PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476580}
8,2 437 677
ocen
8,2 10 1 437677
7,6 40
ocen krytyków
Gran Torino
powrót do forum filmu Gran Torino
ocenił(a) film na 5
nono_doktor

Polak-rasista i ksenofob.
Super akcent.

ocenił(a) film na 8
astral_dream

Ale na końcu wyszedł na plus

astral_dream

to chyba dobrze ;)

ocenił(a) film na 10
astral_dream

W tym filmie wszyscy są rasistami począwszy od włoskiego golibrody, irlandzkiego budowlańca po Afroamerykanów czy Azjatów i Latynosów. Kowalski niby jest rasistą, ale okazujesię na końcu wartościowym człowiekiem, który dla Sue i jej brata oddał życie...

ocenił(a) film na 9
nono_doktor

Clint lubi chyba te polskie akcenty, bo to nie pierwszy raz

ocenił(a) film na 9
swoj_ze_swaja

A gdzie jeszcze? nigdy nie byłem fanem Eastwooda, ale zaczynam się do niego przekonywać powoli :)

Pepsaj

a na przykład w "żółtodziobie"

nono_doktor

Zawsze coś:)

ocenił(a) film na 7
nono_doktor

"polski ślad w Hollywood" , fajnie pokazano jego postać

ocenił(a) film na 8
dyzio_fantastic

I tak trzymać!

ocenił(a) film na 9
nono_doktor

"polaczek" :D

ocenił(a) film na 8
kryst007

To częste określenie w Stanach, tak jak "makaroniarz", etc

nono_doktor

Nikt w US nie używa tego określenia, chyba że wśród "polaczków". Po drugie "makaroniarz" czy "żabojad" dla Włochów czy Francuzów nie mają wydźwięku negatywnego/obraźliwego, zaś "polaczek" to pogarda w czystej formie. I na koniec - "polski akcent" w tym filmie to żaden ukłon w stronę Polaków. Bardziej potwarz dla "polaczków" także... nie ma się czym chwalić, ani tym bardziej z czego cieszyć :)

ocenił(a) film na 8
dolmis

Ale ja nie cieszę się z "polaczka", gdzie ja to napisałem? Cieszę się tylko z tego, źe główny bohater ma polskie nazwisko i nie pisałem jak jaka nacja przyjmuje jakiś przydomek, tylko, że są często używane

nono_doktor

Hej, ja zawsze oglądam filmy na STREFA-FILMU. PL Filmy są tam zawsze w najwyższej jakości, nie ma nagrywanych telefonem w kinie Nigdy nie zawiodła mnie ta strona, także gorąco polecam :D strefa-filmu. pl/gran-torino

ocenił(a) film na 8
Foliee

Dzięki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones