PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1250}

Gracz

The Player
7,2 5 622
oceny
7,2 10 1 5622
7,7 22
oceny krytyków
Gracz
powrót do forum filmu Gracz

Na początku tak sobie mnie zainteresował, ale dałam mu szansę. I słusznie. Z jakiegoś powodu pociągają mnie filmy, gdzie bohater nie ponosi konsekwencji za popełnioną zbrodnię. Nie wszystko z góry jest przesądzone. Robisz źle, a mimo to nie zostajesz za to ukarany. Może i niesprawiedliwe, ale mnie się podoba.
Dodam, że tylko w filmie.

ocenił(a) film na 9
panna_marsowa

Panno marsowa, jesteś pewnie z pokolenia MTV,to żaden zarzut,zwyczajnie inaczej postrzegasz świat.
Według mnie początek filmu jest wielce intrygujący.Mianowicie, ekspozycja w jednym długim ujęciu( ok.8 minut).Ujęciu, w którym sporo się dowiadujemy o scenerii wydarzeń i samych bohaterach, a także o tendencjach filmowania w ówczesnym kinie.Nader sprytne.
Sama intryga równie wciągająca, ktłórej tu nie będę opisywał.Ten film to chichot Altmana z hollywoodzkich happy endów.Jego refleksja o tym,że twórca w starciu z producentem i widzami jest na straconej pozycji, czego zapewne nieraz doświadczył.
Na szczęście, dla nas widzów,nie w każdym przypadku.Ja bawiłem się wyśmienicie,9/10.Ukłony,esforty
P.S. W filmie jest polonica, w postaci Katarzyny Figury,migającej przynajmniej dwa razy na przyjęciu z okazji otwierania muzeum kina(czy czegoś w tym guście).

esforty

Esfory, niezupełnie należę do pokolenia MTV, może trochę zahaczam, ale nigdy nie czułam się jego częścią. I pogląd na świat też mam inny, ale wcale się nie obrażam:)
Wracając do filmu, niestety nie widziałam pierwszych minut i tak na oko, to zaczęłam oglądać od ok 10-15 min. Zwykle jeśli nie znam filmu i widzę, że już się zaczął, to nie oglądam dalej...z "Graczem" zrobiłam wyjątek...szkoda, bo jak piszesz, ominęłam ważną sekwencję wydarzeń. Ale czymś mnie przyciągnął, chyba tym zupełnie niekomercyjnym klimatem. Jeśli będę miała okazję obejrzę go od początku.
Zupełnie na marginesie - film skojarzył mi się z 'Match point', jednym z moich ulubionych:)

ocenił(a) film na 9
panna_marsowa

Namawiam gorąco!!!
Choćby dla samych krawatów a'la wybuch pizzy,które to krawaty są fantastycznym pomysłem na wyszydzenie estetycznych preferencji środowiska.Uklony,esforty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones