PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868880}

Gra fortuny

Operation Fortune: Ruse de guerre
6,0 17 150
ocen
6,0 10 1 17150
6,1 19
ocen krytyków
Gra fortuny
powrót do forum filmu Gra fortuny

Chyba najgorzej przetłumaczony film kinowy jaki widziałam... Nie czepiam się, że napisy nie były dokładnym tłumaczeniem słowo w słowo z angielskiego, ale momentami nie miały sensu i nie pasowały kompletnie do kontekstu i do tego co działo się na ekranie. np.Statham odlatuje helikopterem, a tekst leci "bujać to my a nie nas".... o.O

ocenił(a) film na 6
katherine_granger

Ten tekst akurat pasuje, to żart jest, w sensie że umie latać helikopterem.

mar407

Tłumacze muszą zmieścic podpisy w liniach wiec musza sie trochę nagimnastykować zeby sie zmiescilo i mialo sens. Tak mi kiedys tłumaczył ktos kto tlumaczy filmy min. dla netflixa.

ocenił(a) film na 3
Majumi

W liniach jak w liniach... Napisy zawsze będą streszczone w stosunku do wypowiedzianych słów, bo widz by nie nadążył z czytaniem. Poza tym zwróć uwagę, że większość tłumaczeń zawarta jest w 1 lub 2 liniach. Rzadko w 3 i więcej. Inaczej ciężko się to czyta.

ocenił(a) film na 6
katherine_granger

Mi tłumaczenie się ogromnie podobało. Momentami ciut po bandzie, ale uważam, że dobrze oddawało klimat i bohaterów.

katherine_granger

Yyyy co ty dupisz? Ten tekst dokładnie tak miał brzmieć

ocenił(a) film na 7
katherine_granger

W moim przekonaniu tłumaczenie było bardzo błyskotliwe. Zgoda, nie od początku filmu (pierwsze spotkanie Jazona z Aubrey Plazą przetłumaczone cokolwiek pokracznie, w oryginale jest znacznie zabawniej), ale im dalej, tym lepiej.

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Dokładnie, rzadko mi się zdarza być zaskoczonym na plus w temacie napisów (w sumie to nie przypominam sobie takich przypadków) ale właśnie oglądając kilka razy zdarzyło mi się :) Także ukłony w stronę tłumacza, że potrafił uchwycić klimat i oddać go na nasz język zamiast tłumaczyć 1:1 i tworząc jakieś śmieszne przełożenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones