PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=379250}

Bleach: The Movie - Memories of Nobody

Gekijōban Bleach: Memories of Nobody
7,4 4 279
ocen
7,4 10 1 4279
Gekijōban Bleach: Memories of Nobody
powrót do forum filmu Gekijōban Bleach: Memories of Nobody

Jaka jest Wasza interpretacja zakończenia filmu? Bo ja mam 3 koncepcje: 1. Postać Senny którą widział Ichigo to było tylko jego wspomnienie o niej.
2. Była to prawdziwa Senna, która jakimś cudem pozostała na ziemi (?)
3. Nie była to Senna tylko jakas dziewczyna która bardzo ją przypominała.
I tu pojawia się pytanie, to dlaczego Ichigo się nawet za nią nie obejrzał tylko uśmiechnął pod nosem? :) jego zachowanie najbardziej mi pasuje do pierwszej koncepcji. Co myślicie?

ocenił(a) film na 10
dorota239

Halo, przecież dusze które trafią do Soul Society potem się odradzają...

użytkownik usunięty
dorota239

Ja jestem za pierwszą wersją. Uśmiechnął się tylko, ponieważ zdał sobie sprawę że Senna naprawdę kiedyś żyła na ziemi i była szczęśliwa :)

użytkownik usunięty
dorota239

ja tez jestem za 1 wersja! bylo to tylko wspomnienie o sennie!

użytkownik usunięty

myślę, że zbyt dużo ukrytych znaczeń się doszukujecie.
ja myślę, że Senna była tym czym film chyba ją pokazał - personifikacją wspomnień tysięcy czystych dusz. dla tego często jej wspomnienia troszkę się mieszały (wspomnieniowa scena z tatą przy kolacji i troszkę innym tatą unoszącym rękę żeby jej przyłożyć) i wprowadzały ją w konfuzję. Senna wierzyła, że jest duszą dziewczyny która na prawdę żyła w tym mieście, ale ta wersja upadła raczej gdy stanęła nad swoim domniemanym grobem. ten grób należał do dwójki innych osób (Ichigo na pytanie Senny odpowiedział, że to jej grób, ale dla tego, że nie chciał jej u kresu jej egzystencji rozczarować tak bardzo bo to mogło ją załamać).
nie bardzo rozumiem, czemu Senna zniknęła. prawdopodobnie wersja oficjalna brzmi: "wykorzystała za dużo mocy ratując świat przyśpieszając kres swej egzystencji".
niestety prawda jest taka, że Senna to istota której manga nie przewiduje, musiała zginąć żeby nie zaśmiecać przyszłych wydarzeń serii. taki los wszystkich postaci z filmów czy fillerów do bleacha. zginą/wyjadą/ukryją się i więcej ich nie zobaczymy. no więc ją zabito.

a wielka szkoda. z wszystkich postaci z fimów i fillerów do bleacha ją póki co polubiłem najbardziej. była taka żywa i pełna energii. przesympatyczna postać aż szkoda, że trzeba ją było tak szybko pożegnać...

ocenił(a) film na 8

a Widziałeś końcówke już po napisach? jak ichigo łapie wstążke i widzi dziewczyne wyglądającą jak Senna ;P

dorota239

Jednak zastanawia mnie trochę ta 1. wersja bo Rukia powiedziała, że gdy wszyscy Czyści zniknął, to z ich pamięci wymaże się także postać Senny, więc nawołując do 1. perspektywy, albo Ichigo nie mógł o niej zapomnieć (tak jak o kimś bliskim), albo należałoby nawiązać do innego tematu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones