grze Marii Bello, która swoim występem pokazała co oznacza strach i bezsilność. Doskonale wydobyła emocje swojej bohaterki, przez cały seans wierzymy, że Maria to Nancy, nie widzimy aktorki tylko postać z krwi i kości.

Autorzy scenariusza : Pamela Cuming i Lee H. Ross, przedstawili opartą na faktach historię małżeństwa biznesmena Alberta (Rufus Sewell) i Nancy. Pary która nie potrafi już ze sobą rozmawiać. Nancy określa ich miłości jako wyschnięty, zasuszony kwiat. Uciekający w pracę Mąż, nie zauważa bólu jaki nosi w sobie Nancy. Kobieta jako mała dziewczynka była molestowana przez Wujka, mężczyzna zadawał jej ból mówiąc iż jest to objaw miłości. Także w dorosłym życiu Nancy przejawia skłonności sadomasochistyczne, nie wyobrażając sobie innej miłości. Ona nie umie czuć nic innego poza bólem i odrazą do samej siebie. Nancy myślała iż szczęśliwe małżeństwo uleczy jej ból, a spotkała się tylko z obojętnością ze strony Meza.

Pewnego dnia kobieta znika, zostawiając liścik iz wyjechała do przyjaciół w Baltimore. Albert nie spieszy sie z odszukaniem zony, nie zawiadamia policji. W tym czasie Nancy spotyka się z poznanym wcześniej przez internet Loisem (Jason Patric), który obiecał jej „odejście z czystym kontem”. Powoli zdajemy sobie sprawę po co Nancy spotkała się z Louisem...

Akcja toczy się w Baltimore, lecz film kręcony był na prowincji Kanady w Saskatchewan w porze zimowej. Dzięki temu krajobrazy współgrały z klimatem filmu, na ekranie króluje biel i szarość, obrazy wywołują uczucie zimna i podszyte sa niepokojem. Duża w tym zasługa Christophear Doyle, który zbudował depresyjny klimat obrazu.

To nie jest film dla każdego, przeraża swoją autentycznością. Wspaniała gra Marii Bello, wstrząsająca historia i niepokojące zdjęcia tworzą film, którego nie da się zapomnieć.

ocenił(a) film na 7
mystic20_2

Też odebrałem ten film podobnie jak Ty, czułem po nim smutek, bezradność, przygnębienie i odrobinę zrozumienia głównej bohaterki-to zasługa Marii Bello, jej główna rola była prawdziwa do bólu, wyróżniłbym też skomponowaną muzykę idealnie pasującą do przedstawianych wydarzeń i bardzo dobre zdjęcia(opisałeś/łaś je bardzo obrazowo, nic nie potrafię dopisać). Dięki temu film bardzo szczegółowo i namacalnie obrazuje kobietę która szuka pomocy, ale nikt nie potrafi jej tejże udzielić(może się nie da-to mnie najbardziej załamuje).

ocenił(a) film na 4
mystic20_2

recenzja prawdziwa, film dołujący

ocenił(a) film na 8
mystic20_2

Recenzja oddająca wszystko co film ma w sobie. Dla mnie to jeden z filmów (szczególnie że jest na faktach), który bardzo przeżyłam i sprawił że poleciały mi łzy. Bardzo długo o tej kobiecie myślałam i nawet teraz jak przypomnę sobie to strasznie mi jej żal. Czasami nikt i nic nie jest w stanie pomóc tak skrzywdzonej osobie. Maria Bello rewelacyjnie zagrała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones