PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5959}
6,6 6 035
ocen
6,6 10 1 6035
6,8 5
ocen krytyków
Gry uliczne
powrót do forum filmu Gry uliczne

niezwykle bujna czupryna Redbada Klynstry,która niestety już przeszła do historii.A film
merytorycznie niespójny.Same hipotezy i gdybania,nic definitywnie niewyjaśniające.

ocenił(a) film na 4
ocelot_fw

identyczne wrazenie

ocenił(a) film na 10
potwierdzam

Nie zdziwiłbym się, jeśli wywarcie takiego wrażenia byłoby zamierzone.

ocenił(a) film na 4
Rafalr_fw

Dla mnie nie jest ono pozytywne, myślałam że umrę podczas oglądania tego filmu. Ale wiadomo, każdy subiektywnie odbiera film.

ocenił(a) film na 9
potwierdzam

No właśnie o to chodzi w tym filmie, że pozostawiony z PRLu układ nie pozwala na wyjaśnienie niewygodnych spraw. Dla mnie film jest genialny, może młodzież nie zna historii Polski i nie rozumie istoty filmu, jak nie rozumiem o co chodzi to też umieram z nudów. To nie jest kryminał z wyjaśnieniem na końcu kto zabił, to jest film o historii prawdziwej której nie chciano wyjaśnić - tak na marginesie to dla mnie wszystko jest wyjaśnione. Wiadomo kto zabił, wiadomo kto donosił, kto współpracował, kto zlecił zabójstwo - jest to przerażające, ale wiemy. Kto zabił łysego dziś anestezjologa - przecież pokazano - kto zlecił to zabójstwo no to chyba oczywiste ... gdzie tu jest niespójność ? Film jest celowo trochę chaotyczny, główni bohaterowie są młodzi, chcą żyć i bawić się, ale trafili na ludzi ketmana....

ocenił(a) film na 8
chilon

Trafna ocena filmu. Owoce PRL-u zbieramy do dziś i zawsze tak już będzie, ponieważ nie było chrzestu krwią. Teraz stare służby (w części z nowymi mocodawcami), razem ze swoim dziećmi i pomału już wnukami kręcą polityką, bankowością, mediami i - jak się okazuje - znaczną częścią polaków (ma być z małego "p"). Obecnie żywią się plandemią.

chilon

Według mnie jak w kwestii wątków politycznych to ten film niewiele w kwestii śmierci Pyjasa wyjaśnia. Możliwe, że wynikało to z tego, że w latach 90-tych wciąż nie było na to politycznej zgody, ale niestety rzutuje to na film. Dlatego film oceniłem jedynie na cztery gwiazdki.

ocenił(a) film na 8
ocelot_fw

Odpowiedź przyszła dopiero za kilka lat. Ketman okazał się "autorytetem moralnym" z Gazety Wybiórczej...
Warto zobaczyć film:
http://www.filmweb.pl/serial/Trzech+kumpli-2008-481940

ocenił(a) film na 5
ocelot_fw

Gra równie fatalnie co w Smoleńsku :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones