PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547}

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
8,1 297 232
oceny
8,1 10 1 297232
7,8 32
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Część VI Powrót Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Zawsze jak oglądam "Powrót Jedi" nasuwa mi się jedno pytanie co było dalej ? Czy jest wo
gule gdzieś powiedziane ? Ciekawi mnie nie tylko co się stało z Luke'm i Leią a także czy
Zakon Jedi odzyskał dawną światłość i jak wyglądało życie ludzi po upadku imperium i czy
jest jakieś nowe zagrożenie.Pewnie do większości tych pytań nie uzyskam odpowiedzi bo
może być tak ze Lucas zamknął ten rozdział i może teraz tworzy tylko jakieś nie zależne
historie ale spytać zawsze można.

ocenił(a) film na 9
Xir

Nie ma i pewnie nie będzie filmowego dalszego ciągu, ale na twoje pytania odpowiadają liczne książki, których akcja dzieje się po "Powrocie Jedi"

feeniks

Dziękuje za odpowiedz,od której książki powinienem zacząć ? bo przypuszczam ze trochę tego jest.

ocenił(a) film na 9
Xir

To zależy, ja mam zbyt mało wiedzy na ten temat, przeczytałem raptem kilka , takich co były w mojej bibliotece. Mogę ci poradzić, idź do Empiku, znajdź jakąś książkę Star Wars, zajrzyj do środka, jest tam spis książek i chronologia fabuł ( orientacyjna, w końcu nie da się pewnych rzeczy ustalić dokładnie) i znajdź tytuł dla siebie. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Xir

Jest tego... trochę... TYSIĄCE pozycji stary, na początek proponuję książkową adaptację powrotu, bo jest tam mnóstwo innych opisów i zdarzeń których nie ukazano w filmie, potem "Opowieści z Nowej Republiki" no i koniecznie Trylogię Thrawna, to na początek. Cytuję ossus:

" Wielu fanów Gwiezdnych wojen uważa, iż gdyby miały powstać epizody VII-IX, powinny one opierać swoją fabułę właśnie na trylogii Thrawna. 2 sierpnia 2007 John Campea z serwisu The Movie Blog napisał nawet list otwarty do LucasFilm w związku z trzecią filmową trylogią, która jego zdaniem powinna być ekranizacją trylogii Thrawna. "

OK dzięki za pomoc

feeniks

Faktycznie nie ma i nie będzie...> :D

Xir

Piszesz, ze na wiekszosc pytan nie uzyskasz odpowiedz?? Otoz wrecz przeciwnie:)) Ksiazek opisujacych wydarzenia po Powrocie Jedi jest mnostwo. Opisuja one m.in. slub ksiezniczki Lei, powstanie Akademii Jedi, narodziny dzieci Luka, powrot swiatlosci zakonu, smierc Chewieegok, inwazje obcych istot na galaktyke, powstanie klonu imperatora, itp, itp. itp. Sa to TYSIACE stron (kilkadziesiat tomow). W sieci sa podane streszczenia wiekszosci.

obreb_2

Tu masz wykaz chronologiczny wszystkich ksiazek (ktorych akcja dzieje sie zarowno przed jak i po wydarzeniach ukazanych w filmach). Są tez opisy.

http://gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91

ocenił(a) film na 9
Xir

(spoilery!)
Co było dalej? Otóż debilni pisarczykowie zaczęli odcinać kupony pisząc gnioty znacznie odbiegające klimatem od filmów. I wymyślali jakichś Thrawnów, Youzhan Vongów, śmierć Wookiego (że też nie zostali za to zlinczowani przez fanów!), wskrzeszenie Palpatine'a... A Lucas przymykał na to wszystko oko, bo pięniądze płynęły szerokim strumieniem i w dupie miał to, że ci gryzmoliści gwałcą stworzone przez niego uniwersum.

ocenił(a) film na 9
Xir

czytałem na jednej stronce że ma powstać 7 episod w 2015 roku

ocenił(a) film na 10
michal98_filmweb

Również dobrym źródłem wiedzy o uniwersum jest strona ossus.pl.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones