PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486822}
6,4 92 979
ocen
6,4 10 1 92979
5,4 28
ocen krytyków
Ghost in the Shell
powrót do forum filmu Ghost in the Shell

Cała fabuła Ghost in the shell została strasznie spłycona, Scarlett Johansson jako Pani Major zagrała bardzo słabo [natomiast jako postać którą kreował tą film zagrała znośnie] bardzo boli początek filmu gdzie widz jest gwałcony głupotą w stylu 'O NIE JA JESTEM ROBOTEM' vs 'JESTEŚ CZŁOWIEKIEM SCARLETT NIE PRZEJMUJ SIĘ KOCHAMY CIĘ <3', akcja później zaczyna się rozkręcać, sceny akcji są piękne, muzyka jest spoko na dialogi można przymknąć oko bo w całej tej ilości akcji nawet się ich już nie zauważa.
Jeśli chcecie iść na ten film przygotujcie się na bardzo dobry film akcji a nie na film z uniwersum Ghost in the Shell'a wtedy na pewno będziecie zadowoleni :).

użytkownik usunięty
kobson

Ja nie wiem, czy spłycona, bo nie znam oryginału.
Tak czy siak w tej wersji kwestia podstawowego dylematu została pięknie uwypuklona. Na początku filmu Major skacze z dachu i zabiera się za mordowanie, trawi ją jednak wewnętrzny niepokój, czemu morduje.
W ostatniej scenie ponownie skacze z dachu zabierając się za mordownie, jednak tym razem nie odczuwa już niepokoju, albowiem odnalazła swoją tożsamość i może już mordować ze spokojnym sumieniem.
Jak dla mnie piękna klamra.

ocenił(a) film na 6
kobson

Właśnie mi się wydaję że zagrała właśnie całkiem dobrze - ruchy sztuczne no bo co jak co - jak się jest cyborgiem to ciężko o naturalność. Doceniam akcent Juliette Binoche, w końcu nie każdry francuz po angielsku tak ogarnie. Wizualnie cały film to taki tort z wisienką, niestety wali banałami a końcowa seria jest po prostu słaba (głównie ze względu na patetyczny tekst typu - nie liczy się historia a czyny wraz z wesołą mordą DOGE w tle)

użytkownik usunięty
kobson

to po kiego zabierają się za to

użytkownik usunięty
kobson

W sumie to końcówka mogła być lepsza. Skoro Cutter zdechł i wszystko było cacy to czemu nie przywrócono świadomości Motoko do prawdziwego ciała? W ten sposób została uwięziona na wieki w pancerzu. Już lepsza chyba by była jej śmierć na końcu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones