PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671049}

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Star Wars: The Last Jedi
6,8 149 703
oceny
6,8 10 1 149703
6,8 45
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

(tak teraz pamiętam po blisko 40-tu latach) od kolegi z klasy licealnej, który był na jakimś festiwalu filmowym lub pokazie przedpremierowym i opowiadał swoje wrażenia z tego filmu. Rozgorączkowani słuchaliśmy tej opowieści, ale dopiero obejrzenie filmu w kinie na własne oczy zrobiło na mnie piorunujące wrażenie.
Co mnie najbardziej wówczas zafascynowało to to, że po raz pierwszy w historii kina film s-f nie pokazywał sterylnie czystych pomieszczeń, ale pył, kurz, bród, nie było w nim bohaterów odzianych w nieskazitelne uniformy - wszystko wyglądało tak naturalnie.
Nie wiem ile razy byłem w kinie na tym filmie, pamiętam za to, że za którymś razem zabrałem ze sobą moją kilkuletnią siostrę, której wcisnąłem kit, że to film o księżniczce ;-)
Podobnie wiele razy obejrzałem w kinie kolejne dwie części sagi.

Z radością przyjąłem zapowiedzi o kolejnych filmach, ale te już obejrzałem bez wizyt w kinie. Cieszyłem się, że George Lucas zrealizował swoje marzenie o kontynuowaniu sagi, a właściwie o pokazaniu wcześniejszych zdarzeń.

Niestety, kolejne filmy coraz bardziej mnie rozczarowują. Nie tylko dlatego, że uśmierca się kolejnych, kultowych bohaterów - został już tylko Chewie i księżniczka Leia Organa, ale dlatego, że nie widzę dokąd kolejne odcinki tego serialu mają prowadzić.

ocenił(a) film na 3
sendspam

W starej trylogii mieliśmy między innymi wędrówke Luka do Ojca, widzieliśmy ich starcie, ostateczne ocalenie syna przez ojca przed śmiercią z rąk imperatora,Vaderowi rura zmiękła nie ocalił ukochanej to ocalił dziecko ich miłości, ,,dobra koniec tego, nie będzie mi tu stary dziad walił w syna piorunami'' No i finał zwyciężców jasnej strony..Szczęśliwi Luke, Leia, Han Solo Wielka feta po upadku imperium, w trylogii disneya mamy wędrówke Rey jeszcze nie wiemy do czego.Starzy nasi bohaterowie ukazani jako przegrańcy.Solo legenda galaktyki zabity przez własnego syna nie wiem za co, wrzucony do dziury bez szansy na pochówek, Luke w depresji ukrywa się na wyspie.no k.....Bez sensu chciał zabić syna swojej siostry i byłego szwagra, nie tędy droga, odrzucił miecz gdy pokonał lezącego już Vadera.Dziwną ściezke w nowych czasach obrali twórcy 7,8 części,coś zlepili ale chyba sami się pogubili w koncepcji, obrazki ładne ale czy to wciąga?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones