PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399164}

Grubasem być

To Be Fat Like Me
6,1 1 419
ocen
6,1 10 1 1419
Grubasem być
powrót do forum filmu Grubasem być

tez ogladalam racja fajny film nie podoba mi sie jedno dlaczego ludzie nasmiewaja sie z ludzi grubszych ??

ocenił(a) film na 7
JustFurious

Ludzie naśmiewają się ze wszystkiego, jak ktoś jest szczupły i ma odstające uszy lub wielki garbaty nos to też pretekst do naśmiewania. Ale chyba osoby puszyste mają najgorzej bo większość ocenia je po wyglądzie. I nie przekonują mnie popierdułki facetów "liczy się wnętrze", bo pierwsze co to patrzą na wygląd. Jest dziewczyna troszkę grubsza to od razu nie ma u nich szans.

ocenił(a) film na 10
gabi_2

Niestety, mamy nikłe szanse nie tylko w kwestiach uczuciowych, ale w każdej innej...praca, znajomi, tak jak ta scenka w sklepie...
Nikogo nie interesuje to, że studiuję, jestem młodą, inteligentną osobą, ambitną, z planami na przyszłość, których zapewne nie zrealizuję przez strach, który paraliżuje mnie, gdy mam zrobić coś, co będzie mi kazało wyciągnąć rękę ponad tłum...

ocenił(a) film na 6
JustFurious

Ponieważ otyłość sugeruje, że jest się osobą zaniedbaną i zupełnie bez dyscypliny. Jeśli powodem jest choroba - fakt, nic się nie poradzi. W każdej innej sytuacji - ma się kontrolę nad tym, co pakuje się do mordy. Dieta "mniej żreć" na pewno świetnie by zadziałała. Poza tym, nie tyje się w jeden dzień. To proces długofalowy. Osoba tłusta wygląda, jakby nie miała lustra w domu. Trzeba się trochę opanować. I nie pakować wszystkiego do mordy.

Konstantine

Nie bądź taki mądry/a!! Problemy z jedzeniem mają często podłoże psychologiczne, dlatego "nadużywanie" go jest formą uzależnienia jak to ma miejsce z alkoholem czy narkotykami. A wyjście z nałogu jest dużo trudniejsze bo jedzenia nie można odstawić.

ocenił(a) film na 8
Konstantine

jedni palą papierosy na uspokojenie,inni nadużywają alkoholu,niektórzy piją hektolitry kawy na pobudzenie,a inni jedzą kiedy jest im źle. Nałóg jak nałóg z jednym problemem - papierosy można odstawic całkowicie,alkohol i kawe też,bez nich da sie żyć. Obżarstwo to nałóg trudny do poskromienia,bo od jedzenia nie można sie odciąć,nie można uciec,bo jedzenie jest wszędzie.

Myślcie czasem jak coś piszecie i zastanówcie sie właśnie nad tym jaka może byc przyczyna tuszy u innych,bo znam mnóstwo osób obżerających sie 2obiadami i nocnymi czipsami,a są wysokie i ważą po 45-50kg max,wiec nie jest to zawsze problem obżarstwa,tylko przemiany materii czy predyspozycji do tycia w rodzinie. Owszem,można poskromić chęć jedzenia,ale często obżartswo wchodzi w skład depresji czy chandry jako zwykły pocieszacz i tak oto powstaje najzwyczajniejsze uzależnienie.

ocenił(a) film na 6
JustFurious

Tak pomyślałam jeszcze : dlaczego "w porządku" jest powiedzieć do osoby szczupłej "powinnaś/powinieneś przytyć" a do grubej o jej tuszy nie można pisnąć słowem ? Po udzieleniu rady "musisz schudnąć" niewątpliwie druga osoba by się obraziła.

Oczywiście wiem, że jedzenie również uzależnia, a otyłość może być skutkiem choroby psychicznej. Jednakże skoro nie mamy oporów by nazwać kogoś "anorektykiem" równie dobrze powinniśmy nazywać otyłych "grubasami". To może być przykre w równym stopniu. I tak samo, jak osoby o problemach jak anoreksja czy bulimia (oczywiście jest ich więcej, ale nie ma co wchodzić w szczegóły) wysyłamy na terapię powinniśmy grubasów wysyłać do psychologa. Czasem tylko terapia jest w stanie pomóc.

JustFurious

gdzie go mogę znaleźć online?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones