PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6009}
6,8 33 990
ocen
6,8 10 1 33990
7,2 24
oceny krytyków
Halloween
powrót do forum filmu Halloween

Rewelacyjny

ocenił(a) film na 10

Emocjonujacy od pierwych minut do konca momentami zaskakujacy,doskonala rola Jamie Lee Curtis.Wart obejrzenia zdecydowanie najlepsza czesc serii.

ocenił(a) film na 9
zegan333

Remake tez dobry

ocenił(a) film na 10
Goracy

Ale lepszy orginał

ocenił(a) film na 10
zegan333

Zgadzam się oryginał jest najlepszym filmem z serii "Halloween"

ocenił(a) film na 8
zegan333

oryginał dobry ale remake zdecydowanie lepszy

ocenił(a) film na 10
arek2010

Remake wg lekko gorszy

ocenił(a) film na 9
arek2010

Jestem innego zdania remake gorszy

ocenił(a) film na 9
Goracy

Rob Zombie zrobił dobry remake ponieważ dodał nowe wątki których nie było w filmie Carpentera jednak nie ma tego mrocznego klimatu i tego elementu zaskoczenia co oryginał.Nie jestem fanem filmów gdzie psychopata chodzi z nożem i zabija jednak Halloween nie jest zrobiony jak typowy slasher i ma coś w sobie że chce się oglądać go jeszcze raz.

ocenił(a) film na 3
zegan333

Jeżeli to jest najlepsza cześć z serii to już wiem czego się mogę spodziewać w kolejnych wg mnie 2/10. Trąci tandetą. 5 razy dostaje nożem , 4 kule z pistoletu, spada na plecy z 7 metrów i po minucie go nie ma ! Fajny to ten film był może w latach 80-tych. Teraz każdy fragment jest czytelny. Najbardziej lubię jak Jamie lee Curtis raz po raz go dźga nożem i się zawsze odwraca plecami . AWESOME !

ocenił(a) film na 8
mariano162

Może dlatego, że Michael nie jest zwyczajnym człowiekiem, tylko personifikacją zła? Za łatwo by było, gdyby dało się go zabić strzałem w czerep.

ocenił(a) film na 6
zegan333

Dla mnie dość średni, głównie dla tego że jest to KINO SCi-FI a nie horror, Jakim cudem obrywa klika strzałów i dalej żyję, zero ran niczego. Bez sensu, dużo elementów kupy dupy się nie trzyma. Powinien być choć trochę realistyczny, np: że ciężko ranny ledwo uchodzi z życiem a gdy dochodzi do siebie, w dwójce chce znowu zabijać. A nie obrywa z noża, kilka kul i odchodzi jak gdyby nigdy nic.

Dlatego oceniłem film na 6/10 a nie np: 8/10 gdyby było zakończenie takie jak opisałem (ciężko ranny) to dałbym 8/10.

ocenił(a) film na 10
MaXXi

Nieśmiertelni zabójcy w horrorach to jest mankament

ocenił(a) film na 6
zegan333

Ale też w czwórce bodajrze jest to opisane czemu jest niby nieśmiertelny, tylko że to już wtedy psuję urok według mnie. Ciekawiej by było gdyby jednak był śmiertelny.

ocenił(a) film na 10
MaXXi

Racja ale będą robić go nieśmiertelnym aby powstawały kolejne części

ocenił(a) film na 6
zegan333

Wczoraj wkońcu obejrzałem oryg.
No klasyczny Myers. Film spoko, ale jak na kino teen slasher, trochę przegadany był i za mało akcji.
Bardziej oddziaływał na emocje bohaterów , tym że gdzieś się pojawiał w tle niż typowe kino rzezi.
Trochę dziwny zabieg, bo taki Piątek 13 od razu jechał z grubej rury.
Też dziwne było, że nie pokazali skąd zdobył maskę. Niby była wzmianka, że się ktoś do sklepu włamał.
W remaku akurat tego nam nie oszczędzono - i dobrze.
Ogółem spoko, ale nie każdemu się spodoba bo strasznie przegadany. Przez większość czasu nic się nie dzieje, tylko pojawia się w tle.
Jeśli ktoś nastawił się na kino akcji pokroju Piątku, albo widział remake, zna Myersa, a nie oglądał oryg cz. to może się rozczarować i zażenować.
Mnie się podobało, ale długo do niego nie wrócę, bo jak wyżej.

ocenił(a) film na 10
settokaiba

Dla mnie najważniejsze było to że jest to film który ma mroczny klimat i świetną muzykę.

ocenił(a) film na 5
zegan333

mocno się zestarzał

ocenił(a) film na 1
zegan333

Szczerze to takiego gówna dawno nie widziałem. Scenariusz nie trzyma się kupy. Wiele idiotycznych i irracjonalnych zachowań postaci. Laska biegająca pi osiedlu w samych gaciach i cudzej koszuli i w takim stroju jadąca po chłopaka
Autem przyjeżdża pod dom sąsiadów a potem z ich garażu chce auto brać. Wiele idiotycznych scen. Myaersz pół filmu łazi i wyskakuje jak filip z konopii to tu to tam. W pewnym momencie to się robi już śmieszne a nie straszne. Może i ten film jest kultowy ale dla mnie jako horror bezbadziejny. Dziwię się tym wszystkim zachwytom.

ocenił(a) film na 7
zegan333

Kocham oryginalny Halloween i w sumie co roku, w okolicach tego święta decyduję się na obejrzenie. :D Są takie filmy, do których lubię wracać - jak Psychoza, Pół żartem pół serio, Krzyk, czy właśnie Halloween. Ktoś pisał wcześniej, ze remake był fajny - no niby tak, ale niepotrzebnie próbowali wyjaśnić pochodzenie Myersa. Oglądałeś nową cześć? Jeżeli tak, to chętnie poznam Twoją opinię. Zapraszam też na moją spoilerową recenzję https://www.youtube.com/watch?v=6Y-OFJooOqQ

ocenił(a) film na 8
MrGhostface

dlaczego niepotrzebnie? a co mielki zrobic totalna kalkę?

ocenił(a) film na 7
arek2010

Mówisz teraz o filmach R. Zombie? Uważam po prostu, że najbardziej przerażająca wersja Myersa to ta, którego motywacje, przeszłość stanowi tajemnicę. :D Nie mówię, że Zombie powinien zrobić kalkę filmu 1:1, ale po prostu sam, jako twórca zrobiłbym to inaczej.

ocenił(a) film na 8
MrGhostface

Tak wlasnie o filmach Zombiego mowie a wlasciwie o jego pierwszej odslonie bo 2 czesc byla znacznie slabsza

ocenił(a) film na 10
MrGhostface

Widziałeś zwiastun zrobiony na komedię??????? https://www.youtube.com/watch?v=_RAiW5GWxTk

ocenił(a) film na 7
Koneser_Kielce

Omg nie, w pracy za bardzo nie obczaje- ale pierwsza rzecz jaką zrobie po wyjsciu xD

ocenił(a) film na 9
MrGhostface

Widziales jak nie to obejrz jeszcze Milczenie owiec w zwiastunie na komedie.

ocenił(a) film na 10
sador1991

Marry Poppins widziałem zwiastun przerobiony na horror

ocenił(a) film na 10
MrGhostface

Zgadzam się! Najlepiej jest, gdy widzimy Michaela jako uosobienie zła. Bez dodawania trudów dzieciństwa, itd. Bo wtedy jest jeszcze bardziej przerażający, jego motywacje są mniej jasne i wydaje się, że kieruje nim czyste zło. A jak do tego doda się maskę z pustymi oczami, jego milczenie… No jak dla mnie ideał prawdziwego zła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones