PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6076}

Gra o honor

He Got Game
7,5 12 796
ocen
7,5 10 1 12796
6,8 4
oceny krytyków
Gra o honor
powrót do forum filmu Gra o honor

Bardzo dobry (4.5/5)

ocenił(a) film na 9

Już wiele razy mówiłem - Spike Lee nie jest dla każdego.Dlatego nie obchodzi mnie czy lubisz jego filmy czy nie.Jedno jest pewne - to jeden z najbardziej niedocenionych reżyserów naszych czasów,którego filmy spotykają sie często z niezrozumiała dla mnie krtytką .A Spike reprezentuje to czego wielu reżyserom barkuje - zero schematów,dobry dobór aktorów (często współpracuje z tymi samymi aktorami,to jego 3 film z Denzelem) i najważniejsze - przesłąnie.To nie jest film po którym wracasz jakby nigdy nic do spraw codziennych.Ten i inne jego dzieła daje do myślenia.Spike zawarł tu 2 wątki w jednym - bezpretensjonalną walkę ojca o odzyskanie respektu swojego syna oraz smutne ale prawdziwe reguły rządzace dzisiejszym światem sportu.Denzel jest genialny w niedoskonałego ale sympatycznego ojca.Swietna zmiana imagu - tutaj mamy Denzela troche innego od tego,którego znamy z komercyjnych produkcji w stylu "Raport pelikana" czy "Stan oblęzenia".To 100% ghetta (lol),slang,afro,a jednocześnie nisamowita inteligencja i czar bijąca z jego postaci powodują,że mimo oczywistych wad czujemy sympatię do tego bohatera.Ray Allen tez nie był zły.Polecam też piękne zdjęcia i wspaniała muzykę Public Enemy.
Wiem,że nie jest to żaden klasyk,ale:
Spike Lee + Denzel + Public Enemy = jeden z moich ulubionych filmów,który polecam widzom "myślącym".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones