PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434753}
7,0 44 631
ocen
7,0 10 1 44631
5,5 6
ocen krytyków
Green Zone
powrót do forum filmu Green Zone

Polecam go obejrzeć każdemu lemingowi pochwalającego "pokojową misję w Iraku".

ocenił(a) film na 8
trancefan1986

Ktoś jeszcze wierzy w "pokojową misję w Iraku" ? ;P

ocenił(a) film na 7
Ahmed_1

Podobnie jak w "ochronę rosyjskich obywateli na Krymie"? :P

ocenił(a) film na 8
trancefan1986

Każdy pretekst dobry, ale tam przynajmniej mieszkają Rosjanie (ponad 60%), w Iraku Amerykanów nie było.

ocenił(a) film na 7
Ahmed_1

Racja. W każdym bądź razie powinni jednak drogą dyplomatyczną dojść do porozumienia, a nie militarną...

ocenił(a) film na 8
trancefan1986

Tak szybciej

ocenił(a) film na 8
Ahmed_1

A oprocz 60% ma obywatelstwo Rosyjskie, realnie to 80% to Rosjanie...

ocenił(a) film na 10
trancefan1986

ZIOMEK prosze cie nie porownuj piekla jakie spotkalo mieszkancow IRAKU do tego co bylo na KREMLU i KRYMIE bo zupelnie odmiennie sprawy. Nawet jesli KRYM zostal przejety przez jedno wielkie oszustwo a do tego z naciskiem wojsk to nie porownujmy do rzezi jaka byla w IRAKU w momentach jak AMERYKANIE i SOJUSZNICY bombardowali i ostrzeliwali miasta. Tam w ciagu tych nocnych bombardowan ktore mialy byc 'chirurgiczne' zginely tysiace niewinnych irakijczykow. TO POROWNAC BY SIE DALO GDYBY ROSJA Z OKRETOW I SAMOLOTOW ZBOMBARDOWALA NAJWIEKSZE MIASTA NA UKRAINIE PROBUJAC ZABIC RZAD UKRAINY. WTEDY BYM SIE ZGODZIL Z POROWNANIEM TEGO DO IRAKU... Smutne jest to ze przez ten amerykanski styl wciskania na sile DEMOKRACJI(A WIADOMO ZE NIE CHODZI O DEMOKRACJE ALE O ROPE I INNE SUROWCE NATURALNE)od poczatku bombardowan walk i chaosu w afganistanie i iraku od 2003 roku zginelo tam juz blisko 2 miliony ludzi. JAK TAK MA WYGLADAC DEMOKRATYZACJA TO JA DZIEKUJE. PS.MY TU GADU GADU A POCZYTAJ SOBIE JAKI CHAOS JEST W LIBII OD ROKU 2011 JAK FRANCJA I USA OBALILY RZAD KADAFIEGO. Bylo niezle a jest totalny bajzel i chaos a wszystkie przywileje ktore mieli LIBIJCZYCY poszly sie drapac a mam na mysli np.DARMOWY PRAD I WODE, LITR PALIWA ZA ZALEDWIE 14 CENTOW, DARMOWE LECZENIE PACJENTOW A JAK BYLA POTRZEBA OPERACJI ZA GRANICA RZAD W CALOSCI ZA DARMO FINANSOWAL PRZELOT SAMOLOTEM I OPERACJE...TO SA TYLKO NIEKTORE Z PRZYWILEJOW JAKIE BYLY. KADAFI IM PRZESZKADZAL TO USA WYWOLALA TAM WOJNE DOMOWA POTEM OBALONO KADAFIEGO ZAMORDOWANO NA ULICY PRZEZ LINCZ I ZARAZ PO NIM USA POMOGLO W TWORZENIU NOWEGO PRO-AMERYKANSKIEGO RZADU W LIBII A TEN NOWY RZAD ODEBRAL WSZYSTKIE PRZYWILEJE JAKIE BYLY. A CO W TYM CZASIE ROBI RZAD USA? NA ULICY CHAOS JEST NAPRAWDE NIEBEZPIECZNIE NIE TYLKO PRZEZ GWALTY I ROZBOJE ALE PRZEZ ZAMINOWANIE WIELKIE TERENU I OGROM NIEWYBUCHOW. A AMERYKANIE W TYM CZASIE CO ROBIA? ZABIERAJA WSZYSTKIE KOSZTOWNOSCI KADAFIEGO CALY JEGO MAJATEK SZACOWANY NA SETKI MILIARDOW DOLAROW A DRUGA REKE KLADA NA ZLOZACH ROPY NAFTOWEJ W LIBII. SMUTNE ALE PRAWDZIWE I WIEDZ ZE NIE PRZESADZAM PISZAC TO.

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

No racja, w końcu Rosjanie nie otworzyli ognia podczas zajmowania Krymu. O tym media już nie mówią, tylko "Rosja napadła, Rosja napadła, Rosja napadła!!!" Wiem, że w Libii była woda za darmo i groszowe paliwo, w Polsce w PRL też było wszystko za darmo, albo za grosze. Wtedy każdy mógł się samemu utrzymać, ojciec mi opowiadał wiele razy, że za komuny jedna wypłata wystarczała mu na WSZYSTKO, a nawet na więcej - cała rodzina latała samolotem na wakacje, nikt nie miał długów ani nie był bezrobotny, a teraz to nawet nie mamy kasy na bilet na jedną osobę na AUTOBUS za granicę na wakacje! Ludziom chciało się "wolności", to ją mają! No cóż, coś za coś,

użytkownik usunięty
trancefan1986

Rosja nie musiała napadać. Wystarczyły działania piątej kolumny. Co do PRL, to wiem, że większość klasy robotniczej oraz ludzie spauperyzowani chętnie dziś przyjęliby tamten system. Długów nikt nie miał, ponieważ ni było gdzie się zadłużyć. Produkowano tak mało dóbr, że ludzie bili się nie o pieniądze, ale o miejsce w kolejce.

ocenił(a) film na 10
trancefan1986

TRANCEFAN i tak jak sie spodziewalem... Napiszesz cos madrego i szczerego na temat systemu wladzy jaki panowal przed rokie 89 a zaraz sie pojawia jacys OBRONCY DEMOKRACJI Z BOZEJ LASKI. Ja urodzilem sie w roku 1982 wiec wiele z czasow tamtych nie pamietam a wiekszosc tego co wiem pochodzi od ludzi starszych ode mnie o 20-30 lat i z ich opowiesci. Zgadzam sie z Toba ze bylo lepiej i nikt niech mi nie probuje wmowic ze ta PSEUDO-DEMOKRACJA-ZLODZIEI utworzona po roku 89 sprawila ze zyje sie Mi i Innym super i na europejskim poziomie. NIE ZYJE MI SIE LEPIEJ I NIE CZUJE NIC TAKIEGO ABYM SIE CZUL WYROZNIONY TYM ZE MAMY DEMOKRACJE A OD 2003 ROKU JESTESMY W TEJ OSR...EJ UNII. POWIEM WIECEJ...CZUJE SIE WRECZ OSZUKANI I WKU...NY BO NIE JEST TAK JAK NAM KWASNIEWSKI WMAWIAL ZE JAK WEJDZIEMY DO UNII ZYCIE SIE POLEPSZY I POZIOM ZYCIA TEZ. WCALE NIE JEST LEPIEJ A WRECZ CZUJE SIE GORSZY BO NA KAZDYM KUR...A KROKU SLYCHAC ZE JESTESMY W UNII W GRUPIE KRAJOW KTORE SA W WOLNIEJSZYM STADIUM ROZWOJU LUB ZE BRAKUJE NAM DO DOGONIENIA NAJBOGATSZYCH PONAD 15 LAT. Taka UNIE to ja PIER...LE bo UNIA powinna oznaczac JEDNOSC,WSPOLNE PRAWA,BRATERSTWO I POMOC a fakty sa takie ze na kazdym kroku dostajemy dofinansowania z UNII ktore i tak w podatkach sa nam odbierane i wychodzimy na zero. Tak tak to dzieki polityce UNII 89% polskich firm upadlo lub zostalo za bacen sprzedanych abysmy to mu kupowali od UNII a nie oni od nas i nie smiejcie sie ze mnie bo takie a faty. UPADEK POLSKICH FIRM I PRZEDSIEBIORSTW OZNACZA WIELKIE ZYSKI DLA UNII BO TO NASZ KRAJ MUSI TO WSZYSTKO KUPIC OD NICH. Na zakonczenie dodam ze cala ta kasa od UNII dziwnym trafem nie idzie tam gdzie ma isc i co gorsza nikogo z tej ZJE...EJ UNII nie interesuje ogromna roznica najnizszej pensji miedzy NIEMCEM,FRANCUZEM,SZWEDEM,HOLENDREM,HISZPANEM,DUNCZYKIEM itp. JEDNA Z NAJNIZSZYCH PENSJI POLAKA TO 375 EURO CO NA SKALE UNII JEST KPINA I JAKIMS NIESMIESZNYM ZARTEM! NIE WSPOMNE O INNYCH POLAKACH CO ZARABIAJA 300 EURO NA MIESIAC A PAMIETAJMY ZE PLACIMY ZA AUTA TE SAMA CENE CO NIEMIEC,FRANCUZ,HOLENDER A LITR PALIWA MAMY PODOBNY CO DO NIEMCA LUB FRANCUZA A PRZYPOMINAM ZARABIAMY 3-4 RAZY MNIEJ. NIE JEST UCZCIWA UNIA I ZAWSZE BED UWAZAL ZE GDYBY UNIA SZANOWALA NAS A NIE TYLKO ZYSK Z PRZEMYSLU TO BY DAWNO TEMU BYLA USTAWA ZMUSZAJACA RZADY DANEGO KRAJU DO WYROWNANIA WYPLAT DO JAKIEJS NAJNIZSZEJ SREDNIEJ UNIJNEJ. TEGO NIE MA I PRZEZ 11 LAT CZLONKOSTWA NIE BYLO I NIE WYDAJE MI SIE ABY 'UCZCIWA UNIA' ZROZUMIALA ZE NIE JEST UCZCIWIE ZE JEDEN ZA TE SAMA ROBOTE DOSTAJE 4 RAZY WIECEJ A INNI 4 RAZY MNIEJ. To na tyle dla EUROENTUZJASTOW przymykajacych oko na oczywista prawde. MIEJMY OTWARTY UMYSL!

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

Tak dobrze żyło się klasie robotniczej za komuny, że ciągle tylko demonstrowali, strajkowali lub ginęli zabici przez ZOMO i rozjechani przez transportery. Nie zastanawiasz się czemu? Boś głupi. Życzę ci, żebyś posmakował komuny - wtedy zrozumiesz jak wspaniale Poiska się rozwinęła. Jestem dumny i szczęśliwy z kraju w którym mieszkam. Głupot, które wuypisujesz dużymi literami nawet nie chce mi się kometować. Większość z tych zarzutów to bzdury, nieprawda lub kłamstwa. Napiszę, tylko tyle, iż oczywiste jest, że świat nie jest sprawiedliwy i każdy kraj będzie dbał o swoje interesy. To samo dotyczy państw w UE. Tu nie ma również prostych rozwiązań jak ustawa nakazująca jednolitą pensję minimalną czy coś w tym stylu. Prawdopodobie wtedy szybko okazałoby się, że powstające w Polsce fabryyki VW, wznawiający produkcję Fiat, centra outsourcingowe i setki innych przedsiębiorstw, nie tylko zagranicznych, zatrudnijące tysiące polskich pracowników - przenoszą się do krajów o niższej cenie siły roboczej, a Polska gospodarka rozwija się wolniej. Wtedy zamiast 15 lat do nadgonienia, mielibyśmy 40 lat do tyłu za krajami najbardziej rozwiniętymi. Tego nam życzysz? Opamiętaj się.

punisher822_filmweb

troszkę się zapętliłeś w swoich teoriach ale może ci coś rozjaśnię - z jednej strony narzekasz że jesteśmy 15 lat za krajami zachodu (to chyba jest jakaś optymistyczna wersja bo ja uważam że jesteśmy 100 lat za murzynami ale to moja prywatna ''przysłowiowa'' wersja). A z drugiej strony pochwalasz czasy komuny. Szkoda że w swej mądrości nie zauważyłeś że to właśnie przez ponad 50 lat komunizmu w Polsce jesteśmy zacofani i zostajemy w tyle. Kraje zachodnie nas wyprzedzają bo były na tyle mądre że nigdy nie wprowadziły tego wyniszczającego gospodarkę systemu. I co myślisz że przyjdzie unia i nagle w rok-dwa przeskoczy 60 lat gospodarczej zapaści? marzenia senne i coś niemożliwego do zrealizowania. Pretensje możesz mieć jedynie do dziadka że wcześniej nie wyrzucił kacapów niszczących kraj a nie teraz jakieś pretensje do unii że nie naprawiła wszystkiego w kilka lat. I porównywanie się do krajów których nigdy nie niszczył komunizm to dopiero nieuczciwość.

trancefan1986

Tak... Za PRL wszystko było... Porównaj sobie film amerykański z lat 60s a potem polski z 80s i zobacz jaka była przepaść w standardzie życia. W latach 60-70s w przeciętnym amerykańskim domu był wielki samochód (jeśli rodzina kilkuosobowa to nawet kilka takich aut), kilka TV, nowoczesny sprzęt łazienkowy, kuchenny m.in. mikrofale. U nas tego poziomu nie było jeszcze w latach 90s. Dlatego nie pisz jak to w PRL było pięknie.

punisher822_filmweb

Mnie mama uczyła, że jak ktoś pisze zdania wielkimi literami, to dlatego, że chce "wykrzyczeć" swoje niekoniecznie mądre przemyślenia.
Z Tobą tak właśnie jest?

ocenił(a) film na 10
marcin261287

Zajmij sie soba zamiast krytykowac innych. Jak ktos CHCE PISAC Z DUZYCH TO NIECH SOBIE PISZE I NIE MUSI TO OZNACZAC KRZYKU.

punisher822_filmweb

Ależ oznacza to dokładnie krzyk. Obawiasz się, że Twoje wynurzenia nie zostaną zauważone jak napiszesz w sposób normalny.

ocenił(a) film na 8
trancefan1986

Ale przylaczenia Krymu do Rosji chcialo 80% Krymian...

Zreszta zalezy jak rozumiemy "ochrona", wladze Ukrainy probowaly kilka razy odebrac autonomie krymu wprowadzac Ukrainski jako jezyk urzedowy itd. wiec teoretycznie to byla ochrona..

Zresztaa Plsudski w podobny sposob bronil Polakow na litwie itd. i nikt go za to nie krytykuje

użytkownik usunięty
Ahmed_1

Ja wierzę. Wierzę w dobroć i uczciwość Ameryki i wierzę w dobroć polskich żołnierzy. Gdyby ludzie reaktywizowali tak podczas okupacji, II wojna światowa trwałaby chyba do zakończenia kariery Beatlesów, a nie do 1945 roku.

ocenił(a) film na 8

Myślałem, że ironizujesz, ale ty chyba poważnie ;P
Wiara dobra rzecz :)
Świat nie jest jednak czarno - biały. Do wojny doszło, bo zdecydowała o tym gra interesów wielkich tego świata. Przekroczona została pewna masa krytyczna układu za którym stały niektóre rządy, koncerny paliwowe i zbrojeniowe oraz banki. Oczywiście aby opinia publiczna nie protestowała i zaaprobowała nową wojnę trzeba było odpowiednio ją umotywować. Broń masowego rażenia, którą rzekomo miał posiadać Husajn, była doskonałym usprawiedliwieniem i powodem do ataku.

ocenił(a) film na 6
Ahmed_1

Nie wiem tak szczerze, czy gra interesów czy chore ambicje. Bush Junior chciał dokończyć co tatuś nie skończył.

ocenił(a) film na 6
Ahmed_1

Do wojny doszło, bo zdecydowała o tym gra interesów wielkich tego świata....a wiesz moze o tym cos blizej? Bo ja nie potrafie zruzumiec motywow USA? Kraj pograzyl sie w dlugach,aby osianac co? No nic wlasciwie,poza chaosem i perspektywa kolejnych kosztownych interwencji.

ocenił(a) film na 8
arturtarnawski

Motywy? Tu nie chodzi o USA - nikt nie jest patriotą (nawet w rządzie). Chodzi o konkretne podmioty, w tym ludzi z ekipy Busha (np. Cheney, Rumsfeld), którzy zarobili na wojnie niewyobrażalne miliony, kosztem podatników, omamionych bajeczkami o szerzeniu "wolności".
Firmy ciągną ogromne zyski z katastrof - zarówno naturalnych, jak i wywołanych przez człowieka. Należą do nich producenci zbrojeniowi, handlarze bronią, sektor naftowy i gazowy, banki, przedsiębiorstwa budowlane, prywatne zakłady opieki zdrowotnej itd.
Chciwość wielkich koncernów jest trudna do przecenienia. W wojnach, huraganach, epidemiach i innych katastrofach widzą szanse rynkowe zamiast ludzkiego cierpienia.
Taki wygląda świat.
Czy różnimy się od zwierząt?
Tak. Jesteśmy od nich gorsi.

ocenił(a) film na 7

Co Ameryka zrobiła w 1939 roku? Nawet palcem nie kiwnęła.

użytkownik usunięty
trancefan1986

W 1939 Ameryka była z założenia krajem neutralnym. Dopiero Pearl Harbor pozwoliła na wprowadzenie doktryny wojennej.

trancefan1986

A dlaczego miała kiwać? Ty byś chętnie kiwał palcem gdyby zaatakowano Amerykę? Nie. Więc po co ta gadka?

trancefan1986

Warto go zalukać bo dzisiaj leci,czy kolejny gniot.

ocenił(a) film na 6
trancefan1986

Człowieku, ten film ma tyle wspólnego z wojną w Iraku co Odyseja Kosmiczna z eksploracją kosmosu. Niby miejsce się zgadza, ale zdarzenia już nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones