PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433939}

Gwiazdy na ziemi

Taare Zameen Par
7,9 4 392
oceny
7,9 10 1 4392
Gwiazdy na ziemi
powrót do forum filmu Gwiazdy na ziemi

Tak się jakoś zastanawiałam przed chwilą, że patrząc na filmy Bollywood można by powoli napisać poradnik medyczny;)
W wielu filmach bohaterowie albo są na coś chorzy, albo nie są do końca sprawni fizycznie, także po wypadku.
Oto przykłady, których ja się dopatrzyłam:
"Gwiazdy na ziemi" Ishaan - dysleksja
"My name is Khan" Rizvan - syndrom Aspergera (forma autyzmu)
"U, Me Aur Hum" Piya - choroba Alzheimera
"Ghajini" Sanjay - po wypadku utrata pamięci
"Woh Lamhe" Sana Azim - schizofrenia
"Fanaa" Zooni - niewidoma
"Kabhi Alvida Naa Kehna" Dev - po wypadku uraz nogi
"Yakeen" Nikhil - po wypadku utrata pamięci
„Koi… Mil Gaya” Rohit – uszkodzenie mózgu i opóźnienie w rozwoju
„Kal Ho Naa Ho” Aman – choroba serca
„Dil Ka Rishta” Tia - po wypadku utrata pamięci
„Black” Michelle – niewidoma i głucha

Może jeszcze jakieś filmy wam przychodzą do głowy?

bolly92

jeszcze jedno się przypomniało ;)
"Salaam-E-Ishq" Tehzeeb - po wypadku utrata pamięci

ocenił(a) film na 10
bolly92

też to zauważyłam;) ale oglądałam tych filmów już ponad 100 i mogę śmiało stwierdzić, że produkcje o chorobach nie stanowią większości:) ale tak się jakoś dzieje, że takie filmy są po prostu ciekawe, może dlatego się ich tyle robi, bo scenariusz o zakazanej miłości i małżeństwach aranżowanych w Bolly jest już nieco wyeksploatowany. Ostatecznie rzecz biorąc, twórcy mają tylko dwie opcje: bohater jest zdrowy albo chory, i wybierają jedną z nich. A że chyba prawie każdy na świecie na coś choruje... :) ale takie filmy też pokazują, że osoby niepełnosprawne również są wyjątkowe, także dzięki swojej niepełnosprawności. A Ty jak myślisz?

oldschool_punk00

W filmach tych najczęściej jest pokazane, że osoby niepełnosprawne są aż za bardzo nadzwyczajne i często jest to za bardzo ubarwione, ale tym właśnie najbardziej scenarzyści chwytają za serce.. Po każdym takim filmie nie można przestać płakać:)
A filmy o różnorakich chorobach są naprawdę interesujące, bo człowiek zawsze się czegoś nowego dowie i nauczy.

ocenił(a) film na 10
bolly92

No właśnie:D a ja lubię płakać na filmach jeśli jest tego wart więc nie mam nic naprzeciwko:D Pzdr

bolly92

a poślubiona?

użytkownik usunięty
bolly92

"Guzaarish" - jeden z piękniejszych (dla mnie) i nietypowych filmów bolly. Nie ma tańców - jest tylko jedna solówka Aish.
Wysoko go oceniam i serdecznie polecam. Wypadek - złamanie kręgosłupa i spotkanie swojej miłości.. trzeba obejrzeć. Wzruszenia murowane..

bolly92

W Jab Tak Hai Jaan również pojawia się motyw amnezji wstecznej. Z kolei w filmie Bajrangi Bhaijaan główna bohaterka cierpi na mutyzm.

EwAgnieszka

Kiedy w grubo ponad miliardowej populacji 25% żyje poniżej granicy ubóstwa to aż dziwne,że w każdym filmie nie kręcą się chorzy stadami.

bolly92

Witam
szukam filmu indyjskiego z motywem utraty pamięci
Pewnie przekręcę parę rzeczy opisując to co pamiętam :)
Było małżeństwo, żona w skutek choroby/wypadku traciła pamięć.
Codziennie rano wstawała jak gdyby nigdy nic a po pewnym czasie traciła pamięć
lub było to tak że jak kładła się spać zapominała o całym dniu i codziennie robiła to samo..

ktoś coś?

ocenił(a) film na 10
duzyekran

u me aur hum ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones