PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5982}

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
7,6 257 194
oceny
7,6 10 1 257194
6,2 29
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część III Zemsta Sithów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

trojka swietna

ocenił(a) film na 9

Musze przyznac bez bicia, ze jak bylam mlodsza (podstawowka, liceum) to nie lubilam Gwiezdnych Wojen, jakos mnie nie pociagala cala ta historia, az cos sie zmienilo i w 2011 w wakacje, puszczali cala serie w telewizji i pomyslalam sobie a ogladne, zobacze czym sie wszyscy podniecaja i moze dowiem sie kim jest ten Lord Vader. I wlasnie ze wszystkich czesci 3 czesc najbardziej zapadla mi w pamiec, dowiedzialam sie kto byl Lordem Vaderem i jak to sie stalo. Trzecia czesc najabrdziej mnie wciagnela. Od tej pory jak powtarzaja gwiezdne wojny to je ogladam.

ocenił(a) film na 10
Dzastina221

III jest najbardziej epicka. Walka Anakina z Obi-wanem, sama muzyka Johna Williamsa, coś pięknego, Efekty specjalne... najlepsza jest scena, gdzie Anakin mówi do Obi-wana: "Jeżeli nie jest ze mną, jesteś moim wrogiem" - "Tylko sith przemawia w ten sposób" !
I ten soundtrack w tle... Lucas stworzył coś wspaniałego :)

kapsel97

To starcie jest moim ulubionym z całej sagi. Ta atmosfera grozy i nienawiści idealnie uzupełnia się z klimatem Mustafar, planety na Zewnętrznych Rubieżach. Sama walka naprawdę bardzo efektowna. Muzyka na najwyższym poziomie. No i te dialogi...

"If you're not with me, then you're my enemy!"

"Only a Sith deals in absolutes. But I will do what I must..."

"You will try!"


I wtedy piękne wprowadzenie motywu "Battle of the Heroes" - ta tara tata tata tata rata - taaa... - ta tara tata tata rara - ta... - taa ra raa ra raa ra ra ra raa :D

ocenił(a) film na 8
Micman1995

Muzyka wspaniała, komputerowa sceneria pomimo tandetnych efektów w III części to akurat w tej walce daje rade ale sama walka trochę przekombinowana. Momentami wygląda jakby zamiast walczyć odstawiali pokazową choreografię, machając przy tym plastikowymi zabawkami, a nie bronią. Szczególnie ten fragment kiedy przez jakieś 2-3 sekundy kręcą mieczami zamiast zadać cios... Wiem, że ta walka miała być widowiskowa i pokazać umiejętności i potęgę Jedi lecz oglądając to odnoszę wrażenie, że nie chcą trafić rywala tylko postukać się szpanersko swoimi mieczami.

meganoga

Właśnie mojemu koledze też bardzo nie spodobało się to szpanerskie wymachiwanie. Nie zmienia to faktu, że walka ta jest moją ulubioną :)

ocenił(a) film na 8
Micman1995

Wiadomo gusta są różne. Ja oczywiście zawsze chętnie obejrzę tą walkę :D, ale zdecydowanie wolę pojedynki Luka z Vaderem. Rewelacyjne moim zdaniem została też zrobiona walka z 7 części, ale nie będę się tu rozpisywać na ten temat bo nie każdy pewnie jeszcze widział. Pozdrawiam

meganoga

Nie wiem czy obejrzałem już TFA kiedy pisałeś ten komentarz, w każdym razie walka Kylo Rena z Rey co prawda nie była tak widowiskowa i efektowna, ale oddawała w pełni ich emocje i była o wiele bardziej realistyczna. Wiadomo, Kylo był ranny, ale moim zdaniem powinien był wygrać - Rey nagle poczuła zastrzyk mocy - niektórzy uważają to za naciągane, ale może jeszcze w VIII epizodzie się wyjaśni więcej (nawet jeżeli wyjdzie na to, że tak po prostu go pokonała, nie walcząc wcześniej mieczem świetlnym, mi by to specjalnie nie przeszkadzało). Trafiłem na ten wątek niechcący, scrollując FW. Ostatnio prawie w ogóle nie wchodzę ;)

Dzastina221

Ja za każdym razem oglądam z zafascynowaniem i zawsze przeżywam każdą chwilę, każdą scenę. Ścieżka dźwiękowa dopełnia obrazu całości i jest po prostu cudowna. Ja zawsze lubiłem Gwiezdne Wojny. Tzn. kiedyś były mi bardziej obojętne, ale w wieku 14 lat mniej więcej obejrzałem wszystkie części tak porządnie i naprawdę się zachwyciłem. Ta historia jest cudowna.

ocenił(a) film na 7
Micman1995

A w jakiej kolejności polecasz obejrzeć sagę? od 1 do 6 czy najpierw 4-6 a potem 1-3?

ocenił(a) film na 10
Czesiaruda

Oczywiście że od 1 do 6.

WhiteDemon

Podpinam się pod to. Ja ostatnio tak oglądałem kiedy sobie przypomniałem całą sagę. Ale kolejność 4-6 i potem 1-3 też jest spoko, bo można wyłapać wiele super smaczków :D

ocenił(a) film na 10
Micman1995

Pewnie ale wydaje mi się że lepiej w ten sposób się delektować za drugim podejściem bo inaczej dużo rzeczy będzie niezrozumiałych.

WhiteDemon

To fakt :) jeszcze lepsze że niedługo pojawi się dylemat "chciałem zacząć oglądać Star Wars, którą z trzech trylogii polecacie jako pierwszą i którą potem?" :D ale wiadomo, że w kolejności chronologii uniwersum lepiej, a nie chronologii kręcenia :p ale jak kto woli oczywiście.

ocenił(a) film na 10
Micman1995

wszystko wskazuje na to, że Trzeciej Trylogii nie da się oglądać. Przebudzenie mocy to koszmarny gniot bez klimatu...

mr_underhill

Zgodzę się chociaż z Tobą w kwestii Zemsty Sithów, bo widzę, że Tobie również bardzo się podobała. Jest z nią moc!

Natomiast co do Przebudzenia Mocy... hmmm... wiadomo było od samego początku, że to będzie inny film, że to będzie inny klimat kolejnej trylogii.

Ep. VII oczywiście nie uniknął pewnych wad, ale ma wiele zalet, dobrze wykombinowane i obmyślone efekty specjalne, znośną dawkę humoru i sympatycznych scen, ciekawie napisane i "ozywione" postacie, wiele rzeczy jest niewyjaśnionych. Cieszy mnie w sumie, że Abrams zostawił nas z rozważaniami i tworzeniem teorii co do kolejnych części ;)

Kiedy pojawiała się Nowa Trylogia (w sensie Mroczne Widmo, rok 1999) to też widać było, że to ewidentnie co innego niż klasyczna trylogia, ale z biegiem czasu ludzie przyzwyczaili się do tego klimatu. I tak samo najnowsza trylogia też ma własny styl, swój klimat :) i minie pewnie trochę czasu, zanim przeniknie do mentalności przeciętnego sympatyka czy fana Gwiezdnych Wojen. Wesołych Swiąt i wszystkiego dobrego w 2016 roku! :D

ocenił(a) film na 7
WhiteDemon

Dzięki

ocenił(a) film na 10
Dzastina221

Ja również na początku się nie interesowałem GW, ale gdy w 2015 roku, dowiedziałem że są z Disneya( a właściwie to ten kupił po prostu licencję), polubiłem je. A zwłaszcza wtedy, gdy do kin miała wejść siódma część. Taki szał na nią był, że aż zaczęli części po kolei w telewizji puszczać. I po prostu takie ,,WOW", miałem, gdy zobaczyłem Mroczne Widmo. A gdy zobaczyłem Zemstę Sithów, to zrozumiałem czemu GW mają tyle fanów. Film po prostu świetny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones