PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531760}
6,1 9 490
ocen
6,1 10 1 9490
6,2 15
ocen krytyków
Habemus Papam mamy papieża
powrót do forum filmu Habemus Papam - mamy papieża

Nieporozumienie

ocenił(a) film na 3

O czym jest ten film? O tym jak porąbane jest życie za Spiżową Bramą? W którym miejscu jest to komedia? Pomyłka i tyle.

ocenił(a) film na 7
bodek75

"Pomyłką" to jest uznanie tego filmu za komedię! A naprawdę "porąbane" to jest wystawianie mu oceny jak gdyby to miała być komedia...
Jako dramat z elementami ironii z pewnością ten film zasługuje na wyższą ocenę niż mu raczyłeś dać.

ocenił(a) film na 1
bodek75

To nie jest film tylko zakłamane fanaberie nakręcone przez komunistę !

ocenił(a) film na 8
tomucho77

Dokładnie! Ten film ma tyle z prawdą wspólnego co Gwiezdne Wojny! :p

To oczywiście ironia. Tomucho.. jeśli nie zrozumiałeś to jest film o tym, że człowiek może nie udźwignąć wielkiej odpowiedzialności, którą inni na niego zrzucają.
Zwróć uwagę na moment pierwszego głosowania na konklawe gdy wszyscy się modlą by...nie zostać wybranymi.
A potem ci sami tak bardzo wypychają wybrańca do tłumu.

A to, że tam jest humor wyższych lotów niż rzucanie w siebie ciastami to inna sprawa - ot choćby moment gdy ateista-psycholog poucza kardynałów z Oceanii, że muszą się starać o większą ilość wiernych by ich drużyna grała w pełnym składzie..

ocenił(a) film na 7
DyletantFilmowy

@DF - Długo trzeba było czekać na znakomitą odpowiedź, ale wreszcie się doczekaliśmy... Dzięki!

ocenił(a) film na 7
bodek75

Bo to nie jest komedia

ocenił(a) film na 3
chemas

Przewrotna komedia o papieżu ... który nie chciał zostać papieżem.
Ten film był tak zapowiadany i tak stoi na plakacie.
Troszkę Ci zajęło (4 lata z okładem), żeby dać mi tak błyskotliwą odpowiedź.

ocenił(a) film na 7
bodek75

To proste, dzisiaj go dopiero obejrzałem. Zasadniczo to nie jest komedia tylko komediodramat, jak dla mnie oczywiście, a co było na plakacie i jak był zapowiadany, to już sprawa dystrybutorów, a nie reżysera

ocenił(a) film na 5
bodek75

To nie jest taka komedia, przy której się uśmiejesz, tylko taka, żeby się trochę uśmiechnąć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones