PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520}

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
7,2 281 954
oceny
7,2 10 1 281954
5,2 36
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część I Mroczne widmo
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Chciałem po raz pierwszy obejrzeć wszystkie części ale nie wiem od której do której części
część 1 mroczne widmo jest z 1991 roku a część 4 z 1977 i się już pogubiłem :/
Więc mógłby mi ktoś napisać jak mam oglądać?

ocenił(a) film na 7
Nero550

Oglądaj po kolei , od 1-szej do 6-stej

ocenił(a) film na 10
Eternity_angel

Gówno prawda, od powstania filmow sie oglada, bo taki byl zamysl rezysera jak Dziady na przyklad ktore zaczynają sie od srodka

ocenił(a) film na 7
Himiteshu

Hamuj się :) Zamysł? Żadnego zamysłu nie było , pomysł z Nową nadzieją wypalił to Lucas zaczął robić nowe filmy. Co ci da oglądanie filmów od 4 części? Zastanów się następnym razem co piszesz albo doczytaj trochę jeśli oglądanie ci nie idzie

ocenił(a) film na 10
Eternity_angel

Yyyy mysle ze nikt nie jest tak głupi ze nie zrozumie ze wczesniejsze czesci to prequele, no ale skoro tak uwazasz

ocenił(a) film na 7
Himiteshu

Ale co to ma do fabuły? jaki jest przymus żeby w twojej kolejności oglądać ??

ocenił(a) film na 6
Eternity_angel

Ja polecam obejrzeć od 1-6 sam oglądałem niedawno od 4-6 1-3 i stara trylogia zaspoilowała mi nową odbierając tym samym jakiekolwiek zaskoczenie z wydarzeń, co prawda będziesz znał już pewne fakty 4-6 ale mniej niż oglądając według daty wydania
Polecam 1-6 , sam żałuje że tak nie oglądałem

ocenił(a) film na 7
Nero550

Jeśli chcesz według dat powstawania filmów to w tej kolejności: 4 -> 5 -> 6 -> 1 -> 2 -> 3. A jeśli według kolejności chronologicznej wydarzeń to tak jak napisał/a Eternity_angel. Od ciebie zależy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones