PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531760}
6,1 9 490
ocen
6,1 10 1 9490
6,2 15
ocen krytyków
Habemus Papam mamy papieża
powrót do forum filmu Habemus Papam - mamy papieża

litosci

ocenił(a) film na 6

gdzie tu smiala, inteligentna komedia? To przeciez dramat w czystej postaci. To, ze bylo kilka zabawnych scenem nie swiadczy o gatunku filmu. Ja osobiscie spodziewalam sie takiego zakonczenia. Papiez mial zwyczajny, ludzki problem i postapil..no wlasnie..nie napisze, bo powiem za wiele. W kazdym razie warto isc. Na pewno nie jest to nagonka na KK, tu juz dramatyzujecie i przesadzacie. Po prostu film pokazuje byc moze prawdziwe sytuacje z konklawe. Przeciez nie wiemy jak tam jest naprawde. Byc moze kardynalowie serio mysla to co pokazano na poczatku konklawe i modla sie w glowie o taki, a nie inny wynik dla siebie:) Film pokazuje, ze ktos tak wazny jak Papiez ma "zwyczajne" problemy, rozterki i watpliwosci. Ciekawy pomysl na film.

ocenił(a) film na 6
narayanka

Jak zwykle dyskusja na jakimkolwiek forum sprowadza się albo do polityki, albo właśnie do tematu religii. Jestem katoliczką, oglądałam ten film i nigdzie żadnej nagonki na Kościół Katolicki nie zauważyłam. No, ale jak ktoś chce, to i Pana Jezusa na ścianie zobaczy...
Zgadzam się co do Twojej oceny "Habemus Papam". Można odnieść wrażenie, że film jest trochę niedopracowany, ale i tak jest to niezły dramat ( w żadnym wypadku nie jest to komedia! ), który zmusza do refleksji.

/SPOILER/





Do ostatniej minuty wierzyłam, że Papież jednak zmierzy się z powierzoną mu rolą, gdyż jego przemówienie zaczęło się obiecująco, a tu takie zaskoczenie... No, ale tak jak powiedział: nie każdy jest stworzony do tego, żeby przewodzić innymi. Bardzo podobało mi się to zdanie. Melville zdał sobie sprawę ze swoich słabości i pozostał sobą, nie próbując udawać kogoś kim nie jest. Jednocześnie przestał się bać i powiedział to w końcu na głos, nie biorąc już pod uwagę wariantu ucieczki. Po prostu zrozumiał, że choć tyle jest winien tym ludziom, którzy czatowali przez tak długi czas pod jego oknem.

ocenił(a) film na 8
klikk12

nic dodać, nic ująć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones