PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531760}
6,1 9 490
ocen
6,1 10 1 9490
6,2 15
ocen krytyków
Habemus Papam mamy papieża
powrót do forum filmu Habemus Papam - mamy papieża

Nie wiem co Moretti chciał powiedzieć, ale zaczyna się w swoich filmach coraz częściej
błąkać. Takiego zawodu dawno w kinie nie przeżyłem. Z jednej strony ciapowato-słodki
filmik o dobrych dziadziach-kardynałkach, z drugiej kiepsko pokazana wewnętrzna walka
człowieka, który czuje, że nie dorósł do roli jaką mu życie przyniosło, przyprawione to
wszystko niby-humorystycznym rosołem ze Stuhra. Zostawiam z boku temat "że film pro-
albo przeciw- kościelny". Po prostu niewciągająca, płytka historyjka z monologiem autora,
który tokuje w kolejnym swoim filmie, także na ekranie. Jeśli to jest komedia, to ja jestem
smutas, podobnie jak pustawa sala kinowa w warszawskim "Atlanticu", nikt nawet nie
próbował udawać, że się śmieje. Nie jest to dramat, nie jest to film obyczajowy. Jest to
wielkie nic. Jak wielkim nic jest 8 mln dolców wpływu w Italii. Piccoli się broni, ale bardziej w
scenach "pozawatykańskich". No i szwajcarski gwardzista, spec od falowania firankami.
Dupa za 3/10.

ptosiek

jak dobrze że bilety były wygrane... Moje odczucia są identyczne! I chyba nie mam w ogóle poczucia humoru, bo ludzie się śmiali i to nie raz, np, jak grubas siedział przed tv i jadł, albo 'tańczył'...help

ptosiek

buuuu, a juz sie nastawiłam ze tym razem cos przyzwoitego.....ostatnimi czasy mainstreamowe kino europejskie wydaje takie własnie nic nie wnoszące i okropnie nudne pulpy

ptosiek

"Nie wiem co Moretti chciał powiedzieć, "

Chciał powiedzieć "dajcie mi wasze pieniądze". Te gnioty są kręcone dla łatwej kasy, nie ma co się w nich doszukiwać przesłania czy jakiejkolwiek wartości. Myślał facet jak by tu łatwo zarobić niezłe pieniądze i doszedł do bardzo słusznego wniosku że na takich filmach jak ten zarobek jest niezły. Na produkcję filmu niewiele trzeba wydać, efektów specjalnych nie ma, nie ma żadnych wymagań co do trudnej scenerii, prosty technicznie film niczym miłosny serial telewizyjny. A że w kraju jak Polska tematy religijne świetnie się sprzedają to sukces murowany. Za jakiś czas powstanie kolejny film o kościele (oczywiście Jedynej Słusznej Religii), papieżu czy życiu w Watykanie. A potem jeszcze jeden, i jeszcze jeden... i tak w nieskończoność bo popyt napędza podaż.

ocenił(a) film na 3
ptosiek

To jeden z najbardziej demotywujących filmów jakie widziałam. Zniechęca do podejmowania wyzwań, bo przecież można uciec, schować się, niech inni się martwią...

ocenił(a) film na 3
ptosiek

Potwierdzam - twórcy filmu zupełnie się pogubili, chyba nie do końca wiedzieli co, w jaki sposób i po co chcą przekazać. Wyszła z tego produkcja nijaka, nudna, w zasadzie pozbawiona sensu. Dużo lepiej obraz ten wypadłaby, gdyby jego autorzy zdecydowali się na jakąś konkretną konwencję, a taki misz masz, jaki został tu przedstawiony to ani nie jest refleksyjny, ani śmieszny, ani odważny i w zasadzie nic z niego nie wypływa...
Nie polecam - 3/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones