PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137334}

Godzilla: Ostatnia wojna

Gojira: Fainaru uôzu
5,7 2 358
ocen
5,7 10 1 2358
Godzilla: Ostatnia wojna
powrót do forum filmu Godzilla: Ostatnia wojna

Już nie będę wymieniał wszystkich wad tego filmu,ale wymienię kilka najbardziej rażących;
-Godzilla pokonuje potwory za szybko;
-Scena zniszczenia Statku-Matki jest żywcem zdarta ze Star Wars;
-Godzilla walczy ze swoimi dawnymi sprzymierzeńcami;
-Sceny walki jak z Matrixa;
-Minya,który niszczy cały film i końcówkę;
-Dowódca Gotengo,który w młodości był Japończykiem,a potem stał się Europejczykiem;
-Brak Kinga Ghidory.

Ocena: 5/10.

jporuba

"-Godzilla pokonuje potwory za szybko"

Tak ale gdyby Godzilla pokonywał potwory w słusznym czasie, akcję trzeba by było rozłożyć na 3 filmy

"-Scena zniszczenia Statku-Matki jest żywcem zdarta ze Star Wars "

Ok tu sie zgodze

"-Godzilla walczy ze swoimi dawnymi sprzymierzeńcami "

Nie pierwszy raz zresztą. Ale trochę szkoda mi było gdy Godzilla stanął do walki z Angilasem. Do Godzilla vs Gigan wydawało mi się że to kumple :))) W ostateczności uznałem że wrogowie i sprzymierzeńcy Godzilli w FW to klony dawnych sprzymierzeńców i przeciwników - bo np Zilla w USrańskiej wersji zginął. Pomijając ucieleśnienie dobra - Zillę 2 z kreskówki ( którą zresztą mile wspominam ) Zilla z FW musi być klonem - innej opcji nie ma.

"-Sceny walki jak z Matrixa "

Tak!!! Jeden z minusów tego filmu.

"-Minya,który niszczy cały film i końcówkę"

Minya to błąd ( a może nie ) większości filmów z Godzillą w tle w których się pojawia. Zgodzę sie że w FW to postać raczej dla dzieci, ale żeby w pełni zrozumieć i ocenić Minye trzeba zgłębić kulture Japończyków. Ostatecznie w filmie mi nie przeszkadza a nawet hmm.. uspokaja ??? :)))

"-Dowódca Gotengo,który w młodości był Japończykiem,a potem stał się Europejczykiem "

Amerykańskim Japończykiem. Inaczej mówiąc dzieckiem ze związku Amerykanina i Japończyka. Motyw na +/ -, jestem w stanie to wybaczyć.

"-Brak Kinga Ghidory "

Ten koleżka pojawia sie w finałowej walce jako główny przeciwnik Godzilli. Okazało się że niejaki Monster X jes naprawde Kingiem Ghidorą.

Reasumując - przy przymknięciu oka na pewne bugi, film dostaje ode mnie 7/10. Za to że znów poczułem klimat jakbym miał 5 lat ;)

Raskolnikow89

Troszke szkoda że godzilla doczekała sie takiego finału. Bo odmiana stylu nie wyszła jej na dobre. Zaś ten Ghidorah finalny to o ile pamietam Kaizer Ghidorah. Choc nie powiem, prezentował się ciekawie, czworonoznosc to ciekawa opcja, ale szyje i głowy w starym Ghidorze lepsze. W filmie mi brak było Megallona. Jedyny film z nim był jednym z gorszych i wypadało by oczyścił swój wizerunek ;)

ocenił(a) film na 6
Raskolnikow89

"Tak ale gdyby Godzilla pokonywał potwory w słusznym czasie, akcję trzeba by było rozłożyć na 3 filmy"

Jakoś nie mogę się zgodzić. Myślę że gdyby zrezygnowano właśnie ze scen typu Matrix i bezsensowanych scen walk ludzi z obcymi, można było się skupić na walkach potworów - bo w końcu na to tak naprawdę czeka każdy fan Godzilli - nikt chyba nie oczekuje błyskotliwego scenariusza? Ba! Znam kilku fanów (czasem nawet ja sam), którzy po jednym pełnym seansie "przewijają" wszystkie "bez potworowe sceny" ;) Film jest dość długi, a ile z tego to walki? Już nie wspomnę, że scenę walki z Hedorą mogli sobie darować... sam fakt, że ten potwór pojawił się w filmie to jakaś parodia. Jako wielki fan hedory (mój ulubiony potwór) poczułem się zniesmaczony po seansie. Hedora zginęła w 1 sekundę? Nawet walka z ZILLĄ była kilka dziesiąt razy dłuższa. A zniszczenie miast przez Hedorę? URYWEK NA NAPISACH?! KPINA

jporuba

co ci ta minya tak pszeszkadza ja go lubie

użytkownik usunięty
dawidking2

Minya jest do kitu.Jakiś bahor skrzyżowany z jaszczurką.W ogóle bez sensu.Niszczy film na całej linii,tak jak walki z matrixa i pokonywanie potworów w 10 sekund.Nie wspominam już o graniu w gałę Anguirusem.

zamknij juz swoja morde

ocenił(a) film na 7
jporuba

Troche za mało potworów, powinni zrobić dwa ugrupowania gigantów jedni przeciw tytułowemu bohaterowi a jedni z nim zprzymierzeni ( a nie jedna Mothra, która wysiada po jednym przeciwniku). Zamiast Final Wars mogliby zrobić Godzilla VS Gamera czy coś. Zrobiliby trochę poważniejszy film, którego mie pomylili ze scenariuszem do anime

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones