PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565162}
6,0 83 873
oceny
6,0 10 1 83873
6,0 23
oceny krytyków
Godzilla
powrót do forum filmu Godzilla

Poktótce:

ocenił(a) film na 5

A więc tak,początek całkiem obiecujący,pokazana wielka dziura z lotu ptaka(robi wrażenie)jest trochę tajemniczo na miarę nowej wersji "Coś"za chwile na scenę wkracza Cranston(pamiętny fenomenalny Heisenberg z BB)trochę moze szarżuje,zbyt płaczliwy w każdej scenie ale generalnie jakoś specjalnie nie drażni no i wtedy bum umiera jego żona,poźniej po wielu latach ginie również on sam jest coraz bardziej dramatycznie,ale wszystko jakoś jest przekonywujące,wszystko do tej pory jest może nie na dobrym poziomie ale przyzwoitym....Heisenberg umiera i teraz przejmuje pałeczkę jego syn żołnierz teraz na nim spoczywa cały film on jest głównym bohaterem i tu pierwszy zgrzyt aktor bez charyzmy,bezpłciowy na miarę syna Johna McClane'a z ostatniej Szklanej Pułapki,mogą sobie przybić piątkę.

Dalej mamy następny zgrzyt pojawienie się nagle monstrum,które będzie przeciwnikiem dla naszej Godzilli,łeb ma kwadratowy albo prostokątny a moze trapezowy i stoi na pokracznych nogach,trochę komicznie wyglada no i zaczyna swoja zagładę....Wracamy do naszego wojaka drewnianego żołnierzyka on w metrze by było bardzie ckliwie spotyka małego chłopczyka,który się zgubił swoim rodzicom postanawia się nim zaopiekować,na tym etapie filmu jest to dla niego wręcz priorytetowe zadanie!Tym bardziej,ze trapezowy rozszalał się na całego i zaatakował również właśnie metro...No ale z wody również wyłania się wreszcie Godzilla,która pręży muskuły i...wydaje głośny ryk oj dojdzie do konfrontacji między tymi dwoma potworkami ale STOP!Koniec akcji nie tym razem ale dlaczego?Zresztą pal sześć:"co się odwlecze, to nie uciecze"
Wracamy ponownie do naszego głównego bohatera(?),wojak,który przygarnął chłopca sam znajduje swoją rodzinę bez jego pomocy ale to nic,najważniejsze,że wszystko dobrze się skończyło,wojak ma teraz ważniejsze zadania na głowie czyli trapezogłowy,godzilla i...bomba,to broń śmiercionośna mimo,że to podobno główna pożywka dla naszych potworków(sic!)ale co tam jak się nie ma żadnych innych pomysłów to każdy dobry nawet najgłupszy.
Później robi się naprawdę nudno czyli głównie przepychanki z bombą i pogoń Godzilli za trapezowym,mimo to ludzi musza pokazać swoją siłę i ja atakują efekt mizerny oczywiście :D
Godzilla to olewa i goni trapezowego na pokracznych nogach nie wiedząc,że będzie walczył z jeszcze jednym takim brzydalem czyli wreszcie walka i demolka miasta to na co każdy czekał no ale co to za walka monstra ciężkie tak więc i ruszaja się jak w zwolnionym tempie,mało w tym dramaturgi a w tej walce pałęta się między ich nogami drewniany żołnierzyk by rozbroić bombę(jednak?).

Kończąc te wypociny Godzilla pokonuje brzydactwa trapezowe(a jakże)ale wojak na czas nie rozbraja bomby co nie przeszkadza mu między czasie wybałuszać oczy na prawo i lewo.Godzilla więc obrywa...
Nastaje ranek ludzkość zadowolona tak czy siak wygrała a że kosztem Godzilli...a nasz wojak znajduje w tym bajzlu nawet swoją rodzinkę są oczywiście całusy i łzy....
Ale zaraz,zaraz Godzilla otwiera oko a jednak przeżyła bo przecież na atomówce wychowana to nie dziwota,wstaje dostojnie i idzie w spokojnie w stronę oceanu ale wcześniej wydaje jeszcze ryk dajac do zrozumienia,że to ona odwaliła brudną robotę mimo,że ludzie jej utrudniali ona to puszcza w niepamięć(taka drobnostka)i na razie spada stąd oczywiście do następnego razu.

Ostatnia scena,podniosła muzyka,ludzie wpatrzeni w nią,wręcz ją teraz ubóstwiają,kochają(moze nawet ją udomowią,dlaczego by nie,byle nie w klatce)ale ona pokazuje tylko swój potężny ogon i fiku miku do morza hyc i tyle ją widzieli.....


ocenił(a) film na 10
aronn

W któ¶ym momencie Godzilla obrywa od atomówki? Wytrzeszcz ślepaki

ocenił(a) film na 5
Smok_Eustachy

Fakt moze pod koniec juz niedokładnie patrzyłem(wtórnośc biła po oczach)Po tej zwycięskiej walce Godzilla odchodzi,poźniej jest wybuch bomby i następny dzień gdy Godzilla leży cała w pyle,to co nie miała tyle sił mimo,ze trochę poraniona by wejść do morza?

ocenił(a) film na 5
aronn

I wszyscy dookoła według Ciebie przeżyli wybuch bomby, tak?

ocenił(a) film na 10
aronn

Po zwycięskiej walce Godzilla padł. bomba odpłynęła na kutrze i explodowala na oceanie.

ocenił(a) film na 7
Smok_Eustachy

Bomba odpływa na kutrze z prędkością ponaddźwiękową, bo takiej prędkości potrzeba aby w 5 min. wywieźć bombę termojądrową na bezpieczną odległość. I to wcale nie największą bombę. Choć wojsko się zarzekało, ze ta bomba to nie w kij dmuchał w porównaniu z bombami z lat '50 (sic)

ocenił(a) film na 7
Leszy2

Jeden z błędów, który wpadł mi w oczy w tym filmie, którego w tych wypocinach autor nie uwzględnił.

ocenił(a) film na 3
aronn

Że też Ci się chciało tyle pisać o tak marnym filmie...

ocenił(a) film na 7
aronn

nie pamiętam tak dokładnie fabuły bo byłem w kinie, wiem że końcówka i to rozbrojenie bomby które ostatecznie nie wyszło bo bohater chyba zasłabł było jakieś niedorobione, i ogólnie nie podobał mi się brak konsekwencji - godzilla umiera by potem ożyć - natomiast rozumiem to chodzi o chciwość producentów i wyprodukowanie za wszelką cenę kontynuacji. Co mi się podobało, film miał zachowaną klasyczną konstrukcję monster movie, bardzo dobra pierwsza połowa filmu, dobre wprowadzenie, stopniowanie napięcia, pokazana skala zniszczeń, fajnie że historię podpieli pod kataklizmy tsunami i rozwalone elektrownie w Japoni, i pod detonacje atomówek podczas zimnej wojny. Porównując do poprzedniej wersji Emmericha oceniam ten film równie dobrze mimo że jest zmiana czasów i mody, podobało mi się wywalenie humoru, gra Heisenberga dramatyczna i wyrazista, syn głównego naukowca miał za dużo 'fuksa' no i to czego nie lubię to dzielni amerykańscy komandosi, którzy oddają życie za ojczyznę jak debile ... ja już się nauczyłem że to bajka gatunek tutaj wszystko jest naciągnięte i robione pod debili amerykanów, mimo to uważam że i tak był to udany powrót monster movie, dla porównania podam tutaj taki film Pacyfic Rim od Del Toro gdzie piloci włazili w takie transformersy i walczyli z potworami które teleportowały sie z jakiegoś innego wymiaru, debilny film bez klimatu bardziej jak reklama zabawek nastawiony głównie na efekty ... ja tego nie kupiłem. Godzilla miała ten pierwiastek dramatu, oraz była podpięta pod prawdziwe katastrofy na wielką skalę, bardziej do mnie przemawia takie kino niż jakaś discopolo alternatywa Power Rangers/Transformers ...

ocenił(a) film na 10
mieszkoxxx

Kreujesz się na profana. Godzilla zawsze miał zdolność regeneracja.

ocenił(a) film na 7
Smok_Eustachy

ty gościu czy ja ci wyglądam na debila który bawi się w promowanie kultu kreatury stworzonej na potrzeby rynku skośnookich imbecylów? ... mam gdzieś wszystkie komiksy, kreskówki i dziesiątki azjatyckich filmów ... godzilla bez dwóch amerykańskich ekranizacji nakręconych przez niemieckich żydów nie istnieje, ale jak dla mnie w takiej formie jak powinna zdechnąć najpoźniej w kontynuacji, to wtedy te grzechy jej wybaczę ... za to ceniłem Emmericha, nie bawił się w sequele, potrafił obciąć jaja tej kurze znoszącej złote jaja przy samym grzebieniu :D

ocenił(a) film na 10
mieszkoxxx

Co za strumień świadomości. Ostatnia Godzilla jest kanoniczna a to coś z Emmericha się nie liczy jako Godzilla.

ocenił(a) film na 7
Smok_Eustachy

to coś Emmericha jest arcydziełem kinematografii przy azjatyckich śmiesznych ekranizacjach. Nie wiem jak możesz pisać że to nie Godzilla, ten film to inna liga, to inny rozdział, ze świetną obsadą i bardzo dobrymi efektami jak na tamte czasy. Co jak co ale Emmerich w latach 90tych był mistrzem w destrukcji amerykańskich miast, ale dla ciebie gość w gumowym stroju przewracający kartonowe budynki jest bardzie wiarygodny? jaja sobie robisz prawda? :D

masz tutaj ... zobacz i sam powiedz, śmiać się czy płakać ...

http://www.youtube.com/watch?v=xkpsvBdyea8

ocenił(a) film na 7
mieszkoxxx

a tutaj masz Emmericha ... http://www.youtube.com/watch?v=zDbXZFB8r8k

zobacz i sie zastanów co żeś napisał ...

ocenił(a) film na 10
mieszkoxxx

To jest jakaś fanowska składanka akurat.
Tu masz coś lepszego:
https://www.youtube.com/watch?v=QgZGx1F9cA4

I tak: tak się kiedyś robiło filmy, z gościem w kostiumie, tekturą, wykorzystywaniem fragmentów z innych filmów o Godzilli. I za to ją kochamy.
Ten film Emmericha to w ogóle nie jest z Godzillą, tylko jakimś waranem. Przez ile czasu nie moga trafić w potwora? przecież to jest żałosne.

Pierwszy film z Godzillą to był przełom jednak i dlatego odcisnął piętno na kinie.

ocenił(a) film na 7
Smok_Eustachy

więc kochaj sobie sam, dla mnie waran Emmericha jest milion razy lepszy niż gość w gumowym kostiumie.

ocenił(a) film na 10
mieszkoxxx

Szczególnie to jest śmieszne: http://youtu.be/zDbXZFB8r8k?t=2m20s

Helikoptery atakujące na kontakt, rakiety chybiające. No lol.

ocenił(a) film na 10
mieszkoxxx

No stary: http://youtu.be/9YsnZ4bYIjs
nie ma porównania.

ocenił(a) film na 10
mieszkoxxx

Skończmy te żałosne dywagacje: https://www.youtube.com/watch?v=bIcExdpsEcQ

ocenił(a) film na 7
Smok_Eustachy

https://www.youtube.com/watch?v=QooiajS8Dfg

.. to jesst na poziomie tych azjatyckich, technicznie wiesz .. efekty ujęcia, gra aktorska, budżet :D

ocenił(a) film na 10
mieszkoxxx

Zilla w pełni amerykańska

ocenił(a) film na 9
mieszkoxxx

Gojira po atomowym wyziewie traci mnóstwo sił, używa go w ostateczności.
Nie umarł, osłabł.

ocenił(a) film na 6
aronn

Pomysł skupienia się na ludzkim dramacie i przedstawienia historii Godzili z tej strony kompletnie nie chwycił. Trzeba przyznać, że film błyszczy w momencie ukazania się stworów, ale są to niestety sekwencje tak rzadkie, że ciężko jest wytrzymać cały seans w jednym posiedzeniu. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że gdyby zacząć projekcje od momentu pierwszego pojawienia się gigantycznej jaszczurki film wyłącznie by zyskał. Efekty (sekwencja skoku) i dźwięk na poziomie, reszta jest niestety mierna.

ocenił(a) film na 10
G00N3R

Film zaczyna się od pierwszego pojawienia się gigantycznej jaszczurki. Ja tam byłem w kinie i nawet paluszków nie schrupałem bo mnie wciągło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones