PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=64}

Halloween - 20 lat później

Halloween H20: 20 Years Later
5,9 11 744
oceny
5,9 10 1 11744
4,8 8
ocen krytyków
Halloween 20 lat później
powrót do forum filmu Halloween - 20 lat później

6/10

ocenił(a) film na 5

Po obejrzeniu "Halloween: 20 lat później" spodziewałem się wiele więcej. Dawał on bowiem wielkie możliwości twórcom a oni wykorzystali je cząstkowo. Optymizmem napawł fakt, że reżyserem tej części był Steve Miner (twórca 2 i 3 części "Piątków 13"). Film jest mało straszny. Co prawda Jamie Lee Curtis zagrała dobrze jednak i tak po filmie czułem spory niedosyt i lekkie rozczarowanie. Twórcy pominęli wątki z poprzednich części i jakby nigdy nic wrócili do konfrontacji na lini Laurie Strode- Michael Myers. Zupełnie nie ma mowy o Jamie Lloyd i o wydarzeniach z części 3,4,5, i 6. Nakręcili film, który kontynuuje wątki tylko z części 1 i 2. Podsumowując: film ten mógł być znacznie leszy a wyszedł przeciętny.

użytkownik usunięty
Ceglas

tak na marginesie: twórcy specjalnie ominęli wydarzenia z części 3-6, bo chcieli się głębiej skupić na postaci Laurie;) dla mnie 7 to jedna z najlepszych częścihalloweenów, zaraz po piątce;]

ocenił(a) film na 5

Ja się z tobą nie zgodzę. W "H:20" brak klimatu. Nie ma tej atmosfery co wcześniej. Nawet nie ma go co porównywać do dzieła Carpentera. Po tej części "Halloween" przerodził się w zwykły młodzieżowy horror.

użytkownik usunięty
Ceglas

czyli tak jak większość slasherów w tych czasach '90 (tak jak w dzisiejszych też z resztą)

ocenił(a) film na 5

Masz rację, ale ubolewam nad faktem, że to spotkało akurat serię "Halloween". Porównaj sobie oryginał Carpentera i H:20. Te filmy dzieli milowa przepaść.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones