PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103968}
6,8 1 560
ocen
6,8 10 1 1560
Genesis
powrót do forum filmu Genesis

Bydlaki

ocenił(a) film na 2

, mogliby pomóc tej wysychającej meduzie.

ocenił(a) film na 3
Kocurc

Natura rządzi się swoimi własnymi prawami. Co ma zginąć, to zginie, co ma przetrwać - przetrwa.

ocenił(a) film na 2
Oriflamme

bla bla bla. Brak ci serca!

ocenił(a) film na 3
Kocurc

Nie brak mi serca, tylko wiem że nie należy ingerować w prawa natury w ten sposób ; )

ocenił(a) film na 6
Oriflamme

Zgadzam się z tą wypowiedzią.

Twórcy filmów dokumentalnych czy przyrodniczych powinni być obojętni, neutralni. Oni - najczęściej, dzięki swoim obrazom - mają wpływać na nas - ludzi, a nie zbawiać świat. To my mamy go zbawić.

To my mamy pomagać faunie i florze; naturze, czy ludziom (i rozwiązywać ich problemy - np. głód), a nie twórcy filmów. Oni mają nam ukazać, jak wygląda życie innych - czy to zwierząt, czy ludzi.

Powiem szczerze, że i mnie smuci, kiedy ekipa filmowa kręci scenę, w której lew czy hiena pożera jakieś stworzenie, które by mogło przeżyć, gdyby ekipa filmowa interweniowała. Albo kiedy jakieś zwierze zdycha, bo >bezwzględy< filmowiec jest w stanie to nakręcić, a owemu zwierzęciu nie pomoże. Ale rozumiem to, bo oni chca pokazać jak wygląda życie, i jakże jest ciężkie. Nie tylko dla nas, ludzi, ale również dla zwierząt.

grimfather

Co za bzdury.
Ciekawe czy na miejscu tej mezduzy też byś tak mówił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones