PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5982}

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
7,6 257 071
ocen
7,6 10 1 257071
6,2 29
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część III Zemsta Sithów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Nie wiem, jak wyglądała sytuacja w momencie, kiedy mieliśmy tylko pierwsze trzy filmy. Natomiast od momentu powstania prequeli, fani Star Wars podzielili na wielbicieli jednej bądź drugiej trylogii. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie burze na forach, w których przedstawiciele obu grup przekrzykują się o wyższości swojego obiektu uwielbienia.
Ten problem przez lata nieco okrzepł, teraz dostaliśmy dwa nowe filmy: "Przebudzenie mocy" i "Łotra 1". Fani uniwersum znów podzielili się na tych, którzy na piedestale stawiają powrót do korzeni marki i na tych, którzy zakochali się w produkcji, która wprowadza odcienie szarości. I nie byłoby to złe, gdyby nie kolejne burze na forach o to, który film jest lepszy.
Zaczynam się bać o to, co stanie się po premierze spin-offu o Hanie Solo. Podejrzewam, że ludzie znów podzielą się, tym razem na tych, którzy uznają film za dobry i na tych, którzy będą wytykać mu ruszanie legendy i brak Harrisona Forda.

I mam taką myśl. Może po prostu niech każdy będzie fanem na swój sposób? Jedni będą chłonąć wszystkie pozycje z logiem Star Wars, inni zostaną tylko przy swoim ulubionym filmie. To uniwersum jest tak ogromne, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Filmy są lepsze i gorsze, wszystkie mają jakieś wady, ale przecież lubimy je mimo tego.
Ja sam nie lubię prequeli, a osoby, które wciągnęły mnie do tego świata za najlepszą część uważają "Zemstę Sithów". Mnie najlepiej ogląda się "Powrót Jedi", chociaż rozumiem dlaczego większość widzów najbardziej ceni "Imperium kontratakuje". To, że lubimy konkretną część najbardziej nie znaczy, że jest to najlepsza część. Możemy ją lubić mimo jej wad.

Więc proszę, przestańmy spierać się o to, który film jest najlepszy, albo czy "prawdziwy fan" ma prawo uznawać nowy kanon. Naprawdę wszystkim będzie lepiej, jeśli każdy, kto lubi ten świat, przestanie wytykać błędy produkcjom, które lubi najmniej. I jeśli każdy, kto ma swoją ulubioną część, nie będzie ślepy na jej wady.

użytkownik usunięty
dansty

Fajniutki post :) i dodałabym jeszcze - To co mi się podoba nie musi się podobać Tobie i to jest święte prawo moje jak i Twoje. A to, że coś się Tobie/mi podoba nie upoważnia mnie/Cię do narzucania Tobie/mi mojej/Twojej opinii i jeśli dodatkowo obrażasz mnie/obrażam Ciebie ponieważ się z Tobą/ ze mną nie zgadzam/-sz, ociera się to o dyktaturę.
I to jest przykre jak wiele osób nie potrafi zrozumieć tak prostej rzeczy, nie potrafi zastanowić się nad tym, że "skoro ja się czuję źle jeśli jestem atakowany bo lubię np. prequele, to pewnie osoba, którą ja zaatakuje bo lubi OT poczuje się tak samo".
Często wystarczyłoby prowadzić rozmowę na zasadzie wymiany argumentów bez wycieczek personalnych w stylu "ty jesteś idiotą skoro widzisz w Anakinie/Kylo/Rey wspaniałą i skomplikowaną postać".

ocenił(a) film na 6

Dokładnie tak. :)

dansty

Daje łapkę w dół za "Ja sam nie lubię prequeli" ale wypowiedz ładna :D

ocenił(a) film na 10
dansty

Zgadzam się.

dansty

Jak dobrze wreszcie usłyszeć naprawdę mądre słowa! Zgadzam się całkowicie z tym wpisem.

ocenił(a) film na 9
dansty

Ja nie rozumiem tych wojenek :D Tym bardziej, że u mnie nie ma tego podziału. Dla mnie TOP 3 to: 1.Imperium Kontratakuje 2. Zemsta Sithów 3. Zemsta Jedi/Atak Klonów

ocenił(a) film na 10
dansty

Mądry post :) Ja osobiście lubię wszystkie części GW i nie dzielę się na trylogie czy prequele albo inne rzeczy. Wszystkie części mi się podobają tak samo i tyle.

ocenił(a) film na 7
dansty

teraz doszły jeszcze nowe filmy, to już w ogóle podział się pogłębił :) ja też nie byłem wielkim fanem prequeli, są tak inne od Starej Trylogii, natomiast nowe filmy Przebudzenie / Odrodzenie są tak Starłarsowe jakbym sobie tego życzył :) Tak czy inaczej każdy z 9 filmów ma smaczki i całość jest naprawdę dobra. Byłem fanem od dzieciaka i dalej jestem. Z niecierpliwością czekam na kolejne żółte, wędrujące napisy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones