PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=151524}
7,1 16 451
ocen
7,1 10 1 16451
Get Rich or Die Tryin'
powrót do forum filmu Get Rich or Die Tryin'

Z prostuję parę wypowiedzi. 50 Cent najlepszym raperem tak mogą powiedzieć dzieci siedzące 24/7 przed kompem, a w ich telewizorze gra MTV gdzie mówi się tylko o komercyjnych artystach. Hip Hop to wielka Kultura 50 Cent jest jej częścią ale do najlepszego to mu daleko i nigdy tego statusu nie otrzyma. 50 Cent to był dobry raper z Ambicjami jako młody chłopak jego płyta Get Rich or Die Tryin jest jego najlepszą i na pewno można ją zaliczyć do Klasyki. Ale jak widzę wypowiedzi 50 cetn jest fajny bo śpiewa i jest gangsta bo ma muły. To mnie krew zalewa. Sory ale temu gościowi kasa walnęła tak do łba że same tytuły piosenek już mówią że będzie rapowanie o Forsie i wyróżnianie siebie. Pozdro dal kumatych i G uNOT

ocenił(a) film na 8
OGDooG

wskaż mi dobrego rapera twoim zdaniem.
ps. stany to nie polska 50 cent ,jay -z, eminem itd długo by wymieniać nie zarabiają tyle co tede,peja,wujek samo zło itd jak byś był bardziej zorientowany w temacie to zauważył byś że każdy ''amerykaniec'' hip-hopowy ma tyle kasy ze nie wie co z nią robić.
a potrafisz wskazać amerykańskiego rapera który nie szaleje?????

sam osobiście nie twierdze ze 50 cent jest najlepszy ale wybitny na pewno jest!
jak bym miał tyle samo pieniędzy co on robił bym dokładnie to samo chociaż jestem już mocno dorosły,niestety nie stać mnie na samochód w stylu lambo z 24-karatowymi felami chociaż bym chciał no może w Polsce bym takiego nie kupił bo bym ze sklepu mógł juz nie przyjechać(dziury w drogach)

bosikxxx

Gdybym miał kasę, to żyłbym tak, abym się nie stał kimś, kogo bym nienawidził.

ocenił(a) film na 8
scottpilgrim

to na pewno :)

ocenił(a) film na 5
bosikxxx

Trzeba umieć odróżnić Artystę od "artysty". 50 Cent to stety to drugie.

bosikxxx

tak, potrafie.
RA The Rugged Man, Vinnie Paz, Termanology, Necro, Blaq Poet, Reef the Lost Cauze,Guru (RIP), Rakim, Mobb Deep, KRS One, DJ Premier, Pete Rock, Madlib, 9th Wonder, Buckshot, (uwzglednilem tez producentow)

ocenił(a) film na 8
ogonek88

ogonrek pierwsze słyszę wg ciebie tych dobrych artystów nazwy ich nie są dla mnie w ogóle znane może nie jestem znawcą ale o tych raperach co ty piszesz świat za wiele nie słyszał ......... wniosek : to dobrzy artyści??????????? wymieniłeś 10 artystów żaden nie jest mi znany to nie przypadek.

ludacris dobrze powiedział bardzo dobrze puki się nie wybijesz puki milionów nie zarobisz to gadać o czy nie ma :)

bosikxxx

bosikxxx Jeżeli nic ci nie mówią takie postacie jak Guru z Gangstara , Havoc i Prodigy z MoobDeep, Rakim , KRS-ONE, czy tacy producenci jak Dj Premier i Pete Rock to GÓWNO WIESZ O TEJ MUZYCE!!!!!!!!!!!
To tak jabyć przeczytał tylko "Łyska z pokładu Idy" i upierał się że jest to działo "lepsze" od "Hamleta".
To jest najzwyklejsza ignorancja i tyle w temacie!
Ps; Zapewniam cie że wyżej wymienieni to Bardzo dobrzy artyści i fakt że to nie przypadek że ich nie znasz, bo jestes ignorant i tyle w temacie! A Jackson to przecietny raper.

ocenił(a) film na 8
faderrdk

sory ale ja słucham to co mi się podoba nie zagłębiam się i nie zamierzam jak jest coś dobre to dotrze do mojego ucha bez WYSIŁKU!!!! jak coś nie jest dobre to nie dotrze ja nie zamierzam na sile szukać .

Gru Gangsta, Rakim i KRS_ONE znam ale oni nie koniecznie są lepsi od 50 centa robią trochę inną muzykę ale nie koniecznie lepszą utaj akurat gust decyduje

ocenił(a) film na 8
bosikxxx

gowno decyduje jak sie nie znasz to sie nei wypowiadaj

bosikxxx

żal mi cie troszeczke wiesz?Skoro nie znasz RA,Guru,Mobb Deep,Premiera i Pete'a...reszty to faktycznie mogles nie słyszeć,ale skoro,jak uważasz,że nie jesteś znawcą,to po ch uj się w ogóle udzielasz?Peja tede dużo zarabiają,no może i zarabiają,ale daleko im do takiego 50 centa.który faktycznie-był młodym ambitnym chłopem i świetną płyte wydał,teraz tylko kasa...
A ci co ogonek wymienił,to połowa z nich jest znana w całej ameryce(taaak,nie słyszałeś o redmanie?a idź do new jersey to każdy zna,tam są inne klimaty) a taki np. Pete Rock...kto by nie znał go w ameryce?

bosikxxx

skoro najwięksi artyści w temacie w którym się wypowiadasz nic ci nie mówią, to po kiego grzyba wypowiadasz się o czymś o czym nie masz bladego pojęcia? co 2 razy zobaczyłeś 50 centusia na mtv i chciałeś przyszpanować na forum> >>/??
sorry, ale twoje gadanie brzmi mniej więcej tak - (dam przykłady z innej beczki to może zrozumiesz )
- telewizory lcd, led, plazmowe są na pewno gorsze od kineskopowych bo mieszkam na wsi i o nich nie słyszałem, a jeśli ja o nich nie słyszałem to na pewno sa gorsze i nic nie znaczą.
- itd może już zrozumiałeś własną ignorancję...

ocenił(a) film na 7
ogonek88

LOL. Kogo ty wymieniasz chopie? Mobb Deep to moze jest znany, ale dlatego ze 50 cent pozwolil mu troche pospiewac w outta control...

bosikxxx

Oj koleszko, ale Ty masz braki odnośnie rapu w stanach. Mówimy tu o muzyce a nie o zawartości portfela. Zgadzam sie z Tobą, że w USA każdy raper, który osiągną sukces komercyjny szasta hajsem. Normalne. Ale muszę Cie uświadomić, że 50cent zarabia dużo, ale jego muzyka straciła na jakości. Bo dobry rap to nie to co dziś puszczają w MTV czy innych programach tego typu. Powinieneś najpierw zapoznać sie z korzeniami tej muzyki. Dowiedzieć sie jak powstała i po prostu dużo słuchać dobrych albumów, a nie za przeproszeniem tego shitu co robi Fifty. Polecam obejrzeć takie filmy jak "Wild style", "Scratch" czy chociażby film "Notorious". Bo muzyki naprawde dobrej mógł bym Ci wymienić dużo...

ocenił(a) film na 5
bosikxxx

hahah 50 cent to nawet nie raper tylko jakies pop-rap ochlapy

ocenił(a) film na 5
bosikxxx

ja bym ci z tysiac lepszych przedstawil, ale co z tego jak ty na tej muzyce sie znasz tyle co świnia na programowaniu pralki

ocenił(a) film na 10
OGDooG

wybij się jak on :) to potem pogadamy :)

Ludacris

Powiedział koleś o ksywce "Ludacris". Wracaj słuchać pop-papki. A prawdziwy rap zostaw nam ;*

OGDooG

Jeb*ać matomba...niech spie*rdala do Afryki...

hool_1

twojego starego łapać w siatke hahahahahaha

OGDooG

piszesz jak ja w 3 gimnazjum . ogarnij troche rapu gimbo , na wszystko jest czas na ciezkie gó wno z pierwszej plyty mobb deepa ,na gadke o grafiti i bibojach ,4 elementach na the platform tak samo jak na nawijke ile ma sie hajsu szczegolnie jak jest to podane na zaj ebiscie dobrych bitach w wiekszosci i oryginalnym flow jak to u 50 jest . zreszta co cie to interesuje co on tam nawija jak nic i tak nie kumasz . pozatym beka jakies gadanie ze kasa uderzyla do glowy a co mial siedziec w swoim mieszkanku na osiedlu a miliony na koncie bo jakis wsiunek z polski b mowi ze tak nie mozna .

OGDooG

bo najlepszy jest kaen

ocenił(a) film na 7
egze_filmweb

I właśnie w samo sedno. Kaen i cała reszta robią w Polsce super hiphopy pod szyldem Disco Polo Hip Ha O Pe. haha Hip Hop ma dłuuuuugą historię. Obecnie powstała z tego lekko strawna papka dla gimbaz. Sorry ale taka jest prawda. Przestery do głosu, jakieś miałczenia, piski wręcz damskie, pieprzenie o niczym. Nie mówię, że amerykański hip hop jest teraz lepszy. Za to był lepszy. Jest wiele płyt, które wywalają w kosmos w trakcie słuchania. Obecnie to dzieciaki posłuchają jakiegoś kolo, który nawet nie potrafi sklecić paru zdań, aby były rymy i wielka gwiazda naszego podwórka. Ostatnio nawet prowadziłem jakieś dysputy pod teledyskiem... Ero - Bez przesady. Kropki bo musiałem sprawdzić pod jakim klipem to było :) No nie znam tego Ero, ale jego infantylne rymy kompletnie mnie zabiły. haha Beat taki okey, ale tekst katastrofa. W każdym bądź razie zaczęło się od stwierdzenia jednego dzieciaka, że to oldschool. hehe I nie wytrzymałem. Sytuacja jednak pokazuje tylko jak hip hop stał się częścią popkultury. Teraz każdy może chwycić mikrofon, nagrać parę beatów i zabłysnąć swoją "ignorancją" w tym temacie. Z tych nowofalowych MCies szanuję Reto. Ma chłopak talent do rymowania. Ale jakoś sie rozdrabnia. O kunszcie obecnych pseudo raperów przykładem moze być utwór Zipery - Polaryzacja z Liroyem. Wszyscy tam zgromadzenie jęczą do tego mica, jak jakieś zarzynane kozy, a wchodzi Liroy ze swoim flow i zamiata wszystkich pod dywan. Już tak jest, że swoje narzędzie pracy trzeba ćwiczyć. Tak jak w Stanach. Chłopaki od najmłodszych lat mają mikrofon w dłoni, a nie jak w Polsce dopadają go na chwilę i myślą, że są Bogami rapu. Wchodzi teraz film biograficzny o WuTang Clanie. Już same urywki pokazują, że to jest droga do słownej doskonałości poprzez praktykę. Nawet polski Jestem Bogiem pokazuje zajawkę Magika. On żył Rapem. Tworzył niesamowity wersy. Całkiem coś odmiennego od takiego Popka, który jest totalnym muzycznym beztalenciem. Masakra, że ten koleś ma bandę zwolenników. Tragedia. Ale to tylko świadczy o poziomie osób słuchających.
Respect dla wszystkich prawdziwych znawców rapu.
Peace

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones