PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5982}

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
7,6 257 187
ocen
7,6 10 1 257187
6,2 29
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część III Zemsta Sithów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Moja opinia

użytkownik usunięty

To jest właśnie to czego oczekiwałem, najlepsza część nowej trylogii, to powinno wyglądać tak od samego początku.

Cały film jest spójną całością, łączy wszystkie wątki z poprzednich części i doprowadza je do końca w kulminacyjnym momencie. Już od pierwszej części mogliśmy obserwować powolną przemianę Anakina, w "Zemście Sithów" mamy finał tejże przemiany, ostateczne przejście na ciemną stronę mocy, które z punktu widzenia Anakina ma uratować Padme przed śmiercią i zaprowadzić pokój w galaktyce oraz republice. Stał się tym co ślubował zniszczyć, miał zaprowadzić równowagę w mocy, tymczasem on spowił ją w ciemnościach. Zdradził tych co go kochali, ufali mu, nie posłuchał nawet rady swojego przyjaciela, Obi-Wana, przez niego Padme straciła chęć do życia.

To co jest dobre w tym filmie to dramatyzm. Poprzednie dwie części były bezuczuciowe, oglądało się je bez większego wczucia, nie było przywiązania do bohaterów, byli oni nijacy, nie zależało nam na ich losie. W "Zemście Sithów" można się przywiązać do postaci, "nawiązać z nimi kontakt", czuć to samo co oni. Osobiście muszę się przyznać że kilka razy podczas oglądania zdarzyło mi się uronić łzę, szczególnie na scenie walki Obi-Wana z Anakinem, oraz na pogrzebie Padme.

To co jeszcze mi się bardzo podobało w tym filmie to genialne ujęcia statków, w poprzednich częściach tego nie było, mnie osobiście to strasznie jara. No i wreszcie była jakaś prawdziwa bitwa w kosmosie, a nie jakieś pitu-pitu.

Myślę że wyeliminowanie tych "śmiesznych" momentów które były wciskane gdzie się dało w poprzednich częściach przyniosło bardzo dobry efekt, nie pasowały one po prostu do koncepcji którą chcieli przedstawić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones