PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=144973}
6,6 17
ocen
6,6 10 1 17

Hakuoki
powrót do forum filmu Hakuoki

Historia nieszczęśliwej miłości dzielnego samuraja Tange Tenzen z własną żoną, z równie
walecznym i honorowym panem Nakayama Yasubei (w tej roli Shintarô Katsu) w tle. Sama
historia pięknie sfilmowana ale wątek miłosny to chyba z jakiegoś japońskiego odpowiednika
harlequina został zaczerpnięty. I Ta końcówka jak nieszczęśliwy i ranny Tengen się broni. Za
dużo jak dla mnie bajek. Z drugiej strony, pomyślałem sobie, że Katsu po tym filmie oślepił się
aby rozpocząć jedną z najdłuższych sag japońskich, też pełnej bajek i honorowych
wojowników. Wg mnie jednak seria, która później przyniosła Katsu rozgłos (np. pierwszy czy
drugi film) jest jednak lepsza aniżeli ten film. Dla amatorów estetycznych, japońskich ujęć
kamery.

ocenił(a) film na 8
dekiel69

Bajkowo było to fakt, ale jak inaczej przedstawiać świat, który był jak z bajki. Z historii pamiętamy i wysławiamy głównie zdobywców lub największych morderców a tu ot ludzie z honorem toczący wielesetletne wojny domowe są tematem niekończących się filmów i powieści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones