PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1250}

Gracz

The Player
7,2 5 613
ocen
7,2 10 1 5613
7,7 22
oceny krytyków
Gracz
powrót do forum filmu Gracz

Genialny

ocenił(a) film na 9

Genialna satyra na Hollywood. Musi być genialna, skoro jej twórcą jest Robert Altman, jeden z najwybitniejszych reżyserów na świecie. Scenariusz autorstwa Michaela Tolkina to istna kopalnia spostrzeżeń na temat aktorów, aktorek, reżyserów, producentów - po prostu ludzi filmu, całej tej gromady w większości zapatrzonych w siebie bufonów. I chociaż Altman zrobił z tego troszeczkę kryminał czy raczej thriller (sporo tu także dramatu i komedii), to jednak jestem pewien, że dużo w tym prawdy. Również reżysersko "Gracz" jest prawdziwym majstersztykiem. Może nie aż tak jak "Trzy kobiety" czy "Nashville", ale jest bardzo dobrze, wręcz perfekcyjnie. Podobnie jest z aktorstwem, zwłaszcza w wykonaniu zniezrównanego Tima Robbinsa.

ocenił(a) film na 8
Mr_Myers

ssatyra 1st class, a przy tym genialna zabawa konwencją
mistrzostwo
tylko mi nie mowcie ze w usa sie nie podobał:P

ocenił(a) film na 5
Mr_Myers

Pewnie często przebywasz w tym towarzystwie

ocenił(a) film na 4
Mr_Myers

"Musi być genialna, skoro jej twórcą jest Robert Altman" - wypowiedzi tego typu świadczą o tym, ze ich autor jest totalnym bezmózgiem, pozbawionym własnego zdania, który będzie powtarzał wszystko za krytykami jak papuga żeby wyglądać na inteligenta

doceniam to co altman chciał tym filmem przekazać, ale wyszedł z tego bezpłciowy suchar, nie polecam

uncut

Mi akurat film bardzo przypadł do gustu, ale zgadzam się z pierwszym akapitem. Śmieszne jest takie powoływanie się w argumentacji na rzekomy geniusz lub jego brak u twórcy, takie bezkrytyczne przyjmowanie tego, co komuś z góry sypną uznani tego świata. Zwłaszcza, że nawet Kubrickowi, Polańskiemu, Scorsese czy innym zdarzył się film słaby.

ocenił(a) film na 5
uncut

Masz, niestety, rację. Większość myśli stadnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones