PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475754}

Gwiezdne wojny: Wojny klonów

Star Wars: The Clone Wars
6,8 24 639
ocen
6,8 10 1 24639
3,2 4
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Wojny klonów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Wojny klonów

Witam. Jak wszyscy wiemy serial "Wojny Klonów" opisuje 3 letni konflikt między Starą
Republiką i Separatystami.
Czy serial "Wojny Klonów" w całości się dzieje przed akcją Zemsty Sithów? Obejmuje to
okres 2 lat i kilku miesięcy?
Wszyscy zapewne wiedzą, że na początku "Zemsty Sithów" Padme oznajmia Annakinowi, że
jest w ciąży. Wojna kończy się wraz z śmiercią Padme i narodzinami bliźniąt. Czyli akcja
"Zemsty" trwa koło 7-8 miesięcy. Zapewne wtedy było jeszcze wiele walk na froncie wojny, w
których nasi bohaterowie brali udział. Wiec... serial na pewno zawiera wydarzenia sprzed
ostatniego filmu?
Pozdrawiam
Ps: Jeśli temat był to z góry przepraszam.

ocenił(a) film na 1
nikt1092

Zemsta trwa najwyżej 1 miesiąc nie wiem skąd wytrzasnąłeś 8 miesięcy...

A wojny klonów zakończyły się Palpatine zadeklarował powstanie Imperium a nie kiedy narodziły się "jakieś tam" dwa bachory:).

Polecam najpierw poznanie "prawdziwych" wojen klonów w postaci świetnych książek i komiksów a nie tej tandety dla maluchów - wtedy wiedza o świecie SW w tym okresie zdecydowanie się poprawi:).

tc1987

Dobrze, pewnie masz rację ale pomyślmy racjonalnie.
Skoro na początku filmu Padme mówi Annakinowi o ciąży, a film kończy się gdy dzieci sie rodzą... Cóż, wydaje mi się, że Padme jako normalna kobieta nosi dziecko 9 miesięcy. Chyba nie chcesz mi wmówić, że powiedziała mu to w 8 miesiącu?:)

Palpatine ogłosił powstanie Imperium ale oglądając film widać, że ten fakt i narodzenie dzieci Skywallkera wydarzyło się w ciągu kilku dni. :)

Ps: Wiem, że to może się wydawać śmieszne ale... zaciekawiło mnie to.

nikt1092

Niestety wychodzi na to, że powiedziała mu właśnie w tym 7/8 miesiącu (ten jej brzuszek jest bardzo widoczny, chociaż mogłeś/aś go nie zauważyć ze względu na ciemne ubranie na początku filmu). Poród niemal na pewno był przedwczesny ze względu na okoliczności, a to całe opóznienie informacji spowodowała wojna. Anakin był przez długi czas na froncie to i nie wiedział. Pewnie zapytasz czy nie mógł się z nią jakoś skontaktować przez taki szmat czasu, albo ona z nim - niestety nie wiem, załózmy więc, że wojna kompletnie zaprzatnęła obojgu głowę.
A no fakt z tym zbiegiem okolicznosci :)

nikt1092

Na samym początku filmu Anakin wraca na Coruscant po operacjach na dalekich rubieżach, albo w odległych systemach (generalnie gdzieś na skraju Galaktyki). Wtedy Padme go łapie między kolumnami i mówi, że zaciążyła przed ofensywą Republiki na dalekich rubieżach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones