PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783195}

Ghost Story

A Ghost Story
6,6 19 647
ocen
6,6 10 1 19647
7,3 40
ocen krytyków
Ghost Story
powrót do forum filmu Ghost Story

...to czułam oglądając scenę z jedzeniem ciasta. Znudzenie, zmęczenie. Druga połowa filmu była znacznie lepsza niż pierwsza, nadała sensu, ale całość wypada blado, efekciarsko i - moim zdaniem - bardzo naiwnie.

ocenił(a) film na 3
cwaj

Druga połowa również kuleje, z innego powodu - jest do bólu dosłowna, wręcz prymitywna. Każdy, kto pamięta 2001: Odyseję Kosmiczną (zwłaszcza końcówkę, do której się teraz odnoszę), seans Ghost Story może potraktować jedynie jako obelgę.
Swoją drogą, moje zestawienie filmu z Odyseją ma też inny powód - kilka słów gwoli wyjaśnienia dłużyzn. Genialne dzieło Kubricka słynie z owych, których i w tym filmie nie brakuje. Problem w tym, że o ile w Odysei przeciągające się sceny były jedynie krajobrazem niesamowicie gęstej treści, która do dziś jest źródłem bólów głowy i dyskusji ze sztyletami w ręku, o tyle w Ghost Story dłużyzna to zarówno forma, środek przekazu i treść. Przyprószona pseudofilozoficznym wywodem Brodacza, który obniżył moją ocenę o kolejne dwa punkty.

AplikatorCzopkow

O tak, dokładnie. Dłużyzny zupełnie nietrawialne przez widza...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones