PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30829}

Giulietta i duchy

Giulietta degli spiriti
7,4 3 537
ocen
7,4 10 1 3537
6,6 12
ocen krytyków
Giulietta i duchy
powrót do forum filmu Giulietta i duchy

Koniec...

użytkownik usunięty

Zdecydowanie najdziwniejszy film i najbardziej skomplikowany, jaki widziałam w życiu. ;) (oglądałam od połowy, ale i tak podejrzewam, że niewiele by zmieniła inna sytuacja;)) Jest najeżony metaforami.
Podejrzewam, ze każdy kto go obejrzał, ma inną interpretację zakończenia. Chętnie poznam Wasze:)

Odniosłam wrażenie, że na końcu Giulietta jakby wypiera się wszystkiego, czego nauczono ją w szkole zakonnej i idzie za namową Profesora (to on ostatecznie wyprowadza małą dziewczynkę po raz drugi), przyjmując racjonalistyczny punkt widzenia iwrzucając wizje i wiarę (jako zabobon) do jednego worka ("stos' z małą Giuliettą odjeżdża na wozie razem z postaciami z wizji). Ale i tak jej się nie udaje, bo duchy dalej przemawiają.
Z kolei kiedy Giulietta odchodzi wprost w puste pole, zostawia męża, żeby iść za radą trzepniętej lekarki i być szczęśliwą bez niego, bez swojego dotychczasowego życia.


ocenił(a) film na 9

No właśnie, wszyscy piszą że się podobał lub nie, ale nie do końca wiadomo o co chodziło z zakończeniem ;) Giulietta odchodzi w pole. Nie wiadomo czy jest to początek jaj nowego życia czy pogodzenie się z losem. Nie wiadomo jaki jest los jaj męża. Widzimy jak wyjeżdża na tydzień "samotnie". Ale wcześniej słyszeliśmy że odwołał wyjazd z kochanką. Winka z tego ze naprawdę jedzie sam. Może rzeczywiście chce przemyśleć swoje postępowanie. Zresztą przed rozstaniem mówi Giulieccie że słyszał jakie krążą plotki o nich i chciałby z tym coś zrobić.
Wizualnie film to rewia fantazji, kolorów, dziwnych kostiumów, miejsc i tajemniczych postaci. Wszystko w rytm cyrkowej muzyki Roty. Do tego głęboka psychoanaliza bohaterki. Choć film zachwyca obrazem jest niejednoznaczny w interpretacji.

I jeszcze jedno. Warto zwrócić uwagę na zestawienia kolorów. Zawsze kontrastowe barwy lub kontrastowanie ujęć kolorowych z czarno-białą scenografią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones