PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97489}

Gliny

Dak ging san yan lui
6,7 936
ocen
6,7 10 1 936
Gliny
powrót do forum filmu Gliny

Ogólnie lubię kino akcji rodem z Hongkongu, nawet to mocno kiczowate z lat 80'. Jednak myślałem, że jak na rok 1999, będzie już tutaj trochę, bardziej rozbudowana fabuła, lepsze efekty specjalne, sceny walki, a pozostanie humor, którego dawnym produkcjom odmówić nie można. Co otrzymujemy? Scenariusz jest zagmatwany, fabuła jest "szarpana", następujące po sobie fakty są trochę nielogiczne. Efektów specjalnych jako takich nie było, scena wybuchu wyszła średnio. Walki średnio przemyślane, nie wiem kto był choreografem, są poplątane, często niewiele widać (słabe naświetlenie + bohaterowie ubranie na czarno), gra aktorska nie prezentuke sie zbyt dobrze (ale wkońcu grający głównych bohaterów aktorzy są młodzi, więc nie spodziewałem się niczego powalającego). Humor, no cóż tego trochę tutaj jest, ale czy to znaczy że chce nam się śmiać w którymkolwiek momencie? Mi w każdym razie się nie chciało.
Podsumowując film plasuje się w dolnych granicach stanów średnich, ale jeśli lubicie takie kino, to ten film też obejrzycie, choć bez zachwytów.

ocenił(a) film na 7
paskowaty

nie znasz sie:P
nareszcie coś innego w tej naszej telewizji...
wole ogladać film z właśnie takimi, mniej znanymi aktorami, niż z tymi przereklamowanymi amerykańskimi gwiazdkami!:P

ocenił(a) film na 4
DOMINIS

To ty się nie znasz :P
To, że dla odmiany dostajemy film z Hongkongu, to nie znaczy, że mamy się zachwycać wszystkim jak popadnie.
Napisałem, ze po aktorach nie spodziewałem się niczego wielkiego, chciałem żeby inne aspekty były rozwinięte (różnych rzeczy należy oczekiwać po gatunku w latach 80', 90' itd.)
Polecam zapoznanie się z kilkoma ciekawymi produkcjami:

<:>Dawno temu w Chinach 2 (walka Jeta Li z Donnie Yenem wymiata)

<:>Legenda Czerwonego Smoka (humor i dobre sceny walki)

<:>Dragon Tiger Gate (nowoczesne rozwiązania walk, fabuła taka sobie :P)

<:>Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok (no comments)
<:>Hero (no comments)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones