PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671049}

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Star Wars: The Last Jedi
6,8 149 634
oceny
6,8 10 1 149634
6,8 44
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

https://naekranie.pl/aktualnosci/imperium-kontratakuje-bylo-krytykowane-w-ten-sa m-sposob-co-ostatni-jedi-2736351

Polecam przeczytać.

ocenił(a) film na 1
robert2207

gdyby wtedy puscili w kinach TLJ nie obyloby sie bez samobojstw po tym fabularnym wyrzygu

ocenił(a) film na 1
necrovomit74

Ten film jest tak skomplikowany fabularnie, że dopiero za 30 lat będzie godne społeczeństwo które go doceni. Z uwagi że już niewiele nam brakuje do społeczeństwa z Iditokracji może być to nawet wcześniej...

ocenił(a) film na 3
robert2207

,,Były głosy, że Leia powinna być z Lukiem, bo to on ją uratował i jest miłym gościem.'' A się uśmiałem, szkoda że w tamtych czasach nie było ogólnie dostępnego internetu, z chęcią poczytał bym więcej opini fanów z lat 80 o V części zaraz po premierze.Byłem w kinie na premierze Imperium Kontratakuje w Polsce i od początku do końca V część mi się podobała.Ciekawy jestem jak odbiore TLJ. jeszcze nie znalazłem czasu by pójść do kina.Obejrzałem ponad 30 filmów vlogerów z you tube ich reakcji bezspoilerowych i zapisałem kto dawał minusy a kto plusy wyszło mi 21 plusów 11 minusów.Trochę szokuje mnie gdy widze ocene 1 przy TLJ na filmwebie .1 to ja bym dał ,,powrotowi zabójczych pomidorów'' , 1 gwiezdnym wojnom? heh

ocenił(a) film na 1
robert2207

Jakiekolwiek porównywanie ''Imperium Kontratakuje'' do ''Ostatniego Jedi'' na jakiejkolwiek płaszczyźnie to debilizm

ocenił(a) film na 8
Rinzler

Debilizm to jest tak płytkie ocenianie filmów jak Ty to robisz. To, że coś jest inne, nie takie jakie sobie wyobrażałeś to nie znaczy, że nie można tego porównywać z innym filmem. Jednak jak rozumiem dla ciebie stara trylogia to świętość i choćby Last Jedi było ciekawszym filmem to i tak według ciebie będzie to gniot bo za bardzo odstaje od tego jak wyglądała klasyczna trylogia.

Powiem tak na koniec, ja idąc do kina byłem obojętny na to co zobaczę, bo 7 cześć była dla mnie ciężka w oglądaniu, ale jak się okazało był to dobry wstęp do 8 części. Po seansie byłem bardzo pozytywnie zaskoczony bo dostałem coś bardzo oryginalnego co przez 2,5 godziny przyciągnęło moją uwagę.

ocenił(a) film na 1
PMRock

A to ciekawe. Bo debilizmem jest też zbyt wysokie ocenianie słabych filmów i wiesz kto to robi ? Ty mój drogi ;)

''Jednak jak rozumiem dla ciebie stara trylogia to świętość.''

Otóż to. Nie podnoś ręki na święte relikwie.

''choćby Last Jedi było ciekawszym filmem''

Było a nie jest, nie pisze się w rejestr. Gdyby to był dobry film, to bym go docenił.

'' bo za bardzo odstaje od tego jak wyglądała klasyczna trylogia.''

Nie tylko chodzi oto że odstaje wyglądem. Odstaje klimatem, poziomem.



ocenił(a) film na 7
Rinzler

Rinzler, przestań płakać na całym forum.

ocenił(a) film na 1
Red_Hot_2

A co zabronisz mi ?

ocenił(a) film na 8
Rinzler

Dobra czyli dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu bo do niczego to nie doprowadzi, szkoda tylko, że tacy ludzie jak ty zaniżają ocenę takim ciekawym filmom jak Last Jedi.

Aha, nie ma świętości, nawet moje ukochane filmy takie jak Władca Pierścieni, 12 gniewnych ludzi czy Blues Brothers nimi nie są, człowiek ma rozum by go używać, jeśli chcesz coś do czegoś porównać to robisz to, mi osobiście Last Jedi budową przypominał trochę Dwie Wieże.

ocenił(a) film na 1
PMRock

Dobra czyli dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu bo do niczego to nie doprowadzi, szkoda tylko,
że są tacy ludzie jak ty, którzy zawyżają ocenę takim słabym filmom (czyt. gniotą) jak ''The Last Jedi'' właśnie. Szkoda, ale cóż poradzić. Nie da się nic zrobić. Przecież głupich nie sieją, sami się rodzą.

Dla ciebie nie ma świętości, dla mnie są. Dla mnie osobiście ten film jest ''Bez Twarzy''

ocenił(a) film na 8
Rinzler

Aż musiałem zobaczyć jakie filmy według Ciebie to te ciekawe, dobre, czy też perełki które zasługują na 10. Po pierwsze kręcisz się w kręgu jednego typu filmów, no może góra trzech, wojenne, sf, akcji. W skrócie wszystko naparzanki i rozpierducha. Większość wysoko ocenionych u ciebie, jeśli nie wszystko to także stare filmy, wyjątkiem jest chyba Homecoming. Wiec to pokazuje, że ciężko przyjmujesz coś nowego, oryginalnego i trafia do Ciebie głównie stare kino akcji czy tam wojenne.

Oczywiście mogę się mylić, ale tak to odbieram.

Widzisz dla Ciebie są świętości, tylko co z tego ? Dając ocenę 1-10, czy też pisząc coś tu powinieneś to robić bardziej obiektywnie, a tu widać mega subiektywizm.

ocenił(a) film na 1
PMRock

Ale to chyba moja sprawa a nie twoja wokół czego się kręcę. Kręcę się wokół tego co lubię. Logiczne, prawda ? Wiesz kino akcji wiecznie żywe. Nie zrozumiesz tego jeśli nie wiesz czym była (a podejrzewam że nie wiesz) wypożyczalnia kaset video, vhs. Sentyment... wielu ludzi się tym kieruje. Lubie stare filmy ? Ale np. taki Blade Runner 2049 mi się podobał. Więc hello.

Ale tu wszyscy wyrażają się mega subiektywnie.

ocenił(a) film na 8
Rinzler

Wiem czym była, byłem wtedy jeszcze dzieckiem, ale pamiętam tamte czasy. Ok, twoja sprawa jakie filmy oglądasz wiadomo, tylko chciałem zobaczyć jaki masz gust. Jestem w miarę nowy na FW, wiec nie wiem czy wszyscy się tak wyrażają, ja kiedy oceniam film to staram się wyrażać obiektywnie.

ocenił(a) film na 1
PMRock

Gust normalnego, przeciętnego człowieka, ceniącego dobre kino

ocenił(a) film na 8
Rinzler

No wiesz, to już zależy jak patrzeć. Ty cenisz kino akcji, a ktoś kto lubi melodramaty czy inny kto lubi komedie może powiedzieć, że twoje ulubione filmy są słabe :) Dlatego ja nie lubię tak jak Ty zawężać się do jednego czy tam max. kilku gatunku. No, jednak to już kwestia indywidualna, jeśli tobie te filmy i takie obcowanie z kinem sprawia najwięcej przyjemności to jest to dobra droga dla Ciebie ;)

ocenił(a) film na 1
PMRock

Jeśli wchodzę tu na swój profil i wiedzę.

najczęściej oglądane gatunki:
Akcja-Sci-Fi, Sensacyjny, Akcja, Przygodowy-Sci-Fi, Dramat-Wojenny, Fantasy-Przygodowy, Thriller, Dramat, Horror-Akcja, Przygodowy

To chyba jednak nie zawężam się do jednego gatunku ;)

ocenił(a) film na 8
Rinzler

No tak bo Akcja, Akcja Sf i Akcja Horror to już 3 gatunki :D Przygodowy Fantasy i Przygodowy SF to kolejne 2 :D

"ja nie lubię tak jak Ty zawężać się do jednego czy tam max. kilku gatunku" Napisałem, kilku. Akcja, Przygoda, Horror, SF, Wojenny, Dramat, Dreszczowiec mamy 6, z których Akcja, Przygoda, SF są do siebie podobne, ale nieważne.

ocenił(a) film na 1
PMRock

Zależy jak na to spojrzeć.

ocenił(a) film na 7
Rinzler

Sorry gdy to pisałem byłem na początku dyskusji.

ocenił(a) film na 7
Rinzler

Wiesz że jak film nie podobał sie tobie to innym nie musi ?

ocenił(a) film na 1
Damian_Pawlak_filmaniak

Wiem. Co nie zmacza że ci inni muszą mieć racje

ocenił(a) film na 3
robert2207

jakie ma to teraz znaczenie ?? Imperium kontratakuje to starszy film niż tlj

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones