PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531760}
6,1 9 490
ocen
6,1 10 1 9490
6,2 15
ocen krytyków
Habemus Papam mamy papieża
powrót do forum filmu Habemus Papam - mamy papieża

głośny chaos

ocenił(a) film na 2

Moretti - mam wrażenie- od dawna nie wie jakie filmy robić, więc postanowił wjechać na falę i dowartościować się modnym laicko humanistycznym odbrązowieniem wielkiego Jana Pawła. Zaangażował Piccoli, grającego biskupa dawno temu u Bunuela, no i niby sympatycznie, ale po lewacku (czytaj: po cichu), próbuje zneutralizować nieskazitelną pamięć wielkiego papieża - co prawda bardziej elegancko niż pasolini, ale nie przekonująco...

ocenił(a) film na 7
MaX_Q

Piszesz że Moretti próbuje zneutralizować nieskazitelną pamięć wielkiego papieża bardziej elegancko niż Passolini ale Pasolini raczej nie mógł mieć czegokolwiek wspólnego z Janem Pawłem II którego wybrano na papieża 3lata po śmierci Pasoliniego

lightning_3

dla kogo wielki dla tego wielki, dla kogo przywódca heretyckiego kościoła dla tego przywódca heretyckiego kościoła

ocenił(a) film na 7
MaX_Q

Chrystus błogosławi tym, co uwierzyli, a nie zobaczyli, ale w wypadku filmów to się nie sprawdza. Mam wrażenie, że takie zdanie może mieć o filmie tylko ten, kto tak naprawdę "Habemus papam" nie widział. Moretti właściwie niemal robi Kościołowi przysługę (pochwalono go za to z resztą w "L'Osservatore Romano"), przypominając, że papież to tylko człowiek, którego może dotknąć choroba. Zdejmuje go z cokołu, co paradoksalnie działa na jego korzyść. Doskonała, bezstronna robota.

Platton

Cóż, niektórzy (MaX_Q też najwyraźniej), chcą być świętsi od papieża.

ocenił(a) film na 5
Platton

tylko że film jest nieszczery, prezentując kardynałów jako grupkę miłych, wręcz naiwnych dzidziusiów, infantylnych i słabych. chyba nie jest tajemnicą, że w kolegium mają miejsce różne układy układziki przed wyborem papieża, a wielu z nich świadomościowo twardymi skur...... , działającymi bez znieczulenia. Nanni stworzył sielankę i pokazał instytucję dobroduszności, taką jaką chcą widzieć naiwni wierni.
poza tym film jest taki sobie, brak mu dynamiki w środkowej godzinie, wydaje się że można było to nakręcić z większym jajem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones