PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=936}
8,1 771 142
oceny
8,1 10 1 771142
7,3 47
ocen krytyków
Gladiator
powrót do forum filmu Gladiator

Jest to prawdopodobnie najlepszy film jaki oglądałam w swoim życiu. Po seansie
dosłownie zaniemówiłam z wrażenia. Wielkie i majestatyczne dzieło.

ocenił(a) film na 10
Selene_fw

Powala mnie na kolana za każdym razem kiedy go oglądam, a oglądałem go od czasów premiery już kilkadziesiąt razy.

Selene_fw

Według mnie ktoś kto nie docenia tego filmu jest niewrażliwym, mającym wszystko i wszystkich w du*ie bezdusznym chodzącym robotem albo niedojrzałym gówniarzem, nic nie wiedzącym o życiu, nie posiadającym żadnych głębszych refleksji na temat egzystencji, śmierci i tego po co jesteśmy na tym świecie...
________________________________________________________________________________ ______________________
"Za trzy tygodnie będę zbierał moje plony. Pomyślcie gdzie wy będziecie i tak się stanie. Trzymać szereg, trzymajcie się mnie. Jeśli znajdziecie się sami, pędzący przez zielone słoneczne pola, niech was to nie martwi. Bo to znaczy, że jesteście w Elysium i już nie żyjecie! Bracia, nasze czyny za życia, brzmią echem w wieczności."

"Gdy wkroczę do Rzymu, zobaczycie czym jest wierność."

"To, co czynimy za życia, odbija się echem w wieczności. "

"Kiedy człowiek widzi swój koniec, chce wiedzieć, że jego życie nie poszło na marne."

"Śmierć uśmiecha się do każdego człowieka. Jedyne, co człowiek może zrobić, to odwzajemnić swój uśmiech."

"Lepiej zginąć za przyjaciela niż za złoto. "

"My śmiertelnicy jesteśmy jedynie cieniami i pyłem."

"Teraz jesteśmy wolni. Kiedyś się spotkamy, ale jeszcze nie teraz, jeszcze nie. "
________________________________________________________________________________ _______________________
Piękny masz login "Selene" to znaczy Księżyc z języka greckiego Σελήνη Selḗnē.


ocenił(a) film na 10
Kurgan_fw

Zebrałeś chyba najbardziej wartościowe cytaty z Gladiatora :)
Film fenomenalny , absolutne arcydzieło. Wszyscy bohaterowie niosą ze sobą jakieś przesłanie ale do mnie najbardziej oprócz Maximusa trafiają Marek Aureliusz i Proximo.
A ostatni cytat "Teraz jesteśmy wolni. Kiedyś się spotkamy, ale jeszcze nie teraz, jeszcze nie. " to jeden z najpiękniejszych cytatów w historii kina. Nie mówiąc już o scenie w której pada.

Hektor_

a ja za każdym razem jak oglądam tą scenę mam nadzieję że się podniesie
jak dla mnie jest to najlepszy film jaki kiedykolwiek powstał
solidna 10 (szkoda że nie można dać więcej :D)

ocenił(a) film na 10
Zool

Niestety ale wśród młodego pokolenia panuje przekonanie, nigdy nie zachoruję, nigdy nie zostanę kaleką, nigdy nie umrę. Nic mi się nie może stać. Ja wychowałem się na filmach Walta Disneya sprzed II wojny światowej, a nowe pokolenie na Pokemonach i japońskich kiczowatych bajkach. Ja wychowałem się na 2001: Odyseja kosmiczna i młode pokolenie na Avengers. Ja miałem za idola RoboCopa a nam rośnie pokolenie J.P.

ocenił(a) film na 10
Raze

DO-KŁA-DNIE!

ocenił(a) film na 10
Raze

PS. Ja się akurat wychowałem na Tańczącym z Wilkami - to się gust ma. :)

ocenił(a) film na 10
TheJungle

Jako 4 letnie dziecko?

ocenił(a) film na 10
Raze

Tak jest, sir! Ponoć nigdy nie oglądałem bajek, za to Tańczącego męczyłem całymi dniami. Znam ten film na pamięć.

ocenił(a) film na 10
TheJungle

Mi też się podobał. Ambitne kino.

ocenił(a) film na 10
Raze

Nie można temu zaprzeczyć. Pozdro. :)

Raze

To śmieszne, że Pokemony deprecjonuje się jako kicz, jednocześnie dając "Gladiatorowi" ocenę 10.

ocenił(a) film na 10
SzulcerBojano

jA JESTEM Z ROCZNIKA 1969 I NIE ROZUMIĘ WIELE RZECZY NP. tRANSFORMERSÓW, mATRIXA, pOKEMONÓW I pOWER rANGERS, ALE WASZE POKOLENIE NIE ROZUMIE też wiele filmów.

Raze

Rocznik tu nie ma nic do gadania. Zdecydowanie lepszym filmem o podobnej tematyce są dla mnie "Spartakus" z 1960 albo "Ben Hur" z 1959 roku. "Gladiator" nie wyróżnia się według mnie niczym od innych hollywoodzkich produkcji robionych dla pieniędzy. Cytaty, które zostały wypisane wyżej w temacie i uznane za wspaniałe może i ukazują pewne wartości, ale w sposób, który u mnie budzi zażenowanie. Przykro mi, że obrażam film, który Pan/i ocenia na 10, ale dla mnie jest to po prostu kicz i nie chodzi o to, że nie zrozumiałem "przesłania". Głównie przesadny patos powoduje we mnie to uczucie. Do tego dochodzi niezgodność z historią, ale to już mało ważny szczegół.

ocenił(a) film na 10
SzulcerBojano

cyt: "decydowanie lepszym filmem o podobnej tematyce są dla mnie "Spartakus" z 1960 albo "Ben Hur" z 1959 roku. "Gladiator"
_____________________________________________________________________
Popieram całym sercem i serdecznie pozdrawiam. W tym zakresie mamy podobne zdania, ale i tak mało wychodzi inteligentnych filmów, a zawsze znajdzie się ktoś z Gimbazy który da 1 bo jest sfrustrowany tym że Hobbit stoi niżej w rankingu.

ocenił(a) film na 8
Hektor_

Ranking dla fanów kina historyczno-kostiumowego. Zapraszam do głosowania. Pozdrawiam. http://www.filmweb.pl/user/Rahabiel/blog/536767

ocenił(a) film na 5
Kurgan_fw

Najmocniej przepraszam, za bycie niewrażliwym gówniarzem pozbawionym dojrzałości moralnej. Przepraszam za to, że mam wszystko i wszystkich w dupie. Wstyd mi, że nie mam żadnych głębszych przemyśleń dotyczących egzystencji ludzkiej. Jestem nic nie wnoszącą, malutką skazą na kartach historii.

ocenił(a) film na 10
DramaticBrony

jesteś tzw zwykłym popychaczem wózka w hipermarkecie.

ocenił(a) film na 5
Rockman92

Dzięki.

ocenił(a) film na 9
Kurgan_fw

"Lepiej zginąć za przyjaciela niż za złoto. "

W którym momencie było to powiedziane? W jakiej sytuacji, z czyich ust i do kogo?

ocenił(a) film na 10
Selene_fw

Dla mnie najlepszy film na bazie historii starożytnej, dużo lepszy niż "Troja" czy "Aleksander". Co tam, najlepszy film w moim życiu!
Myślę, że "Gladiator" wiele uczy. Choćby wypisane wcześniej cytaty dają dużo do myślenia.
Na pierwszy rzut oka jest to typowa historia: dobry, skrzywdzony człowiek chce się zemścić na tym, który zniszczył mu życie. Po głębszemu przyjrzeniu się dochodzimy do wniosku, że jest to jednak dużo bardziej złożona fabuła. W dodatku świetne postacie i genialnie grający aktorzy, szczególnie Joaquin Phoenix...
Ah, arcydzieło w każdym calu!

ocenił(a) film na 8
Selene_fw

Zgadzam się, jest to arcydzieło. Film trzymający w napięciu, super fabuła

ocenił(a) film na 10
Selene_fw

Jedyny film,który potrafię oglądać na okrągło :)

ocenił(a) film na 10
Selene_fw

Dla takich filmów zyje kino i film. Arcydzieło, jedne z najlepszych filmów w historii w moim odczuciu, kultowy zarazem, rola Russela Crowe fantastyczna, najlepsza za pewne w całej jego karierze. Poo niej stał sie legenda kina. Moim zdaniem na równo stoi z kreacjami Hopkinsa za Hannibala, Brando z Ojca Chrzestnego czy Nicholsa za Lot na Kukułczym gniazdem. czy Końcowa scena przemowy Maximusa przechodzi ciarki po skurzę jak za każdym razem ja oglądam, no i ta muzyka po której łezka sie pokazuje. Hanz Zimmer który i tak jest mistrzem w muzyce tu przeszedł samego siebie.
Szkoda tylko, ze tak równie dobrych filmów w tym gatunku mało było w ostatnich 20 latach.
Ridley Scoot nakręcił nawet po tem fajne Królestwo Niebieskie ale juz jego ostatni Robin Hood z Russlem tez ogromnie mnie rozczarował.

ocenił(a) film na 9
Selene_fw

Zgadzam się : ) dosłownie zaniemówiłem z wrażenia po obejrzeniu tego arcydzieła, film jest świetny, muzyka na najlepszym poziomie. Nic dodać nic ująć. Na pewno będę wracał do tego filmu nie raz.

ocenił(a) film na 10
Selene_fw

Dokładnie! Zasługuje na pierwsze miejsce w rankingu :) Ten film nigdy nie przestanie mnie zachwycać swoim pięknem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones