PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33191}

Gerry

6,1 4 719
ocen
6,1 10 1 4719
6,9 9
ocen krytyków
Gerry
powrót do forum filmu Gerry

Dzisiaj nasza wspaniała TVP postanowiła nadać ten film. Szkoda tylko, że uznała, iż tytuł ten kierowany jest jedynie do stróżów nocnych, tudzież bezrobotnych z zaburzeniami snu. Podziękujmy zatem naszej ukochanej TVP za tak wspaniale realizowaną misję za nasz abonament.
Godzina 1.50... wstrzymaliby się ze 3 godziny z emisją to bym sobie przed pójściem do roboty go obejrzał ;p

Kiudo

dziękuję, misie z tewałpe ; ********** cAuSki mua mua

ocenił(a) film na 6
Kiudo

A ja właśnie skończyłem i muszę przyznać, że było warto. Choć ostatecznie dość niska nota ode mnie - 6/10.

Myślę że dość mało cierpienia w nich było jak na warunki, które ich spotkały. Moim zdaniem trochę to takie oderwane od rzeczywistości. Ale gra aktorska nie rozczarowuje, a przydługie sceny są wyjątkowo dobrze uchwycone - choćby marsz, gdzie podstawą są dwie głowy bohaterów falujące w rytmie kroków. Z drugiej strony pewnie miał być niezwykle spokojny z ostrym, depresyjnym zakończeniem, stąd pewnie takie ogólne wyciszenie.

Warto zobaczyć, aczkolwiek bardziej jako ciekawostkę.

ocenił(a) film na 6
Kiudo

Godzina emisji to jeszcze pół biedy, prawdziwym barbarzyństwem było wyemitowanie filmu w formacie telewizyjnym (4:3), tj. z "uciętymi bokami" obrazu. Jako że w oryginale "Gerry" ma format panoramiczny 2,35:1, zabieg ten spowodował obcięcie prawie połowy obrazu ("dzięki" czemu np. w kilku scenach bohaterowie mówili w próżnię, bo rozmówca - stojący w oryginale z boku ekranu - w formacie uciętym nie był widoczny). A jest to szczególnie bolesne w przypadku kina "wizualnego" takiego jak "Gerry".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones