PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624231}

Guillermo del Toro: Pinokio

Guillermo del Toro’s Pinocchio
7,2 15 049
ocen
7,2 10 1 15049
7,6 26
ocen krytyków
Guillermo del Toro: Pinokio
powrót do forum filmu Guillermo del Toro: Pinokio

Bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

Animacja super, muzyka przyjemna piosenki fajne.
Fabularnie też jest ciekawie, antywojenny przekaz nie psuje wydźwięku opowieści. To że historia mało ma wspólnego z książką Collodiego też mi się podobało bo wiernych adaptacji Pinokia jest już w opór.
Trochę lipa z kategorią wiekową bo siedmiolatkowi bym tego filmu nie puścił kategoria 12 czy 16 już bardziej odpowiednia.
Ogółem polecam i liczę że del Toro zrobi coś jeszcze za pomocą animacji poklatkowej.

ocenił(a) film na 7
aryman666

szanuje za zdjęcie profilowe z Dead Space

ocenił(a) film na 8
marcin_lendzion

Wyglądało fajnie to wstawiłem nie mając z Dead Spacem większego kontaktu poza graniem kiedyś tam w jedynke :D

ocenił(a) film na 7
aryman666

Pinokio od lat szesnastu? A może jeszcze Harry Potter od osiemnastu?

ocenił(a) film na 8
Springfield12

Mussolini, faszyści, wojna, umieranie, zabijanie, alkoholizm Gepetta, nie no od 7 lat jak nic

ocenił(a) film na 7
aryman666

No tak, ale 16+ to ma "Taksówkarz".

ocenił(a) film na 8
Springfield12

Myślę, że od 12 wzwyż byłaby odpowiednia kategoria dla tego Pinokia. Może troche przesadziłem z tym 16. Nawet nie chodzi o to, że film dla siedmiolatka będzie za ostry czy coś, tylko że taki dzieciak nie zrozumie przekazu filmu, bo morał jest inny i według mnie ciekawszy niż w oryginalnej książce.

ocenił(a) film na 7
aryman666

Ja uważam, że pomiędzy 7+, a 13+ powinna być jeszcze jakaś kategoria wiekowa, bo pomiędzy siedmiolatkiem, a trzynasto/dwunastolatkiem jest za duża przepaść. Ja w wieku 7 lat szalałem za "Star warsami", ale w wieku dwunastu lat kręciły mnie bardziej na przykład takie "Ścieżki chwały".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones