PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5983}

Gwiezdne wrota

Stargate
7,2 69 995
ocen
7,2 10 1 69995
5,9 15
ocen krytyków
Gwiezdne wrota
powrót do forum filmu Gwiezdne wrota

Film mi sie bardzo podobal ale mam duzo zastrzezen.Sama historia jest genialna po prostu.Efekty specjalne tez super.Aktorzy spoko.Tylko przeszkadzalo mi kilka tanich hollywodzkich chwytow.Bo sam zarys historii byl tak ciekawy ze np motyw z tymi cierpieniami kurta russela i tania niezdarnosc profesorka byly niepotrzebne zupelnie.

bobiszon666

Dlaczego nie potrzebne? Widownia kocha żołnierzy twardzieli, którzy również są ludźmi i mają swoje osobiste tragedie.
Niezdarność Daniela Jacksona to może trochę przerysowany obraz naukowca, ale mnie to nie przeszkadzało, ten film miał taki właśnie być.

ocenił(a) film na 7
bobiszon666

Spójrz na datę premiery Gwiezdnych wrót , kino lat 90 pełne jest takich obrazków. Posługuje się i wyolbrzymia stereotypy. Naukowcy zawsze noszą okulary w bardzo grubych obrazkach, są nieporadni i społecznie nieprzystosowani. Wojskowi i policjanci to twardziele dla których najważniejszy jest honor, skrywajacy za ta maska swoje 2 wrażliwe oblicze. W poźniejszych latach dochodzi wątek rozwodów i problemów z dzieci, który kino będzie maglować do około i wciąż na nowo. Te przerysowania obecnie rzucają sie w oczy, jednak w tamtych latach są standarowym sposobem na naszkicowanie postaci.

ocenił(a) film na 8
nibys

racja racja.chodzi mi tylko ze ta historia byla tak ciekawa ze bronila sie bez tych tanich chwytow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones