PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714149}

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story
6,7 78 055
ocen
6,7 10 1 78055
6,1 36
ocen krytyków
Han Solo: Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Staram się nie czytać komentarzy czy recenzji przed pójściem do kina, aczkolwiek fala hejtu jaki od mniej więcej marca bieżącego roku zalewała ten film naprawdę sprawiła, że byłam ciekawa co zobaczę (nie to żebym przejmowała się hejterami).
Ale do rzeczy: byłam, obejrzałam i film mnie naprawdę pozytywnie zaskoczył. Aktorzy dali radę (Han i Lando jak dla mnie rewelacyjni), było bardzo dużo akcji więc jeśli ludzie narzekają na nudę to naprawdę zachodzę w głowę co chcieli zobaczyć (ja ani razu nie spojrzałam podczas seansu na zegarek). Aspekt dźwiękowo-wizualny filmy również na plus - dobra muzyka i efekty specjalne na wysokim poziomie. Fabuła może nie jest jakoś wybitnie wyszukana (motyw odwiecznej walki dobra ze złem, wyzysku społecznego i bogacenia się elit na ludzkiej krzywdzie to tematy stare jak świat), aczkolwiek historia jest sprawnie napisana i wciągająca. Można się kłócić, że niektóre postacie giną trochę zbyt wcześnie, a niektóre rozwiązania fabularne przypominają poprzednie filmy z gwiezdnego uniwersum - aczkolwiek moim zdaniem w ogólnym rozrachunku wstydu nie było. Do głównej trylogii nie porównuję, bo to jednoczęściowy spin-off więc rządzi się trochę innymi prawami. I choć "Łotr 1" bardziej mi się podobał, "Han Solo" to w moim odczuciu również udany film. I gdyby nie ten wkurzający feministyczny droid będący najsłabszym ogniwem całej produkcji wg mnie - to może i dałabym ósemkę :)

ocenił(a) film na 8
olka0207

Mam podobne odczucia,ja równie wracam do swoich korzeni czyli zero internetu przed filmem i seans nastawiony na odbiór emocjonalny filmy a nie kształtowanie opinii jeszcze miesiące przed projekcja.I to pomaga i to bardzo,już od dłuższego czasu chodzę na filmy tak ja kiedyś z dziecięcą ciekawością i coraz czecie za swoja dyscyplinę jestem wynagrodzony.Tak był i w przypadku Hana Solo film bardzo dobry w moim odczuciu,tak jak napisałaś. Pozdrawiam

wildecard

Myślę, że to jest najzdrowsze podejście :) Dziękuję Ci za głos rozsądku, coraz rzadziej niestety obecny i na tym portalu. Ja podeszłam do filmu bez uprzedzeń i Bóg wie jak wysokich oczekiwań - może dzięki temu się nie rozczarowałam :) Pozdrawiam!

olka0207

W jaki sposób droid jest feministyczny? Bo za cholerę nie jestem w stanie zrozumieć XDD Droid jest feministyczny bo mówi o prawach dla droidów?xd

Lukasz641

Może "feministyczny" faktycznie nie jest tu najbardziej trafnym określeniem, ale osobiście mnie strasznie denerwowało to ciągłe darcie papy i nawoływanie do jakieś sztucznej rewolucji, z której i tak - jak wiemy z późniejszych filmów - ostatecznie nic nie wyszło.

olka0207

Fala hejtu która sie wylała na ten film,nim ujrzał światło dzienne ,jest przynajmniej dla mnie nieuzasadniona . Ale na hejterów nic sie nie poradzi,zamiast poczekać po premierze i wtedy hejtować to zrobili przed premierą . I ten film o solo jest znacznie lepszy niż TFA i TLJ .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones