PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6001}

Hair

7,8 62 258
ocen
7,8 10 1 62258
7,5 22
oceny krytyków
Hair
powrót do forum filmu Hair

Być może Claude jest z pochodzenia Polakiem (sam się chyba urodził w USA - imię, ale jego rodzina pochodzi z Polski), na co wskazuje fragment piosenki "Manchester, England":

"Claude Hooper Bukowski
Finds that it's groovy
To hide in a movie
Pretends he's Fellini
And Antonioni
And also his countryman(!) Roman Polanski"

countryman znaczy rodak

steppenwo1f

Milo by było...

ocenił(a) film na 10
steppenwo1f

Całkiem prawdopodobne.
<Wiem, że za krótki!>

ocenił(a) film na 9
steppenwo1f

Mógłbym mieć najwyżej zastrzeżenie do faktu, że na początku filmu pokazana zostaje farma. Emigranci z Polski skupiali się raczej w miastach. Ale ogółem mówiąc bardzo prawdopodobne.
Gdzieś słyszałem, że w Wietnamie z wojsk antykomunistycznych najwięcej zginęło nie Amerykanów, ale Polaków, a w każdym razie liczba ta wyniosła jakieś 30 tys. Szkoda, że tak mało się o tym wspomina.

ocenił(a) film na 9
steppenwo1f

A właśnie, był przecież Charles Bukowski, poeta i pisarz amerykański, Niemiec o polskich korzeniach. Interesujący typ, ale hipisem nie był.

ocenił(a) film na 10
Bellerofont

Charles, według tego co czytałem był "lekko spóźnionym" bitnikiem - tworzył głównie w latach 70', czyli ok 10-20 lat później niż Kerouac, Ginsberg, Burroughs czy Cassady. Hipisem nie był, lecz żył w tamtych czasach i w jego książkach to czuć. Swoją drogą polecam "Listonosza" jego autorstwa.

ocenił(a) film na 10
steppenwo1f

myślę, że reżyser miał jakieś związki z Polakami, może chodzi właśnie o Polańskiego??

ocenił(a) film na 8
Mary_30

Polański jest znany za granicą więc kto wie ;]

ocenił(a) film na 5
Mary_30

Reżyser nie pisał tej piosenki tylko James Rado i Gerome Ragni

ocenił(a) film na 10
steppenwo1f

A Berger to chyba niemiec, bo ma takie niemieckie nazwisko.
jak sądzicie?

bulbulbulbul

Nie wykluczałbym tego, zresztą mam podejrzenie, że te 2 nazwiska celowo zestawiono. Obaj główni bohaterowie są idealistami i w ścisłym tego słowa znaczeniu romantykami, tyle, że kompletnie różnymi. Bukowski jest polskim romantykiem, takim trochę Kordianem walczącym za sprawę. A Berger to typowy romantyk niemiecki, zbuntowany przeciw wszystkiemu w imię siebie, w imię własnej wolności bycia sobą.

ocenił(a) film na 10
steppenwo1f

i jesli Woof to skrót od Wolfgang, to być może że on to też niemiec.
hmm..

ocenił(a) film na 10
bulbulbulbul

czemu odbywa się debata nad czymś tak cholernie oczywistym? Słyszałem, że jak wychodzi słońce to nagle jest na dworzu jasno, słyszeliście coś o tym?

Satch

Satch - o Mistrzu Ciętej Riposty, jesteś Wielki ;DD

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
steppenwo1f

W libretcie do spektaklu, który jest kanwą HAIR Bukowski jest Polakiem.

ocenił(a) film na 8
steppenwo1f

Amerykanie polskiego pochodzenia (czy ogólnie my Polacy) znani są ze swojego patriotyzmu, więc chłopak o polskich korzeniach idący na wojnę tylko uwiarygadnia fabułę.

ocenił(a) film na 5
krugerr

Tylko, że film został zmieniony pod względem fabuły? W oryginale był liderem komuny czyli jakby nie patrzeć hippisem ;)

ocenił(a) film na 5
steppenwo1f

W materiale jaki udało mi się znaleźć (https://stuff.mit.edu/afs/athena/course/21/21m.704/www/mitonly/Libretti/hairlib retto.pdf) znalazłem taką wzmiankę:
http://wrzuc.se/i/59d963a71cbf2
Więc odpowiedź brzmi: tak ;)

ocenił(a) film na 5
steppenwo1f

Tak w wersji z napisami właśnie użyto zwrotu "rodak Roman Polański"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones