PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98572}
7,4 66 842
oceny
7,4 10 1 66842
7,0 24
oceny krytyków
Good Bye Lenin
powrót do forum filmu Good Bye Lenin!

Strasznie przypomina mi ten film "Amelię". Raz, że przez wzgląd na muzykę Yann Tiersena, dwa ze względu na podobny, nieco humorystyczny klimat, ale też morał płynący z zawartych w nich opowieści. Dodatkowo, mają w sobie jakieś takie ciepło i magię.
No i są świetnym przykładem, że kino europejskie jest niebanalne i może być równie dobre (a nawet lepsze), co zachodnie produkcje.

użytkownik usunięty
MartyQ

jaki moral? chyba te filmy to nie bardzo moralizatorskie sa

ocenił(a) film na 9
MartyQ

Ooo, miałem bardzo podobne odczucia po ponownym obejrzeniu Amelii niedawno. W obu jest coś na tyle magicznego, że po obejrzeniu ich nasza rzeczywistość wydaje się jakby bardziej szara:/

ocenił(a) film na 5
MartyQ

Dziwne. Jak dla mnie 'Good bye Lenin' obdarty jest z magii, surowy i realistyczny. Według mnie z Amelią nie ma nic wspólnego poza tym samym kompozytorem muzyki, która z resztą była najlepszym elementem filmu.

ocenił(a) film na 8
daline

wg mnie podobieństwo może polegać na działaniu głównych bohaterów - zarówno Amelia jak Alex ofiarowywali swoja pomoc innym osobom, stwarzając im pewną iluzje życia takiego, jakiego potrzebowali (Alex matce, Amelia znajomym i obcym) i otrzymując w zamian ich szczęście :)

ocenił(a) film na 8
Sparkling1986

mi się nasunęło takie skojarzenie przez początek filmu - zarówno w Good bye Lenin i Amelii są pokazane sceny z dzieciństwa ;) no i wspaniały Yann Tiersen

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones