PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=936}
8,1 770 754
oceny
8,1 10 1 770754
7,3 47
ocen krytyków
Gladiator
powrót do forum filmu Gladiator

Witam. Mam z polskiego na ustnej maturze prprzygotować temat o średniowieczu. A ponieważ
ani średniowiecza ani wogle historii niecierpię to nie zamieżam wogle czytać żadnej książki tylko
pare filmów a bibliografię zmyślić. Tylko proszę kogoś kto się zna na historii czy w filmie nie ma
fikcji i czy dobrze oddaje realia średniowiecza bo nie chcę żeby był przypał :)

PsychoGrzesiek

Człowieku ogarnij się... To starożytność a nie średniowiecze. Chcesz zdawać maturę a nie umiesz tego odróżnić? W każdej szkole uczy się, że termin GLADIATOR dotyczy starożytności. Jak można takich banałów nie wiedzieć, a chcieć podejść do matury z tego okresu. Ręce opadają.

Chcesz film o średniowieczu? = Braveheart, Królestwo Niebieskie itp.

KLAssurbanipal

Podchodzę do matury z tego tematu, bo przegapiłem czas gdy można było zgłaszać swoje tematy i musiałem wybrać jakiś z listy. A historia wogle mnie nie interesuję więc się nie znam. Ale dzięki za polecenie filmów, napewno sprawdzę.

ocenił(a) film na 10
PsychoGrzesiek

Haha rozbawiles mnie . Ja tez se tak podeszlam do matury na luzie na Felka oko ale sie troche mimo wszystko orientowałam w temacie. Mimo wszystko zycze powodzenia, jeszcze kupa czasu dasz rade :))))

ocenił(a) film na 10
monia198923

Co do filmu, tez wybrałabym Bravehearta wyzej wymienionego niz Gladiatora, ktory nie za bardzo pasuje :))

PsychoGrzesiek

A może "Robin Hood"? :))))

ocenił(a) film na 7
PsychoGrzesiek

Sądzę, że z filmów bardzo dobrze realia średniowiecza oddaje "Odyseja kosmiczna" Kubricka :")

ocenił(a) film na 10
PsychoGrzesiek

matura z polskiego to pic na wode, wystarczy, że bedziesz siedział w temacie to na pewno zdasz... ja bym sie nie przejmował tylko brał Gladiatora

PsychoGrzesiek

jak ktoś nie doceni takiego filmu na tematykę maturalne, to się nie zna ;_;

ocenił(a) film na 9
AsunaSun

Szczególnie, jeśli ten przykład jest niezgodny z tematem...

lenka96

Trudno :/ nie ja zdaje

ocenił(a) film na 9
AsunaSun

A więc celowo źle doradzasz koledze?

lenka96

Naprawdę myślisz, że ktoś moje "internetowe porady" bierze na serio? Napisałam tylko swoje zdanie i tyle. Gladiator to świetny film. Jeśli byłby niezgodny z tematyką to logiczne, że tego nie weźmie.

ocenił(a) film na 9
AsunaSun

No nie wiem, czy to takie logiczne. Jego podejście do tematu i ignorancja mogą świadczyć, że jednak by wziął.

lenka96

I tak nie obchodzi mnie, czy zda ;)

PsychoGrzesiek

nie zdasz

ocenił(a) film na 7
PsychoGrzesiek

"Gladiator" do tematu o średniowieczu nadaje się idealnie, ja do tego radziłbym dobrać jeszcze film "Troja", idealnie będzie pasować :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones