PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714149}

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story
6,7 77 981
ocen
6,7 10 1 77981
6,1 36
ocen krytyków
Han Solo: Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Wybrałem się ze znajomymi, którzy są fanami serii i z otwartą głową na to, co mogę tam zobaczyć. Niestety film zaczął mnie nudzić i drażnić z minuty na minutę.

1. Słaba gra (słaba aktorka?) Emilia Clarke. I tajemnicze, nieodkryte przed nami motywacje mdłej bohaterki.
2. Chewbacca nadal tłem dla reszty postaci. Redaktorzy silą się na stwierdzenia, że był bromance między Wookim a Solo, ja nie dostrzegłem tam żadnej chemii między bohaterami. Chewie nosił dla nich rzeczy, czasem pilotował, czasem postrzelał.
3. Zmarnowanie postaci Val i jej głupia śmierć. Poświęciła się dla ładunku (?), który chwilę potem zostaje i tak zniszczony przez Hana? I Beckett tak od zaraz mu przebacza i team-up trwa? Nie kupuję tego. I ta "małpka", co ginie zanim zdążymy ją lepiej poznać.
4. Irytujący totalnie droid L3 z jej feministyczno-rewolucyjnymi hasełkami. Jakoś echa tej rewolucji nie dotrwały do kolejnych historii (nomen omen starszych!). I ta pseudo miłość Lando do niej...ohyda.
5. Świetna gra Woody'ego Harrelsona, już mniej fajna postać, z aż tak wielowymiarową motywacją, że niewiarygodna.
6. Okres młodości na Korelii - ledwie muśnięty wątek, a okres stawania się najlepszym pilotem w galaktyce w szeregach imperium - całkiem pominięty (3 lata ).
7. Qui'Ra zastępująca zepsutego droida w roli pilota, gdy Chewie był tuż obok. A właściwie, kiedy ona w niewoli nauczyła się pilotować statki? Nikt wcześniej o tym nie wspomina. Wookie przynajmniej miał czas, by się tego nauczyć (190 lat).
8. Wioząc najbardziej niestabilne paliwo i potencjalną bombę podejmowali za dużo głupich akcji z przenoszeniem, upuszczaniem, przegrzewaniem, uciekaniem przed statkami imperium (w normalnych warunkach zginęliby już kilka razy).
9. PLUSY? Aktor grający Hana Solo się sprawdził i budził moją sympatię. Bardzo ładna sceneria, dobre ujęcia.

ocenił(a) film na 10
Sebsen

1. Moim zdaniem jej gra nie była aż taka zła. Jej postać nie była mdła, skojarzyła mi się trochę nawet z tymi wszystkimi dziewczynami Bonda itp.
2. Był jego towarzyszem i nowym przyjacielem. A motyw tego jak razem się urwali był świetny.
3. Za szybko się poddała, ale z drugiej strony gdyby coś innego zrobiła również istniało ryzyko, że by nie przeżyła. Z Rio się trochę zgadzam. Jeśli chodzi o Becketta: była to osoba co chciała za wszelką cenę przetrwać. Potrafiła zmieniać sojusze itp., więc to, że najpierw dał Hanowi w pysk, a zaraz potem stwierdził, że mniejsza z tym to raczej nic dziwnego.
4. To postać komiczna.
5. Co do gry się zgodzę, ale do postaci niezbyt.
6. Początek chyba nie był najważniejszy, a gdyby pokazali jak był w wojsku film mógłby się zbytnio przedłużyć. Za pewne poznał by jakiegoś kolegę, który podczas walki by umarł i takie tam.
7. Nie wiemy za wiele na ten temat co robiła Qi'ra.
8. Ryzykowali bo musieli. Gdyby np. byli by mniej ostrożni to i tak mogliby zginąć, a tak to przynajmniej mieli jakieś szanse.
9. Tu się zgadzam.

ocenił(a) film na 3
Sebsen

Nie tyle poprawny, co banalny do nudności sensacyjniak z pościgami i "wszechwładnymi" mafiozami.
Chyba z tuzin filmów na podobnych motywach widziałem.
A droid L3 to autoparodia - nadaje się do SpaceBalls co najwyżej.

ocenił(a) film na 10
GunMeat

''Nie tyle poprawny, co banalny nudności sensacyjniak z pościgami i "wszechwładnymi" mafiozami.''
Tak jest dla ciebie ale nie dla mnie i kolegi wyżej .

ocenił(a) film na 10
Sebsen

TFA i TLJ zobacz to dopiero nuda

Gokussb

Jeśli ktoś jest z pokolenia '81, tak jak ja, większy sentyment może mieć do starej sagi 4-6. Dla mnie The Force Awakens jest takim powrotem do korzeni i odwzorowaniem części 4 (Nowej Nadziei), więc ja bawiłem się na niej świetnie, bo z sentymentem. The Last Jedi był OK, tylko miał dużo fabularnych bzdur.

ocenił(a) film na 10
Sebsen

''Jeśli ktoś jest z pokolenia '81, tak jak ja, ''
Ja nie pamiętam premier starszej trylogii sw , ale od nich zacząłem swą przygodę ze star wars . Więc zaliczam sie do starszych fanów

''większy sentyment może mieć do starej sagi 4-6. ''
Ja także mam sentyment do tych części


''Dla mnie The Force Awakens jest takim powrotem do korzeni ''
Dla mnie to jedno z najgorszych z sw

''The Last Jedi był OK, ''
Skoro ci sie podoba to ok ale przejrzyj forum o tlj i zobacz podział fanów


Ten film o młodym Hanie Solo jest lekarstwem na TFA i TLJ .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones