PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=62}

Gra

The Game
7,8 227 396
ocen
7,8 10 1 227396
7,3 35
ocen krytyków
Gra
powrót do forum filmu Gra

Zbierałem się do obejrzenia tego filmu kilkanaście lat, nieustannie go odkładając na później. W międzyczasie naczytałem się mnóstwo zachwytów, recenzji o rzekomym geniuszu, oryginalności itp. Nie wiem, może to przez te oczekiwania ostateczna reakcja po obejrzeniu była jaka była. A była taka, że film uznaję za jedną z największych pomyłek w historii kinematografii. Doszczętnie absurdalny, niedorzeczny, chory gniot.

Owszem, przez większość czasu trzymający w napięciu. Bardzo ciekawie zbudowany. Pozytywnie zaskakujący. Z dobrą grą aktorską. Za to wszystko daję 2 zamiast 1. Ale co z tego, jak zakończenie przekreśla naprawdę dobrze zapowiadający się film i to przekreśla w stylu brutalnym - jakby reżyser / scenarzysta chcieli zdeptać swoje dzieło, podrzeć napisaną książkę i wyrzucić do kosza. Zakończenie jest w każdym calu przewidywalne - ale w tym sensie, że spodziewasz się tego od początku, a jednak wykluczasz to, bo chcesz wierzyć, że głupota ludzka nie może być tak wielka, by zakończenie było aż tak wulgarnie oczywiste i absurdalne. A potem dowiadujesz się, że jednak. Czekasz cierpliwie do końca napisów na jakąś scenę, która wszystko odkręci, wyjaśni, nie wierząc, że ktoś mógł coś równie prostackiego wymyślić. Ale nie doczekujesz się. I pozostaje napisać tylko komentarz, pewnie mój pierwszy tu i ostatni, ku przestrodze innych - nie sugerujcie się recenzjami i oceną, nie traćcie tych dwóch cennych godzin z życia.

bhra0

bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

ocenił(a) film na 2
kotbury

@kotbury, jeśli masz zamiar coś konstruktywnego powiedzieć, to powiedz, skrytykuj, odnieś się. Bo w tej chwili zachowujesz się, jak 12-latek, który chciał zabłysnąć w szatni. Czekam.

ocenił(a) film na 10
bhra0

Taki właśnie ma być film ... szok , że można mieć takie podejście :) Tak jakby pisać o Jamesie Bondzie albo batmanie czy innych filmach , że są '' NIEREALISTYCZNE '' nie są bo to film ... ... porażka aby dyskutować :D

ocenił(a) film na 2
Prosiaczek_flmweb

Nie wymagam od filmów realizmu, bardziej chodzi mi o absurd i niesmak, który pozostawia. Odpowiednikiem tego w Batmanie byłoby to gdyby na koniec powiedział, że cały film to żart i tak naprawdę jest Robinem albo coś w tym stylu :) Albo historia o konającym na śmiertelną chorobę, który w ostatnim ujęciu wstaje i mówi, że robił sobie bekę cały film. To jest ten poziom żenady. Ni przypiął ni przyłatał.

ocenił(a) film na 10
bhra0

Okej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones