PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=440267}

Gry wojenne: Kod śmierci

Wargames: The Dead Code
5,3 1 447
ocen
5,3 10 1 1447
Gry wojenne: Kod śmierci
powrót do forum filmu Gry wojenne: Kod śmierci

WarGames, film legenda - znajdujący się na szczycie hackerskiego kanonu filmowego był wyprodukowany w czasach gdy Atari 800 czy C64 były dopiero w planach (podobnie zresztą ja). A jednak tamten film do dziś można oglądać z wypiekami na twarzy czekając na zakończenie.

Po obejrzeniu Wargames: The Dead Code wreszcie zrozumiałem ludzi, narzekających na remake dawnych filmów. Nie mogę tego syfu przetrawić. Jeśli naprawdę chcesz obejrzeć film o komputerach, obejrzyj oryginalną wersję, na tę naprawdę szkoda marnować czasu.
Film jest śmieszny (nie mylić ze śmieszny w sensie zabawny), przewidywalny a momentami wręcz groteskowy. Jego twórcy próbowali przeszczepić schemat który doskonale sprawdził się w "Grach Wojennych" w nowoczesne czasy i.. polegli z kretesem.

Pomijam już świecące komputery, bo to ostatnio taka moda. Pomijam też to że momentami film nawet trzyma się lekko rzeczywistości (jak antena kierunkowa z puszki po pringlesach) - film jest po prostu nudny. Mówię to jako miłośnik komputerów.

Najbardziej jednak w tym filmie zabolało mnie wykorzystanie W.O.P.R. z pierwszej części. Ten wspaniały komputer który człowiek pod koniec filmu Wargames zaczynał nawet darzyć sympatią tutaj stał się... no właśnie, czym ? Zaciętą płytą ? Wiecznie powtarzając te same kwestie, które miały niby się odwoływać do oryginału.

Podsumowując - jeśli oglądałeś oryginalny film, daruj sobie to coś, jeśli nie oglądałeś oryginału a chcesz obejrzeć The Dead Code to lepiej obejrzyj oryginał.
pozdrawiam

ps. jedyna pozytywna rzecz w tym filmie to gra Stargate oparta na moim ulubionym serialu. Ale nawet jakby nagle na ekran wyskoczyli Asgardczycy i tak nie uratowaliby tego czegoś filmopodobnego..

maddox84

Dzięki za ostrzeżenie! A mało brakowało...:)

ocenił(a) film na 6
maddox84

chciałbym Ci zwrócić uwagę, że to nie jest remake, tylko kontynuacja.

Pierek

Masz rację, mój błąd. Oczywiście jest to kontynuacja, jednak większość uwag dalej jest aktualna :/ pozdrawiam

maddox84

Muszę się zgodzić. Film jest infantylny, kiepski scenariusz, kiepskie zdjęcia,
okropne efekty i mimo nowocześniejszej technologi po prostu śmieszny. Kilku
aktorów trzecioplanowych jest do przełknięcia, ale reszta kiepska.

Jestem informatykiem, i oryginalne WarGames do tej pory oglądam z zapartym
tchem, bo są genialne i trzymają się nawet kupy i realiów, czego nie można o
to tym żałosnym sequalu.

Co kilka minut po prostu umierałem z przerażenia i beznadziei tego filmu. Ale
kolejne sceny mnie coraz bardziej rozbraiały.

baryluk

Jedyne co można powiedzieć pozytywnego to lekkie nawiązanie do AI w takich
filmach jak orginalny WORP w WarGames, HAL w Odyseja kosmiczna, czy Red Queen
w Resident Evil.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones