PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=770768}
6,9 3 047
ocen
6,9 10 1 3047
6,0 7
ocen krytyków
Gimme Danger
powrót do forum filmu Gimme Danger

The Stooges

ocenił(a) film na 5

O tej grupie będzie opowiadał film. Podobno słynna, a nazwa nic mi nie mówi. Więcej mówi nazwisko wokalisty- Iggy Pop. Są u nas jacyś fani The Stooges?

Tak czy owak zapowiada się ciekawie.

michal.2907

Ja jestem fanem The Stooges :)

ocenił(a) film na 5
MAKowiec24

Polecisz laikowi coś reprezentatywnego do posłuchania?

michal.2907

"The Stooges", "Fun House" i "Raw Power"!

ocenił(a) film na 8
Locz

Przychylam, 3 kapitalne płyty! The Stooges to klasyka tego formatu co Velvet Underground, ale nie odkryje ich nikt kto nie wychyli nosa poza te najbardziej popularne zespoły rockowe z lat 60/70.

ocenił(a) film na 8
miczum

I fajnie, że Jarmusch robi o nich dokument - sporo ludzi pozna dzięki temu The Stooges i na pewno część z nich sięgnie po ich płyty. Swoją drogą, ten news o dokumencie przypomina mi, że od roku, albo dwóch, leży u mnie wciąż nieprzeczytana biografia Iggy'ego Popa :)

miczum

Ja miesiąc temu skończyłem czytać biografię Popa, ale wcześniej też czekała prawie rok aż sobie o niej przypomniałem :)

miczum

Natrafiłem przypadkiem na temat, ale również uwielbiam Velvet i Popa. Może poleciłbyś jeszcze jakieś zespoły/wykonawców którzy nie są bardzo popularni w Polsce, ale grają świetną muzykę. Aktualnie nie mam odnoszę wrażenie, że wszystko co warte przesłuchania już za mną..

ocenił(a) film na 8
bzyku94

Polecam zwrócić uwagę na 13th Floor Elevators i Captain Beefheart (zwłaszcza najbardziej cenione albumy Safe As Milk i bardzo eksperymentalny Trout Mask Replica). No i oczywiście MC5 - podobnie jak The Stooges pochodzili z Detroit, a The Stooges jakoś zawsze byli w ich cieniu. Jak odkrywałem taką muzykę pod koniec lat 90-ych w pismach Tylko Rock, czy Brum, to często te zespoły były wymieniane obok The Stooges i Velvet, jako najciekawsze z alternatywy przełomu lat 60/70ych. Jeszcze Frank Zappa, ale Zappa jakoś nigdy aż tak mi nie podchodził. Z nieco późniejszych polecam Television.

ocenił(a) film na 8
miczum

Bo Joy Division, czy Nick Cave and the Bad Seeds polecać chyba nie trzeba?

bzyku94

Pu grunge

michal.2907

A jeśli chodzi o utwory to "I Wanna Be Your Dog", "TV Eye", "1969" i "No Fun" - te najbardziej ja lubię.
A tu masz listę top 10 utworów The Stooges zrobioną przez kogoś znacznie bardziej obytego w temacie ich twórczości http://ultimateclassicrock.com/stooges-songs/

ocenił(a) film na 5
MAKowiec24

Odpowiadam wszystkim.

Fani są. To dlaczego wcześniej film miał 0 tematów? Było nie było- wydarzenie.

michal.2907

Eee... bo strona tegoż filmu pojawiła się na filmwebie dopiero dwa czy trzy dni temu?

ocenił(a) film na 5
Locz

Czyli błąd portalu. To wyjaśniałoby sytuację.

michal.2907

była już premiera?

ocenił(a) film na 5
MarySue

Wg strony głównej polska będzie w grudniu.

michal.2907

Przedpremierowo 25 listopada w kinie Agrafka (Kraków) - gdyby ktoś miał możliwość

ocenił(a) film na 7
michal.2907

No pewnie, że są fani! :)

Byku_m

A jak!

michal.2907

raw power klasyk

ocenił(a) film na 8
michal.2907

Na pewno słyszałeś ;) Znam wiele fajnych kawałków a nie znam nazw zespołów albo nie wiem, że to TEN zespół czy artysta.

michal.2907

Chlopie, gdzies Ty sie uchowal? Nigdy nie slyszales nic Stooges czy Popa?

ocenił(a) film na 5
Adilka1

Popa znam, ale tylko z Passangera, nazwa Stooges nic mi nie mówiła. Lubię rockowe klimaty i lubię klasykę rocka, ale akurat na to nie trafiłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones