PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=471945}
5,2 5 651
ocen
5,2 10 1 5651
Generał zamach na Gibraltarze
powrót do forum filmu Generał - zamach na Gibraltarze

Wyszedł zagmatwaniec bo sprzedac kłamstwo aby wyglądało na prawdę nie jest łatwo. Film jest fatalny technicznie, nierzetelny historycznie i opiera się na fałszowaniu histtorii RP. Mylałem, że to ostatnie wychodzi TVNowi lepiej. W końcu mają codzienny trening z siania propagandy protuskowej i proruskiej (to w tym filmie tez było), więc powinni się już w bajerzeniu wyćwiczyć. A tu klops. Chłopaki musza się jeszcze nawytężać. Jeśli mogę coś poradzić to uważam, że powinni zgłosić się do Urbana. Ponoć mentor szefów tej żałosnej stacyjnki. Powinien pomóc.

WielkaStopa

Teraz czekamy na film o porozumieniach sierpniowych wyprodukowany przez TVP. Przez płot Jarek będzie skakał, porozumienia też on będzie podpisywał i to po obu stronach!

ocenił(a) film na 6
kacperpiotrkow2

, tvn nakreci film o Michniku, Jaruzelskim i Kiszczaku,, "Trzech muszkieterów z podwórka - prawdziwi patrioci -nienawidzący demokracji i gardzący tymi brudasami Akowcami" - taka jest rzeczywistość ;-)

adiman

Nie wiem czy masz tego świadomość ale TVN nagrał film o 3 bohaterach :Michniku , Kuroniu i Geremku. Było to jakoś w zeszłym roku.

WielkaStopa

Ty myślisz że Sikorskiego ruscy stuknęli to się grubo mylisz
Zdjęli go piłsudczycy, bo myśleli że Władek chce Polskę sprzedać.

ocenił(a) film na 7
Kroll95

Największy interes do odstrzelenia Sikorskiego mieli sowieci (młot i sierp w całej europie) taki jest fakt a Brytyjczycy skrzętnie wykorzystali ów fakt że dokumenty z którymi Sikorski znalazł się na Gibraltarze stały się kartą przetargową do ochrony własnych tyłków , a co do polaków którzy uczestniczyli w zamachu to powiem że w historii znane są przykłady że za 30-srebrników brat brata sprzeda , a ty Brutusie nie bądź przeciwko mnie …..

SHIFO

wiadomo ruscy o katyń to chuja w talarki daliby sobie uciąć aby się nie wydał. Lecz Polak dla Polaka był mendą 1 po stronie Anglików 2 po stronie Ruskich
Jak to powiedział Andrzej Chyra w "Katyniu" nie zdążyłem do armii Andersa

ocenił(a) film na 5
WielkaStopa

No cóż, są osoby, których przekonają jedynie prawdy objawione przez TvTrwam, Gazetę Polską lub samego Antka Macierewicza. Bo wszyscy inni,to agenci kondominium rosyjsko - niemieckiego w totalitarnym państwie, które tak strasznie nęka PiS :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
WielkaStopa

No cóż, czego się można było spodziewać po "prawdziwym polaku, patriocie i katoliku". Fanatyzm w czystej postaci. Gratuluje poziomu.

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz poprosić dyżurnego psychiatrę o zwiększenie dawki psychotropów i odcięcie dostępu do internetu ( i najlepiej do tv trwam, naszego dziennika, gazety polskiej, itp)

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie jesteś pensjonariuszem jednego z zakładów, to zaglądnij => www.tworki.com.pl. To nie są żarty. No chyba, że się przyzwyczaiłeś do swojej chorej ułudy pełnej:
a) spisków,
b) agentów (z uwzględnieniem na rosyjskich i niemieckich),
c) zamachów (z uwzględnieniem tych z użyciem: sztucznej mgły, helu i innych zamachów),
d) masonów,
e) żydów,
f) pedałów
g) nie-polaków i nie-katolików,
g) wszechobecnych niepolskich mediów (uwzględniając tv, radio i prasę)
i) nękanych "prawdziwych polaków" i ich ukochanej partii, która szczęśliwie od 2007 roku przegrywa każde kolejne wyboru :D
j) ...itp...a lista nigdy się nie skończy, bo wróg zawsze czyha...w rożnej postaci :D

Żegnam i życzę dużo zdrowia, a przynajmniej zdrowych kończyn, bo na głowę, jak widać, już za późno.




Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
WielkaStopa

Silisz się mnie obrazić, kolego, a jedynie wywołujesz uśmiech mych na ustach. Trudno dyskutować z argumentami szaleńca mającego papkę zamiast mózgu, głoszącego fanatycznie wciąż te same paranoiczne wynurzenia i żyjącego w swoim zamkniętym obłąkanym świecie. No cóż, tv trwam i gazeta polska robi swoje ;D

Zaślepiony swoim fanatyzmem nawet nie raczyłeś zauważyć, że zwrot o prawdziwym Polaku, patriocie i katoliku napisałem w cudzysłowie, co oznacza, że uważam Cię za psudo-Polaka, pseudo-patriotę i pseudo-katolika. Więc nie masz powodu do dumy. Taki zwrot pasuje do ciebie jak pięść do oka. Zresztą nigdy by mi nawet przez myśl nie przeszło, że jesteś katolikiem - wystarczy tylko poczytać twoje "pełne miłości do bliźniego posty" (weź pod uwagę, że i to sformułowanie jest w cudzysłowie).

Tacy ludzie jak ty psują opinię Polsce i Polakom, to właśnie z takich jak ty Polacy się śmieją i niestety wstydzą. Pociesza mnie jedynie fakt, że dzięki takim jak ty, twój guru Jarek przegra kolejne wybory, już nawet straciłem rachubę, które to z rzędu, piąte, może szóste. Brawo, tak dalej :D

Cieszę, się że potwierdzasz, to co napisałem, - czyli wszystkie punkty, które wymieniłem, bo to jedynie utwierdza mnie w przekonaniu jak bardzo źle jest z tobą. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale nikt normalny nie widzi non stop dookoła siebie spisków, agentów, zamachów, masonów, żydów, padałów, nie-polaków i nie-katolików itp.

PS: Ja tyle mam wspólnego z rosyjskością i z tym bełkotem (który w akcie fanatycznego szału napisałeś) co ty ze zdrowym rozsądkiem. Czyli NIC. Dlatego siedzę i właśnie się z ciebie nabijam. Nie ukrywam, że sprawia mi ti ogromną radość :D Ale do rzeczy - ponownie zalecam wejść na stronę

www.tworki.com.pl.

Ew. poszukać adresu innego szpitala psychiatrycznego, który zaoferuje ci kompleksową opiekę psychiatryczną - najlepiej taką do końca życia. Troszkę Ci współczuję, choroba nie wybiera, ale to nie mój problem.

Tradycyjnie żegnam i życzę dużo zdrowia....baaaardzo dużo ;)

lookacz2007

Nie warto dyskutować z tym ścierwem. WielkaStopa musi wyrzucić swe frustracje ,że jego kochane "propolskie media" i ukochana "patriotyczna"partyjka mogą tylko szczekać , bo są za słabe aby cokolwiek zmienić. Ten kraj należy do nas i już go ze swych objęć nie wypuścimy.

lookacz2007

teraz ,,nieszczęśliwie" wygrali już drugi raz z rzędu...

WielkaStopa

Ciekawe, że jak TVN nakręci mizerny film mający za zadanie wzbudzić u ludzi domniemanie teorii spiskowych - to jest to fatalnie nakręcona żenada - ale gdy takiej klasy film nakręci ktoś inny i o innym wydarzeniu... No właśnie. Ale dość tu politykowania - rzeczywiście, film ten jest nie do porównania z "Generałem Nilem" - po pierwsze ze względu na fatalnie spleciony ciąg wydarzeń mających u nas wzbudzić owe "zastanowienie" -a po drugie, ze względu na słabą stronę wizualną filmu w ogóle. Ktoś tu miał temat i za wszelką cenę starał się do tego tematu dorobić sceny - jednak nie przyjął do wiadomości, że trzeba do umiejętnie zgrać ze sobą. Szczerze? Według mnie wyszedł tu film niewiele lepszy od tych z youtube - "spisek" jest tu niemal założeniem, a kolejne "na szybko" splecione wydarzenia mają tylko przekonać już przekonanych...

CyganFilip

No to kto waszym zdaniem zamordowal Sikorskiego?
Brytyjczycy tez tu mieli swoj interes aby sie ruskim przypucowac.

romanek1971

Wiesz, kolego - prawda jest taka, że Rosja zawsze będzie dla innych krajów bardziej znaczącym partnerem - i nawet jeśli nie chodziłoby tu o ich potencjał nuklearny, to wystarczy popatrzeć na wielkość i zasoby naturalne. Czy wypadek na Gibraltarze rzeczywiście był wypadkiem - choćby nawet ktoś udowodnił, że tak było, zawsze znajdą się osoby, które będą twierdzić, że był to zamach mający na celu przyciągnąć Polskę do terenów w praktyce kontrolowanych przez ZSRR - i nigdy te zarzuty nie staną się bezpodstawne.
Ja jednak nie stawiałbym tu znowu tak wiele na Brytyjczyków - mimo wszystko, Churchill doskonale wiedział, czym groziło powiększenie terenu wpływów Stalina - i od początku chciał atakować Niemców nie przez Normandię, ale przez Bałkany - tak, aby odciąć Sowietów od Europy centralnej. To Roosevelt stanął po stronie Stalina stwierdzając, że Normandia będzie rozwiązaniem lepszym - a skoro tak, to może powinniśmy się zastanowić nad jeszcze jedną opcją?

CyganFilip

To fakt ,ze Churchill chcial od balkanow i to byloby bardzo korzystne dla Polski. Ale moglo byc tak wy nam sprzatniecie
niewygodnego Sikorskiego a my sie wam odwdzieczymy.
Komu najbardziej zalezalo na rozdmuchaniu sprawy Katynia? Oczywiscie Niemca.
Az tak bardzo nie jestem obeznany w historii i moze cos mi umknelo ale sa filmy sa zdiecia ktore niemcy przekazali jako niepodwazalne dowody do hu..... gdzie to jest?
Anglicy i amerykanie to trzymaja.

CyganFilip

Troche poszperalem ,popytalem i dowiedzialem sie ,ze anglicy odtajnia akta,dokumety i przede wszystkim czarna skrzynke w 2050 czy jakos tak.

romanek1971

Trochę poszperałem ,popytałem i dowiedziałem się ,ze to ukrywający się w górach Talibowie zestrzelili Sikorskiego ze Stingera.

HlTMAN

Nie wiem czemu mial slozyc ten kometarz prawdopodobnie chciales sie osmieszyc i udalo ci sie celujaco.
Gratulacje!

romanek1971

No właśnie nie wiesz i nigdy się nie dowiesz. Tak samo jak nigdy się nie dowiesz kto stoi za zamachem na Sikorskiego (o ile w ogóle miał miejsce jakikolwiek zamach).

HlTMAN

To był zamach. Jestem dość dalekim krewnym adiutanta Sikorskiego (Ponikiewskiego) i pamiętam co zawsze powtarzała babcia jak jeszcze żyła - m. in. że widziano go rannego ale żywego po zamachu w szpitalu. Potem dziwnym zbiegiem okoliczności znaleziono go zamordowanego, a lekarz który nim się zajmował, zniknął. To zdarzenie opowiadano w rodzinie od zawsze, wiele wcześniej jak powstała "moda" na zamach, a chociaż dziś dowodów żadnych nie znajdziesz to nie mogła być ona wyssana z palca. Zresztą mówiono też wtedy o córce Sikorskiego Zofii, że podobno odnaleziono ślady jej obecności bodajże w Egipcie. Osobiście jestem przekonany, że nie był to wypadek. Nie sądzę jednak bym się tego dowiedział za swojego życia.

WielkaStopa

Jakbyś jeszcze napisał jaśniej o co Ci chodzi konkretnie to byłoby fajnie bo taką wypowiedzią wpisujesz się idealnie w klimat filmu który krytykujesz czyli niby jest jakaś teoria ale nadal nie wiadomo o co chodzi.

WielkaStopa

Że niby co? Propagują Rosję pokazując że Sikorski zginął za dowody, które znalazł na Rosjan?

Przecież o ile pamiętam, Sikorski miał tę swoją legendarną "Teczkę" w której były dowody, świadczące o winie ZSRR w rozstrzelaniu Polaków w Katyniu. Nie baczył na sojusz z Rosją Radziecką, co nie podobało się Churchill'owi i... Piłsudskiemu! Obawiali się oni że "Teczka" Sikorskiego pogorszy stosunki ze wschodem. Jeżeli ktokolwiek sprzątnął Sikorskiego, to byli to Anglicy i Polacy. Jednakże działali na rzecz ZSRR i z tego co pamiętam (dawno nie oglądałem) było to na tym filmie pokazane.

jedyne co w tym filmie pokazane jest "nie tak", to uczynienie z Sikorskiego bohatera i męczennika. Cóż... Nie do końca tak było... :)

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

Jak to nie podobało sie Churchillowi i Piłsudskiemu skoro ten ostatni zmarł w 1935?

lisafreemont

Dobra źle to napisałem. Miałem oczywiście na myśli "partię" Piłsudskiego, która istniała po jego śmierci jeszcze przez długi czas. Jak to ktoś napisał: "Piłsudczycy".

Natomiast Churchill był prawdopodobnym zleceniodawcą zamachu.

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

Tego dowiemy się prawdopodobnie gdy udostępnią swoje archiwa.Mam nadzieję, że dojdzie do tego za mojego życia.

lisafreemont

No właśnie sam widzisz. Skąd u Brytów akta dotyczące śmierci Sikorskiego? :P

WielkaStopa

Można odnieść wrażenie że Wielka Stopa to co najwyżej fragment paznokcia od małego palca u lewej nogi. Prezentuje typowe myślenie ludzi, którym nie pasuje prawda, więc za wszelką cenę stara się ją podważyć twierdząc, że jest fałszowana historia. Otóż Wielkiej Stopie zdaje się, że my Polacy zawsze byliśmy najbardziej prawym narodem na świecie, nigdy nikomu krzywdy nie zrobiliśmy, a doświadczaliśmy ich głównie od Niemców i Rosjan. A nawet jak krzywdziliśmy kogoś kiedykolwiek, to robiliśmy to w słusznej sprawie, w obronie przed kimś albo dlatego że tak było trzeba. Zawsze jakieś usprawiedliwienie się znajdzie dla każdej podłości. Czasy II Rzeczpospolitej to okres w którym Polska od przewrotu majowego była państwem autorytarnym, w którym łamane były prawa wielu ludzi inaczej myślących, innej narodowości, a zwłaszcza przeciwników politycznych. Trochę podobnie jak dziś gdzy rządzi pis, spadkobiercy ideologii piłsudczykowskiej. Nie dziwi więc mnie, że znajdą się osoby, którym nie będzie nigdy odpowiadało, iż my Polacy mogliśmy robić coś złego, a zwłaszcza jeśli byli to Polacy, których spadkobiercami politycznymi jest ekipa Kaczyńskiego. Historia już teraz bardzo negatywnie ocenia okres pomajowy z czasów międzywojennych i tak samo źle oceni rządy obecnie nam panujących zwolenników autorytaryzmu w wersji piłsudczykowskiej. Nawet jeśli PKB będzie najwyższe w Europie, jeśli dogonimy Zachód to i tak będą pisać w historii o niedemokratycznych rządach pisu, zawłaszczaniu sądownictwa, niszczeniu wolnych mediów, kopaniu przekopu mierzei którego nikt nie potrzebuje, organizowaniu wyborów, których nie było, wypadku w który uwikłano tego chłopaka przez którego Szydło na drzewie rozbiła auto. I jeszcze o telewizji rządowej z goebelsem w polsiej wersji na czele, oraz o ministrze który we wszystkim widzi spisek a sam jest zerem. Ale najbardziej będą pisać o łamaniu konstytucji. Słowo konstytucja będzie najczęściej wymieniane przez historyków za kilkadziesiąt lat w kontekście rządow pis. Trochę pokory Wielka Stopo, Twoi bohaterowie z dawnych lat to też mordercy, zwykle kanalie, które z nikim się nie liczyły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones