PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531760}
6,1 9 490
ocen
6,1 10 1 9490
6,2 15
ocen krytyków
Habemus Papam mamy papieża
powrót do forum filmu Habemus Papam - mamy papieża

Czy w tytule nie mogło zostać po prostu "Habemus Papam"? Przecież to znane hasło, którym katują nas media przy każdej wspomince o JP II. Dodanie do tego "mamy papieża" brzmi zdeczka żałośnie. Naprawdę myślą, że Polacy nie wiedzą co oznacza Habemus Papam?

Baphomet

ale przecież polaczki to są idioci, więc nie wiem w czym problem

stonedfish

nawet jeżeli większość jest idiotami, to jednak ogromna większość wie, co znaczy to hasło - Baphomet ma rację. Polacy, obok Włochów, są narodem, który najlepiej te słowa zna. Chyba, że masz na myśli ludzi, którzy wymyślali polski tytuł, to się zgadza - ci są idiotami.

kenji_t

myślę że tłumacze mogli się bardziej wykazać i stworzyć cudo jak 'szklana pułapka' lub 'wirujący seks'

stonedfish

taa... dzisiaj oglądałem film pt. Limitless, co jak wszystkim wiadomo, po angielsku znaczy "Jestem Bogiem" ;)

kenji_t

uświadom to sobie sobie

użytkownik usunięty
kenji_t

Tak, to jest zupełnie niepotrzebna zmiana tytułu. Ale nawet trochę pasuje do treści filmu więc nie jest tak tragicznie. Ale właśnie do kin wchodzi komedia ,,Friends with benefits", którą przetumaczono na ,,To tylko seks". I to już mnie kompletnie rozwaliło. Czy oni myślą, że ludzie pójdą tylko na film który w tytule ma słowo ,,seks"? Żałosne.

pewnie nie tylko, ale na taki film pójdą dużo chętniej i tłumniej :)

stonedfish

Kiedy wreszcie użytkownicy filmwebu przyjmą do wiadomości, że to nie tłumacze decydują o polskim tytule, ale dystrybutorzy, którzy sztukę tłumaczenia mają gdzieś, a dla których liczy się zysk. Tłumacz choćby i się kłócił o bardziej odpowiedni tytuł niewiele może zrobić. Jeśli już mamy złorzeczyć na kogoś to złorzeczmy na odpowiednią osobę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
grezyl

oczywiście!

ocenił(a) film na 5
stonedfish

Polacy niestety, ale nie wiedza co to znaczy. znajomośc języków w narodzie jest mierna. do tego jesli dochodzi łacina, to tragedia. czy myslicie, że jesli w tv puszcza filmik z jp2 ze słowami habemus papam to lud zajarzy, co to znaczy????? o naiwności!!!

Baphomet

czepiasz sie szczegolu
ja nie wiedzilam co to znaczy a za idiotke sie nie uwazam
a nawet gdybym wiedziala czy to jest az tak istotne
nie zmienia to istonie tresci tytulu
tak jak w king's speech - jak zostac krolem
czy lost in translation - miedzy slowami

caligulaam

Może nie zmienia to treści tyytułu znacząco, ale jednak wzmacnia jego wymowę i to był jak najbardziej świadomy wybieg dystrybutorów, którze zapewne chętnie przyciągną do kin ludzi myślących, że to film o JPII. Ja tu widzę lekkie żerowanie na tyn, że oba hasła są najbardziej kojarzone z naszym papieżem (i na pewno zdecydowana większość grupy targetowej wie co znaczą), mimo iż teoretycznie mogą dotyczyć każdego nowowybranego papieża.

ocenił(a) film na 1
milkaway

chodzi o to by głupie babcie też jakimś cudem zauważyły i idąc za kultem swojego idola złożyły należne dary w kinie w celu obejrzenia tego uświęconego obrazu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
grezyl

kolejny katol przemawiający językiem miłości, jesteście słodcy:D tak, JP2 nie był żadnym autorytetem(obiektywnie mówiąc), jest to postać mocno kontrowersyjna a uwielbienie dla niego wynika z braku refleksji i bezmyślnego oddania. Miał dobry PR, owszem. Ale wiele jego decyzji jest mocno kontrowersyjna. Np. niezwykła pewność siebie, aroganckie przekonanie o własnej nieomylności, o własnej potędze intelektualnej i duchowej, oraz autorytarne rządy jakie zaprowadził w Watykanie, zastępujące dawną kolegialność biskupów i zasadę "primus inter pares" zwykłym wydawaniem poleceń Jan Paweł II nie tylko nie zdobył się na decentralizację władzy kościelnej, lecz robił wszystko aby umacniać centralizm i absolutyzm, ogłosił na przykład, że przepisy kanoniczne są rozkazami Boga, wprowadził tyranię w Watykanie, stosunki z mafią sycylijską(przyzwolenie na pranie mafijnych pieniędzy przez bank watykański), pragnienie powrotu do korzeni(czyli do średniowiecza, popieranie konkwisty), obrona pedofili, zatajanie spraw pedofilskich, milczenie, brak stanowczej reakcji wobec afery pedofilskiej w Irlandii , popieranie krwawych prawicowych reżimów tylko dlatego że były prokatolickie, wmawianie afrykanom że prezerwatywy nie chronią przed HIV, bezwzględny zakaz ich używania, efekt - epidemia AIDS, tysiące ofiar(nie mówcie że mieli własny mózg, albo mogli nie uprawiać seksu, to pierwsze jest niemożliwe- to ludzie biedni, prości i bóg jest dla nich ważny, a co do seksu- sami spróbujcie żyć w celibacie), beatyfikowanie i/lub kanonizacja morderców, zbrodniarzy, rozpowszechnienie kultu świętych, relikwii i wszelakich matek boskich, za życia pozwalał na budowe i wyświęcał nawet swoje własne pomniki!!(santo subito- wiadomo ocb), zwalczał teologię wyzwolenia w Ameryce Łacińskiej, czyli tzw. Kościół ubogich, który odżegnywał się od bogatych, a działa w imieniu i na rzecz ubogich. Karol Wojtyła, jako gorący antykomunista, nie potrafił trzeźwo oceniać faktów — duchowni, którzy stawali w obronie biedoty, byli dla niego marksistami, czyli zwolennikami komunizmu, czyli wrogami. trzeba mu przyznać że był doskonałym aktorem, mimo tego co wyczyniał potrafił doskonale odgrywać starego, uprzejmego, "ludzkiego"chorowitego dziadulka, takiego otwartego człowieka z "ludu i dla ludu" (wspomniany dobry PR),

Popjular Kaotist

paradni są antyklerykałowie rozprawiający ze swadą i 'znawstwem' o sprawach Kościoła tak jakby chcieli coś ulepszyć. zakładam, że sam do tych idiotyzmów nie doszedłeś a jedynie powtarzasz opinie a la Krytyka Polityczna. a swoją drogą za zarzut 'obrony pedofili' należy ci się naprawdę solidny wpie*dol.

ocenił(a) film na 1
grezyl

nacz się kultury człowieku, bo Twoje groźby nie robią na mnie wrażenia(nie mówił Ci klecha że agresja jest be? ta wasza hipokryzja, w kościele zdrowaśki, a poza- wulgarna i nietolerancyjna żądna krwi hołota), a argumenty napisałem pro forma, was nawet jakby opluć to powiecie że deszcz, zachodni teiści(bo buddyzm jak i shinto są religiami porządnymi) po prostu tacy są, czym skorupka za młodu nasiąkła tym na starość trąci i naprawdę ciężko potem do was dotrzeć. I nie tyle byśmy(używam skrótowca, nie jestem żadnym antyklerykałem, po prostu jestem zwolennikiem sprawiedliwości, czystej, równej, bez uprzywilejowanych i taryf ulgowych) chcieli ulepszyć co nielubimy jak się z ludzi idiotów robi, gdy sprawa toczy się wokół księży- nie mamy prawa się odnosić, ale gdy robi się w bambuko zwykłych ludzi to mamy prawo reagować, to logiczne jak obrona przyjaciela przed manipulacjami banków na temat kredytu. Człowiek myślący rozważa argumenty za i przeciw, ale Ty na Wojtyłe złego słowa powiedzieć nie dasz choć gówno o nim wiesz. Właśnie przez takich ludzi jak Ty PiS i PO rządzą w najlepsze, lemingi przyjmujące manipulację bezrefleksyjnie i łykający ciepłe słówka i łagodne uśmieszki. Jeszcze obudzisz się z ręką w nocniku. Jak mocno wierzący mieszkańcy wsi których kościół okradł z ziemii i wyrzucił na zbity pysk(mam tu na myśli złodziejską komisję majątkową).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones